Akutní problémy s puberťákem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pajaja1
Kecalka 143 příspěvků 11.03.19 14:01
Akutni problemy s pubertakem

Nevim, zda temito trapenimi prochazim sama… To snad ne!
Muj syn, donedavna bystry kluk se spoustou zajmu… se promenil v ignoranta ve vsech smerech. Je mu 16 let a stredobodem jeho zivota je pc… Nic uplne neobvykleho, ale veskere ostatni zajmy to prekrylo. Bohuzel i skolu, se kterou nikdy nemel problemy.
Jako matka se tim moc trapim, jsem ve fazi: Zalezi mu vubec na necem hmatatelnem? Opravdu je mi z toho uzko. V jeho veku jsem, samozrejme, i ja prochazela bourlivym pubertalnim obdobim, ale… chtela jsem mit klid od sve mamky, sice jsem si neuvedomovala, ze si tvorim vlastni budoucnost, mela jsem duvod jiny, ale mela.
Mate i vy podobne pochybnosti o svych detech nebo jsem mimozemstan? Dekuji za reakce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
wewa1
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 7 inzerátů 11.03.19 14:13

Mám doma takové dva. Sice je jim zatím jen 13 let, ale PC (resp. Playstation) je jejich středobodem. Ven nejdou. Povinně tedy musí chodit alespoň do Skautu. Cukají se, ale nakonec jdou - je to jen jednou týdně. Mají nějaké povinnosti i doma. Za špatné známky je zákaz Playstationu (zabavím a klidně i zamknu ovladače). Minulý týden jsme zavedli automatické vypínání WiFi v konkrétní čas. Vím, že jsou moji kluci mladší než ten váš, ale proto právě zavádím ta pravidla. To víte, že se cukají, křičí, vztekají se, řvou… Ale u nás platí (alespoň se o to snažím) můj byt má pravidla. Toto období musíme prostě přežít.

Uživatel je onlineJessie_james
Ukecaná baba ;) 2336 příspěvků 11.03.19 14:24

@Pajaja1 měl jsem doma taky takového, dneska má za sebou vysokou a dělá doktorát, pokud mají školu v lajně, tak je doma tak na 2 hodiny zaměstnat a potom jim dej volnou ruku.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 11.03.19 14:28

Tý jo, co by tak měli dělat 2 hodiny? :think:
To mě nic nenapadá na tak dlouho.

Hegy
Kecalka 109 příspěvků 11.03.19 14:28

@wewa1 ztotožňuji se, u nás také za špatné výsledky ve škole, zákaz PC, Playstationu apod…celkem to i funguje. Pomáhat musí i doma, sice držkují, ale jdou…držím palce :mavam:

Ukecaná baba ;) 2336 příspěvků 11.03.19 14:31
@Paralenka červená píše:

jéé, tak jim třeba smíchej rejži s čočkou.. Já myslím že by se něco našlo. Ale jinak se jim klidně ty 2 hodiny můžeš věnovat..

Hegy
Kecalka 109 příspěvků 11.03.19 14:37
Pajaja1
Kecalka 143 příspěvků 11.03.19 14:38

Tak. . . u nas je doba na pc (s pripojenim na internet) taky korigovana. Domaci povinnosti taky ma, o tom zadna, presto si myslim, ze nemysli na nic jinyho, nez jak u toho bude zase sedet. Navic. . . zklamal moji slepou duveru, lhal, aby me ukolibal v tom nejlepsim. Noo, a ja hned neproverila. Proc taky, verila jsem. Pres to vsechno je pro mne vysilujici kontrolovat stredoskolaka, uz by mel byt samostatna jednotka. Ja to tak v jeho veku mela. Holt, doba se meni. . . :(

Lynette
Echt Kelišová 8470 příspěvků 11.03.19 14:40
@Paralenka červená píše:

To jako fakt? :lol: Vyluxovat, vytřít, utřít prach, umýt a uklidit nádobí, vyžehlit, vynést koš, umýt koupelnu. Jakmile bude klukovi 16 už budu doma jen vařit a péct. :D Když je dost starý aby měl sex - což v podstatě znamená že je dost starý na to aby byl taťkou, je i dost starý na to, aby zastal doma nějakou skutečnou práci. Přijde mi trochu zvrácené že 16ti letý kluk si doma hraje na PC celý odpoledne zatímco máma kolem něj otročí stejně jako když mu bylo 8 let :lol: Nebo ještě lepší - chodí na brigádu a má své koníčky - z peněz z brigády nedá mámě ani floka - to má na pivo a kondomy a své zájmy a maminka mu doma pere, vaří, uklízí, žehlí trička, převlíká postel… :mrgreen:

Pajaja1
Kecalka 143 příspěvků 11.03.19 14:41

Ja bych snad proti jeho „konickum“ ani nic nemela. . . pokud by ho nebrzdily od jeho vzdelani. Za sebe si neumim predstavit, ze se uchazim o jakoukoliv praci a do kolonky VZDELANI pisu ZAKLADNI. Bych se fakt stydela. Rikam mu, at uz bude delat v zibote cokoliv, vzdelani je dulezity. 8o :think:

Lynette
Echt Kelišová 8470 příspěvků 11.03.19 14:41

@Pajaja1 Doba se mění, to je fakt ale proč rodiče své skoro dospělé děti doma nezapřáhnou a fňukají na internetu to je mi záhadou.

Ukecaná baba ;) 2336 příspěvků 11.03.19 14:43
@Pajaja1 píše:
Tak. . . u nas je doba na pc (s pripojenim na internet) taky korigovana. Domaci povinnosti taky ma, o tom zadna, presto si myslim, ze nemysli na nic jinyho, nez jak u toho bude zase sedet. Navic. . . zklamal moji slepou duveru, lhal, aby me ukolibal v tom nejlepsim. Noo, a ja hned neproverila. Proc taky, verila jsem. Pres to vsechno je pro mne vysilujici kontrolovat stredoskolaka, uz by mel byt samostatna jednotka. Ja to tak v jeho veku mela. Holt, doba se meni. . . :(

jako středoškolák jsem opravdu myslel na něco úplně, ale úplně jiného. Od 15 jsem byl z domova, nikdo mě nekontroloval, nikdo po mě nic nechtěl, škola byla můj problém. No a bylo kolem mě spousta krásných holek.. Může klidně s nějakou chatovat.

MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 11.03.19 14:45
@Paralenka červená píše:

Vymalovat celý byt? Nebo umýt okna, vyměnit všem ložní prádlo. Nebo prostě jiný činnosti, který jsou čas od času potřeba. Nebo uvařit večeři pro celou rodinu. Klidně o třech chodech. Ať si máma taky jednou odpočine. Já vařila od 10 let a zvládla jsem to na 1*

Lalelale
Závislačka 4136 příspěvků 11.03.19 14:46
@Lynette píše:
To jako fakt? :lol: Vyluxovat, vytřít, utřít prach, umýt a uklidit nádobí, vyžehlit, vynést koš, umýt koupelnu. Jakmile bude klukovi 16 už budu doma jen vařit a péct. :D Když je dost starý aby měl sex - což v podstatě znamená že je dost starý na to aby byl taťkou, je i dost starý na to, aby zastal doma nějakou skutečnou práci. Přijde mi trochu zvrácené že 16ti letý kluk si doma hraje na PC celý odpoledne zatímco máma kolem něj otročí stejně jako když mu bylo 8 let :lol: Nebo ještě lepší - chodí na brigádu a má své koníčky - z peněz z brigády nedá mámě ani floka - to má na pivo a kondomy a své zájmy a maminka mu doma pere, vaří, uklízí, žehlí trička, převlíká postel… :mrgreen:

Mně tenhle model přijde smutný. Aby 16ti letý kluk doma skákal kolem celé rodiny, luxoval, myl nádobí, uklízel… jako snad tam nežije jen on. Péče o domácnost se dá rozdělit. Luxovat může jeden, nádobí druhý a třetí udělá zase něco… A teda chtít po vlastním synovi peníze z první brigády v jeho 16ti letech, to už by mě asi hanba fackovala do ruda.

Pajaja1
Kecalka 143 příspěvků 11.03.19 14:47
@Lynette píše:
To jako fakt? :lol: Vyluxovat, vytřít, utřít prach, umýt a uklidit nádobí, vyžehlit, vynést koš, umýt koupelnu. Jakmile bude klukovi 16 už budu doma jen vařit a péct. :D Když je dost starý aby měl sex - což v podstatě znamená že je dost starý na to aby byl taťkou, je i dost starý na to, aby zastal doma nějakou skutečnou práci. Přijde mi trochu zvrácené že 16ti letý kluk si doma hraje na PC celý odpoledne zatímco máma kolem něj otročí stejně jako když mu bylo 8 let :lol: Nebo ještě lepší - chodí na brigádu a má své koníčky - z peněz z brigády nedá mámě ani floka - to má na pivo a kondomy a své zájmy a maminka mu doma pere, vaří, uklízí, žehlí trička, převlíká postel… :mrgreen:

Ma povinnosti, neotrocim mu. Na brigade take byl. . . jeho „pozadavky“. . . Obcas odpovidam: „Ses pofral, ne? Vydelej si!“ )))) Trochu zodpovednoli sti, kdyby si uvedomili. Boli me to az fyzicky. Ted bidu znit asi sobecky a rouhave, ale obcas si rikam, ze tohle vedet, tak bych dite radsi nemela. Kdyz vidim maminku s dvema, trema capartama, evokuje mi to moje momentalni pocity. :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama