Amélie? Nebo vybrat jiné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 15:21
Amélie? Nebo vybrat jiné?

Krásné odpoledne!

Tohle je poprvé, co vybírám s přítelem jméno pro naše miminko a chtěli bychom dát to nejkrásnější jméno. Za necelý 1 měsíc se nám má narodit naše princeznička. Prošli jsme různé seznamy jmen i kalednář a vybrali jsme následující jména:
Silvie
Adéla
Amélie.

Já bych si nejvíce přála Amélii i s přítelem jsem se shodla, ale bojím se, že jak bude v pubertě a dospělá, bude mi toto jméno vyčítat. Vím, že je u každého jména riziko, že mi ho bude vyčítat. Ale doopravdy nevím…Amálka je krásné, ale jak jí říkat v dospělosti? Já osobně si nedokáži představit, že bych se jmenovala Amélie.

Napiště mi prosím, které jméno se Vám nejsimpatičtější, kolik holek s tím jménem znáte.

(Za anonymitu se vám omlouvám, ale nechci, aby všichni, kdo zde chodí, věděli, že zrovna my máme trable se jménem. Díky za pochopení.)

A děkuji za Vaše příspěvky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 18.10.14 15:24

Vyčítat ti bude na 95% každé jméno. Takže pokud se vám líbí, tak ho dejte. A jak oslovovat? Ami, Melo, Meli, Melinko :nevim: Mně to připomíná třeba anémii nebo Amnestii, mně se nelíbí. Vaše dítě, vaše volba.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 15:27

Ja bych Amélii nedala ani náhodou mam v okoli 3 z toho jednu v rodine a říká se jim ruzne jak kdo jak kde. Amálo, Amálko, Amyno, Malčo, Amelí jako proste me se nelibi ale je to věc nazoru ze jo no :zed:
Daal bych Adélku z tech co jsi napsala - hezke české jmeno a ti urcite v budoucnu trpet mala nijak nebude :kytka:
Ono ja nekde cetla, ze davame detem jmena takova dle toho co od nich ocekavame nebo co se libi nam ale uz nedomyslime jaky to bude mit „dopad“ v budoucnu nejen pro ne ;) takovej peknej clanek no :kytka:

elanaa
Nadpozemská drbna 28826 příspěvků 18.10.14 15:27

Silvie znám asi 2, Adélek hodně (hlavně ten boom byl tak před 5ti lety, teď už bych řekla že to malinko opadá, v mojí generaci jsem poznala asi taky tak 2), Amálky znám 2 a Amélii žádnou.

mě přijde Amélie v pohodě, je to neobvyklé, ale nic, co by člověka nějak praštilo do očí, říkala bych jí Mel, Amy…například. Má to celkem šmrnc.

z těch tří vyjmenovaných se mi nejvíc líbí ta Adéla teda, je to roztomilé pro holčičku a má to šťávu pro dospělou ženu, evokuje mi to takovou sošnou krásku :) Silvie mi „vadí“ proto, že tam nevím moc jak jí říkat, jen „Silvi“ snad. Protože té, kterou znám, tak se říká Síso a to je fakt děsný :jazyk:

evill
Závislačka 3775 příspěvků 18.10.14 15:35

Rikat treba Ami, Meli, Mio.

Ale mi se ze zminenych liboi Amelie zrovna nejmin. Vybrala bych z toho Silvu. Uz proto, ze se ji da rict normalnim tvarem bez -ie. Nemam rada jmena, ktera konci na ie a neda se predstavit tvarem bez ie jako prave Amelie, Sofie, Julie. Lucie-Lucka, Silvie-Silva ad. mi nevadi.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 18.10.14 15:51

Mě se ta Amélie docela líbí, ale z těch tří bych dala Silvu.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 18.10.14 15:53

Adélka :kytka:

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 18.10.14 16:09

Mel, Ami… ono se něco najde…Adélka je hezký jméno, měla jsem jí vybranou k příjmení býváleho partnera, současný má jiné tak jsme upravili i výběr jména na Ninu Amálii, takže když nebudem vědět jak říkat dospělé Málince zavoláme Nino :twisted: ale to ti asi nepomůže… nebo klidně může mít po zbytek života přezdívku nesouvisející se jménem, znám pár lidí které potkávám běžně, bavíme se, oslovuju je, ale kolikrát jejich občanské jméno jen tuším 8)

leňula2
Echt Kelišová 9045 příspěvků 18.10.14 16:13

A proč ne Amálie?
Mně se teda nejvíc líbí Silvie.

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 18.10.14 16:16

Jméno Amélie mi vždy, když se s ním setkám připomene hlavní postavu francouzské romantické komedie. Amelie z Montmartru. Paříž město lásky-proč ne. Rozhodnutí je na Vás. Já bych volila Adélku. Přeji krásný den

Lette
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 18.10.14 16:22

Z těch tří bych volila Adélu. Krásné jednoduché jméno.

Crystal87
Generální žvanilka 23942 příspěvků 18.10.14 16:26

Z těhle tří bych dala Silvinku. Adélek je hodně, Amélie se mi nelíbí. U nás byla Silvinka ve finále, ale jelikož nechci jméno, kdo má kdokoli v okolí, tak zůstala na druhém místě:)

Uživatel je onlineMUFICE
Hvězda diskuse 48752 příspěvků 18.10.14 16:30

Mne se jmeno Amelie libi, klidne bych ho dala.

lokynka
Kelišová 5249 příspěvků 18.10.14 16:38

Z těchto tří se mi nejvíc líbí Silvie, vaše vybraná Amélie mi evokuje toaletní papír z kaufu (promiň)

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 16:44
@lokynka píše:
Z těchto tří se mi nejvíc líbí Silvie, vaše vybraná Amélie mi evokuje toaletní papír z kaufu (promiň)
:lol:
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >