Alergie na tetování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Thariss
Nováček 7 příspěvků 24.01.18 08:46
Alergie na tetování?

Zdravím, mám 17. let a chci si udělat tetování, ale nevím, zda nejsem alergický na tetovací černou barvu. Vždy když jsem si maloval po ruce třeba perem či lih. fixou, tak bylo vše ok. Bude to podobné s tetováním. Děkuji :?

Reklama

Reakce:

krispyna
Kecalka 425 příspěvků 24.01.18 08:54

Jsem alergická na všechno možné, ale černou tetovací barvu zvládám. Neodvážila jsem se na červenou ta prý často není úplně dobře snášena kvůli obsahu mědi (oranžová, fialová to samé). Záleží samozřejmě i na kvalitě barev kde tě budou tetovat. Ale pera a fixy ti bohužel nic neřeknou. Já víc reaguju na mechanický poškození kůže, mám obrovské otoky.

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 24.01.18 09:34

Přesně z tohohle důvodu jsem na tetování v sedmnácti nešla :D ze strachu z alergie. No, je to deset let a jsem za to nesmírně ráda. Mít teď potetované tělo, zbláznila bych se :lol:

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 24.01.18 09:40

:lol: :lol: :lol: :mrgreen: promiň, ale tvůj příspěvek je fakt úsměvnej.
Jak můžeš srovnávat lihovku a tetovací inkoust, probůh? Jsou to dvě diametrálně odlišné látky s úplně jiným složením. Navíc inkoust je ti vpravován pod kůži, nejde o povrchovou záležitost. Nehledě na to, že takhle ti nikdo neřekne, jestli jsi, nebo nejsi alergický. Většina barev problémy nedělá, minimálně černá téměř nikdy. Jdi do kvalitního, ověřeného salonu a poraď se s tatérem. Nezapomeň taky, že pokud nejsi plnoletý, potřebuješ souhlas rodičů. Pokud to tatér tetování udělá bez souhlasu, to samo o sobě by pro tebe mělo být varování, že je něco špatně. Dobrý tatér tě bez souhlasu odmítne.
Pro začátek zkus menší motiv na neviditelném místě, už jen proto, abys vyzkoušel, zda nemáš alergii. Pokud budeš ink snášet, tetuj se vesele dál. Osobně jsem nikdy problém neměla, tetování mám po celém těle dost, včetně barevného a ani ta červená se nevys*írala. Ale to není pravidlem u každého, samozřejmě :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama