Adopce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4190
8.1.10 18:16

Adopce

Ahoj,
holky, jelikož je naše miminko v nedohlednu a já tak trochu ztrácím naději…tak uvažuju o adopci…vůbec netuším co mě čeká a nečeká…tak budu ráda,když se tu najde někdo kdo to má už za sebou…kdo by do toho chtěl jít…kdo o tom jen uvažuje a přešlapuje na místě jestli jo nebo ne…zkrátka někdo s kým bych si o tom mohla pokecat.
Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38358
8.1.10 18:39

no v psychice jsme byli 3, co o tom uvazovaly, delfina a madlicka uz mely i schvalene zadosti, ale nakonec se zadarilo .....
my jsme se ani k zadosti nedostaly, ale byla jsem uz s tim vnitrne celkem srozumena. hodne jsem se dotazovala na www.adopce.com, hlavne me desne vadilo, ze musim mit nejakej dementni posudek z prace, vubec jsem nestala o to, aby to o me nekdo v praci vedel.
jinac teda tady na emiminu nevim o zadne mamince miminka z domecku, ale urcite tu musi nejaka byt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
8.1.10 18:41

Ahoj, moc o tom nevím, jen že se dělají nějaké psychologické testy a podobně. Držím hodně palečky. Jen z vlastní zkušenosti u nás v rodině vím, že to není jednoduch´é a je třeba se připravit na všechno. Sestřenka manželka taky s jejím manželem chtělki adoptovat hoĺčičku z číny a nedali jim jí, protože manžel je prý starý, je mu asi45, podotýkám, že dítě by mělo první poslední, jak lásku, tak péči a vzdělání, one je vysoce postavený politik v Bruselu a stejně neprošlo. To nad tím přestává rozum stát, tolik dětí bez domova a nepovedlo se.

• Citovat
  • Nahlásit
4190
8.1.10 19:30

Pudlosalavo-děkuju za odkaz…v Po se chci stavit na sociálce…a uvidím jaký na mě budou…posudek z práce se mi taky nechce schánět, šéfová je super, v našem snažení nás podporuje, ale adopce je pro ní skoro až sprosté slovo…ale pro mě je to zatím lepší možnost než dárce…prostě uvidíme…beru to jako další možnost…
Koukám,že Rafánek pěkně roste ;o)
Caty - je mi jasný,že to nebude jednoduchý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
8.1.10 19:35

Ywet, držím moc moc palečky abyste se miminka dočkali

• Citovat
  • Nahlásit
4190
8.1.10 20:04

Děkuju Caty, ono to nějak dopadne a nakonec asi bude jedno jestli bude dítko adoptované nebo ne ;o)
Doufám,že Barborka moc nezlobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bao
1050
8.1.10 20:22

Ahoj,
na www.adopce.com jsou základní informace a je tam takédpovědi na to, co tě zajímá. sociální pracovnice (pokud se rozhodnete pro adopci) vám dá na vyplnění žádost. součástí je i vyjádře myslím, že je povinné. tedy alespoň v roce 2008 bylo. pak vás navštíví doma, projde s vámi vyplněné dotazníky a

Příspěvek upraven 02.11.14 v 22:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4190
8.1.10 20:35

Děkuju…tak to bude veselý…šéfová mi řekne ať si doporučení napíšu,že mi to podepíše (ale souhlasit s tím asi moc nebude) a u manželova šéfa to nebude asi o ničem jiném…chápu,že o nás někde musí zjistit nějaké informace, ale na druhou stranu né každý chce aby to vědělo široké okolí,že se k takovému kroku rozhodl…
No jsem na to pondělí zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8802
8.1.10 20:35

Yweto-myslím si,že mnohem lepší je volba dárce než adopce.Té bych se nebránila / pokud bych bývala nemohla mít děti/,ale bylo by to až to poslední řešení.
S adopcema mám docela zkušenosti z okolí.Bratranec má adoptovanou dceru,nyní 22 let a je úžasná.Známí mají kluka,nyní 14 let,dost problémů.A další mají dvojčata,řekla bych že to není úplně ideální,ale naprosto je zbožňují a myslím že děti mají jedny z nejúžasnějších rodičů.I když sjou s nimi dost problémy,chování a hlavně učení.A další známí mají adoptovaného klučinu a po třech když měli požádáno o další adopci se podařilo adoptovat holčičku od té samé matky co je syn.
Bohužel dnes díky rozšířené antikoncepci se do adopce nedostávají děti vysokoškolaček,jako za totalitního režimu.Ale spíše lidí,kteří se o děti nedokáží moc postarat a geny jsou bohužel hodně mocné :cry: Každý,kdo uvažuje nad adopcí,tak by si něměl vysnít ideální miminko,chytré,bystré-ale vzít to tak,že chcete někomu pomoci,udělat ho šťastným,nahradit mu rodinu a hlavně naučit se adoptované dítko milovat jak jen nejvíc to jde,i s chybami a problémy,které se mohou vyskytnout-pokud se na to necítíte a adopci berete jen jako vyplnění prázdného místa doma,tak se zatím do toho nepouštějte.
Dárci spermatu i vajíček jsou prověření,jsou určitá kritéria při odběru a většinou stačí dárcovství jednoho-buď vyjíčko či spermie a potom je dítko biologicky z poloviny vaše krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15319
8.1.10 20:40

Caty, alespoň u nás je to tak, že většina párů si dává požadavek na zdravé bílé dítě do půl roku max. do roku věku a ještě to dítě pak musí být právně volné a těch je na počet žadatelů málo. Osobní zkušenost s adopcí nemám, v blízkém okolí ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37336
8.1.10 20:47

Yweto,mám pocit,že na www.baby-cafe.cz je diskuze nebo nějaké články na toto téma.

Mám na to taky určitý názor,ale psát ho nebudu,protože kdo neprožil,nepochopí a nemůže se úplně vcítit.

Jen napíšu,že adopce je opravdu nejsložitější cesta k dítěti.Myslím legislativně.Většinou to ztěžují,kde můžou.

Přeju hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
8.1.10 20:52

My taky máme žádost o adopci doma, měli jsme hodinový pohovor ze sociální pracovnicí je to docela šílený, spoustu psaychologických testu , pohovorů, posudky z práce, sociální kontrola u vás doma, několik víkendových pobytů atd. Hodně času pod tlakem pak schválení a čekání 5-7 let teda aspon u nás ve zlíně, a to ještě zasedne velká porota a bude vybírat vhodné rodiče pro dítě které bude volné, je to šíleně náročné na psychiku a my jsme to zatím vzdali ještě nám nikdo neřekl že děti mít nemůžem. A stále o tom přemýšlím jestli ho budu dostatečně mít ráda apod. Je to hodně velké životní rozhodnutí a přeji hodně úspěchů v rozhodování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4190
8.1.10 20:57

Lasička1já vím,že geny jsou mocné a možná nakonec zkusíme i dárce.Kamarádka by kvůli mě podstoupila stimulaci a já bych se mohla dostat výš v pořadníku…jen ještě pořád nevím jestli doktoři už našli všechny chyby u mě a u manžela (embria po 48 hodinách končí s vývojem). Nevím asi to je tak trochu snaha zaplnit prázdné místo…ale myslím,že i adoptované mimčo budu milovat jako vlastní…bude mi říkat mámo…nakonec můžeme projít celý ten proces a nakonec říct, že se na to necítíme…takhle je to pro nás jen obrovská neznámá…
Navíc netvrdím,že bych nutně chtěla dítě vysokoškolačky…sama mám vysokou školu ale že by na tom stál celý můj život, to ne…byla to nutnost, abych jednou mohla dělat práci,která mě baví…moji i manželovi rodiče jsou rádi,že mají maturitu (moje mamka ani to ne)… Vím,že jsi to nemyslela nijak zle, vážím si tvého názoru na věc. Je mi jasné,že děti co jsou k adopci asi nepochází zrovna z nejlepších poměrů, ale i ony si zaslouží lepší život než v ústavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4190
8.1.10 21:01

Já to teď prostě beru jako další možnost, kdyby další IVF nevyšlo…snažíme se 3 roky a zatím nic…jen samé pokusy…
Je mi jasné,že to bude složité, i když si teď asi nedokážu ani představit jak moc…
Jen mi přijde „rozumný“ zkusit i tuhle možnost, než se upínat jen na IVF…x let to neustále zkoušet dokola a pak začít přemýšlet o adopci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
8.1.10 21:02

Yweto, nevím jestli to bude pravé, ale zkusil bych se poptat i lidí ze Sdružení pěstounských rodin - www.pestouni.cz . Chápu, že pěstounská péče není adopce, ale kontakty se sociálkou mají taky a třeba by v něčem i pomohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat