Objednání z Amazonu - zkušenosti

12
20.7.21 09:03

Amazon poprvé

Ahojte maminky.

Mám dotaz zda má někdo zkušenosti s Amazonem.

Na Wish nebo Ali se mi často stává, že buď něco nedojde, nebo dojde, ale třeba nekompletní.
Minule jsem si objednala z Wish více věcí a tuším, že to bylo od jednoho a stejného obchodníka a on vše zaslal v jednom takže dorazilo 5/6.
Na 6 věc mi vystavili vrácení peněz.

Jak to funguje u Amazonu? Co když něco co si objednám nedojde nebo dojde nekompletní objednávka?

Raději se ptám než do něčeho co neznám jdu.

Díky Holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4328
20.7.21 09:58

@AdelaNoris Amazon (alespoň dle mého názoru) funguje perfektně. Je to obrovská firma, ochotný zákaznický servis. Jednou jsem objednávala průmyslový vysavač, asi za 5 tisíc, nedošly k němu kolečka. Hned poslali obratem nový a na ten starý mi vystavili vratku, takže jsem to jen donesla na PPL parcelshop a bylo. Za mě nakupování na amazonu super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.7.21 10:07

@BrnackaM aha a co když zvolím vrácení peněz?
Vrátí mi peníze i bez nějakého zdlouhavého,,vyšetřování,,? Jako na Wish? Nedorazilo vrátíme peníze.?

Kontakt případně na Amazon Support CZ?

díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.7.21 10:16

@BrnackaM a ještě dotaz, všechny věci co vyhledám jsou nové? Vím že v hodnocení u nových produktů píši lidí, že se jedná o již použité :O a v Amazon reklamách uvádí že jsou nové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
20.7.21 10:25

Amazon mám několik let, ale bydlím v Německu a máme Prime. Nikdy nebyl s ničím problém, dokonce kamarádce jsem kupovala kočárek, rozbil se a ještě než ho poslala zpátky poslali nám nový.. Ale jsou věci, které prodává přímo Amazon a pak jsou tam prodejci externí, to najdeš v popisu dole. Taky si můžeš zvolit, jestli chceš nové nebo třeba rozbalené za nižší cenu. Ne vždy, ale občas to tam bývá. Stačí číst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4328
20.7.21 10:31

@AdelaNoris já nakupuju na amazon.de, peníze mi vždy vrátili, případně pokud je to nějaká malá částka, tak je tam i možnost, že ti to vrátí do toho jejich amazon creditu. Nikdy jsem teda nedostala nic použitého. To si možná pak pleteš s amazon marketplace, to je normální bazar jako třeba aukro apod. Ale tam nenakupuju, takže s tím nemám zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.7.21 10:37

@pikola Aha děkuji moc, takže Prime? Nikoliv Amazon?

Koupila jsem si ten Amazon Prime členství - amazon.de to znamená že teda bude chodit vše nové ano?

A jak je to s tím případným nekompletním zbožím?
Stačí napsat, že nedorazilo a vrátí peníze?
Mám zkušenosti a tak chci obejít zbytečné psaní, řešení problému za to mi to nestojí.
Proto se rádši zeptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
20.7.21 10:45
@AdelaNoris píše:
@pikola Aha děkuji moc, takže Prime? Nikoliv Amazon?

Koupila jsem si ten Amazon Prime členství - amazon.de to znamená že teda bude chodit vše nové ano?

A jak je to s tím případným nekompletním zbožím?
Stačí napsat, že nedorazilo a vrátí peníze?
Mám zkušenosti a tak chci obejít zbytečné psaní, řešení problému za to mi to nestojí.
Proto se rádši zeptám.

Ne, Amazon Prime když si zaplatíš, tak máš výhody, jako poštovné zdarma atd. To sis ale asi přečetla když sis to kupovala, ne? :nevim: je to normální e-shop se zbožím, kde jsi vzala, že je to jen použité? Mají nové i použité, rozbalené atd. Musíš číst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.7.21 10:48

@pikola Jo už to vidím, v košíku kde mám nové je i možnost použitého nebo rozbalené - (levnější cena)

A jak to s tím když nedojde kompletní zboží? Můj hlavní dotaz :D

Pošlou nové nebo peníze?
Případně jak se to pak dokazuje.
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
20.7.21 10:52
@AdelaNoris píše:
@pikola Jo už to vidím, v košíku kde mám nové je i možnost použitého nebo rozbalené - (levnější cena)

A jak to s tím když nedojde kompletní zboží? Můj hlavní dotaz :D

Pošlou nové nebo peníze?
Případně jak se to pak dokazuje.
Díky

Když to něco nepřijde, tak ti dají vybrat co chceš. Ale mě vždy vše přišlo. Ale já nic z Číny nekupuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.7.21 10:55

@pikola Děkuji mockrát, omlouvám se zda je to semnou složité, ale prostě raději se optám, v dnešní době kór nakupování v zahraničí je lepší si ověřit.

Takže pokud by náhodou nedošla objednávky kompletní dostanu možnost si vybrat buď vrácení peněz nebo nové zboží?
Bez nějakých obstrukcí a problémů?

Jde to přes DHL?

A když objednám více produktu půjde to v jednom balení? nebo rozděleně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
20.7.21 10:59

@AdelaNoris jak píšu, bydlím v Německu, já to funguje v Čechách nevím. U nás má Amazon vlastní dopravu, něco chodí i DHL atd pokud to neposílá přímo Amazon. V jednom balení to chodí jak kdy, spíš ne. Mě klidně dojede chlap s jedním šamponem a za hodinu druhý s knížkou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.7.21 11:02

@pikola

díky, a to případné vrácení peněz?

Bez problémů?
Předpokládám, že podpora jak DE tak CZ funguje stejně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
20.7.21 11:17

Vše vždy bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 12:23

Já bych jen upozornila, že I přes to, že mám amazon prime (bydlím v cizině), pokud posílám něco do ČR treba rodičům, tak se skoro vždy doplácí poštovné a fakt to není mala částka. Tak nevím jestli pro někoho kdo bydlí v ČR je prime opravdu výhodný (za prime na de amazon je poplatek tuším 8 euro měsíčně? ). Jinak za mne amazon top, zákazníka podpora funguje úplně senzačně

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat