Alergie a astma, co dal

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 12:44
Alergie a astma, co dal

Dá se nějak léčit (prý astma a alergie) u dítěte? Dnes co mi řekla alergoložka… Naordinovala pro dceru 5léků. Paní doktorka si to trošku pribravila dle zpravy a buď hledám alternativu a případně jiného doktora. Ještě mě vynadala, pokud ji nebudu nic dávat ať si hledám jiného doktora. Výsledky z 3navstev u ní ve zkratce.

Kapacita plic 77%,68%,77%
Hranicni hodnoty na břízu(problemy ale nemá), plíseň, intolerance laktózu (občasné bolesti břicha). V nemocnici vyšetření na intoleraci laktózy a celiakie negativní. Dcera má pořád občasné bolesti břicha(nezávisle na jakém jakém jídle)..mám vysadit úplně všechny mléčné vyrobky-ze to prý je intolerace.
V červnu začlo ranní kýchání a slzení očí. V červenci pořízen pes… Prý nejsem normální pořizovat si psa.. přitom z testovacích látek v dubnu výsledky neg.na psa..nikdy neměla problem (se psem ani v posteli nespí,).
Když má občasné záchvaty breku dostane se do fáze dechové tísně…která po uklidnění odezní. Dnes po spiromtreii dán ventolin a opět dýchání… Malé zlepšení… Z toho dr usoudila astma.
Tak že, má kapky do nosu, očí, na dýchání masku, plus večerní léky na alergii.
Agpar při narození 7-8-9 (20min na kyslíku)
125cm/20kg-6let.
Nějaké rady? Jsem fakt zoufalá

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 12167 příspěvků 30.08.19 13:10

Možná z toho vyroste :think: u mě propuklo astma v 7 letech, taky sem dostala hromadu prasku, inhalátor, posilali mě do lázní v pubertě se to uklidnilo, ale to dětství sem musela vše poslušně zobat (co sem měla konkrétně za léky už si opravdu nevzpomenu). V dospělosti už se to neprojevuje vůbec, záchvat sem neměla roky, normálně sportuju a ziju jakoby nic. S alergiema je to horší, ty se muzou časem vypěstovat a zhoršovat, pokud je člověk vystavován tomu alergenu (takze i na psa si ji může vypěstovat a staci ho mít doma, nemusí s ní spát v posteli ani v jedné místnosti). Intolerance laktózy se u mě taky objevila, ale zas naopak pozdeji až v dospělosti, ale to stačí dodržovat bezmlecnou dietu a je to v pohodě. Jestli se ti to nezdá tak si domluv konzultaci u jiného odborníka a co se týče té bolesti břicha tak bych zašla i na gastro :think:

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 30.08.19 15:52

1. přestaňte svoje dítě neurotizovat. Astma je psychosomatická porucha souvisící především z úzkostí a to úzkostí indikovanou z rodiny. Pokud to chceš sktuečně řešit, tak si budeš muset přiznat pár velmi nepříjemných věcí sama o sobě a odstranit je.

Pokud nevíš jak na to, tak nejefektinvjěí cesou je rodinná psychoterapie. http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

2. neexistuje jedinný důvod, proč bys neměla poslouchat svou lékařku. Podle toho co píšeš jsou její rady zcela adekvátní.
Kromě toho že ty sama svoje úzkosti zvládáš nějakou patologickou formou kontroly - dále viz výše. Jestli zanedbáš zaléčení dceřina stavu (psychosomatická neznamná, že to je jen od hlavy) a budeš lejt prachy do šarlatánů a hazardovat se zdravím dítěte, tak no - viz bod 1.

3. kromě snížení úzkostí dceři dost pomůžou nejrůznější dechvoá cvičení a adekvátní zátěž ve sportu - někde kde ji nebudou pérovat, takže sporty kde je tuna příliš ambiciozních rodičů je blbej nápad - jeslti ji to bude jen trošku lákat, tak bych volila třeba vodácký oddíl.
Plus obligátní hra na flétnu - ale opět, nesmí to být dril nucený z tvé strany.

4. A astma s potravinovými intolerancemi bývá spojené. To že to doktora vidí a spojuje znamená dost plusových bodů pro její schopnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 17:45
@Ou píše:
1. přestaňte svoje dítě neurotizovat. Astma je psychosomatická porucha souvisící především z úzkostí a to úzkostí indikovanou z rodiny. Pokud to chceš sktuečně řešit, tak si budeš muset přiznat pár velmi nepříjemných věcí sama o sobě a odstranit je.

Pokud nevíš jak na to, tak nejefektinvjěí cesou je rodinná psychoterapie. http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

2. neexistuje jedinný důvod, proč bys neměla poslouchat svou lékařku. Podle toho co píšeš jsou její rady zcela adekvátní.
Kromě toho že ty sama svoje úzkosti zvládáš nějakou patologickou formou kontroly - dále viz výše. Jestli zanedbáš zaléčení dceřina stavu (psychosomatická neznamná, že to je jen od hlavy) a budeš lejt prachy do šarlatánů a hazardovat se zdravím dítěte, tak no - viz bod 1.

3. kromě snížení úzkostí dceři dost pomůžou nejrůznější dechvoá cvičení a adekvátní zátěž ve sportu - někde kde ji nebudou pérovat, takže sporty kde je tuna příliš ambiciozních rodičů je blbej nápad - jeslti ji to bude jen trošku lákat, tak bych volila třeba vodácký oddíl.
Plus obligátní hra na flétnu - ale opět, nesmí to být dril nucený z tvé strany.

4. A astma s potravinovými intolerancemi bývá spojené. To že to doktora vidí a spojuje znamená dost plusových bodů pro její schopnosti.

Tak takovou chytrou radu, jsem fakt nečekala. Tou tvoji…se rozhodne řídit nebudu :poblion: :zed:

Uživatel je onlineKlarkaK
Závislačka 3879 příspěvků 31.08.19 16:58

@Ou ou ou…tohle me vzdycky dokaze nadzvednout…

Uživatel je onlineKlarkaK
Závislačka 3879 příspěvků 31.08.19 17:09
@Anonymní píše:
Dá se nějak léčit (prý astma a alergie) u dítěte? Dnes co mi řekla alergoložka… Naordinovala pro dceru 5léků. Paní doktorka si to trošku pribravila dle zpravy a buď hledám alternativu a případně jiného doktora. Ještě mě vynadala, pokud ji nebudu nic dávat ať si hledám jiného doktora. Výsledky z 3navstev u ní ve zkratce.Kapacita plic 77%,68%,77%
Hranicni hodnoty na břízu(problemy ale nemá), plíseň, intolerance laktózu (občasné bolesti břicha). V nemocnici vyšetření na intoleraci laktózy a celiakie negativní. Dcera má pořád občasné bolesti břicha(nezávisle na jakém jakém jídle)..mám vysadit úplně všechny mléčné vyrobky-ze to prý je intolerace.
V červnu začlo ranní kýchání a slzení očí. V červenci pořízen pes… Prý nejsem normální pořizovat si psa.. přitom z testovacích látek v dubnu výsledky neg.na psa..nikdy neměla problem (se psem ani v posteli nespí,).
Když má občasné záchvaty breku dostane se do fáze dechové tísně…která po uklidnění odezní. Dnes po spiromtreii dán ventolin a opět dýchání… Malé zlepšení… Z toho dr usoudila astma.
Tak že, má kapky do nosu, očí, na dýchání masku, plus večerní léky na alergii.
Agpar při narození 7-8-9 (20min na kyslíku)
125cm/20kg-6let.
Nějaké rady? Jsem fakt zoufalá

jsem fyzio a venuji se i dechove rhb…takze pokud ma dcerka dechove potize tak ty se daji resit posilenim svalu a reflexne…ja resim astmaticke projevy hlavne pri refluxu…ale jelikoz popisujes kychani a ocni potize tak u vas to asi bude spis alergie. Misto ventolinu sama pouzivam dechovy trenazer…ventolin jen pri zachvatovitem kasli ktery mam pri nemoci…a po ventolinu se parametry zlepsi trochu kazdymu ne? :mrgreen: Ja bych asi konzultovala jinde…

Váš příspěvek
Reklama