Antikoncepce - potřebuju radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 07:57
Antikoncepce-potřebuju radu

Ahoj, beru teď 4. měsíc HA Asumate. Po prvním platíčku jsem menstruaci měla stejnou jako vždy. Po začátku braní 2. platíčka jsem s přítelem měla pohlavní styk bez kondomu ale neudělal se do mě. Po dobrání 2. platíčka mi přišla menstruace hodně slabá a jen na 3 dny. Teď další měsíc to stejné i ve stejnou dobu. Zkoušela jsem i těhotenské testy, dnes ráno jsem dělala 7. test a opět negativní. Je mi jasné že těhotná asi nebudu, ale mohla mi ten cyklus takhle upravit antikoncepce a nebo se jedná o těhotenství? :( :?

Reakce:
stinga
Kelišová 6422 příspěvků 2 inzeráty 16.05.19 08:01

Při braní antikoncepce nejde o klasickou menstruaci, ale o krvácení z vysazení - takže ano, je to tou antikoncepcí a spíš si gratuluj k této pozitivní změně
a proto užíváme antikoncepci, aby si muži nemuseli dávat pozor, ne?

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 16.05.19 08:54
@stinga píše:
Při braní antikoncepce nejde o klasickou menstruaci, ale o krvácení z vysazení - takže ano, je to tou antikoncepcí a spíš si gratuluj k této pozitivní změně
a proto užíváme antikoncepci, aby si muži nemuseli dávat pozor, ne?

No a ty myslíš, že je to pozitivní, že si do těla cpeme hormony, o kterých nikdo neví, co do budoucna způsobí? Jen aby si chlap nemusel dávat pozor??

Já třeba mám zkušenost od kamarádek, že při braní nebylo, co řešit, protože jim HA totálně zrušila chuť k sexu např.

Jinak se při braní krvácení může upravit u některých HA nemusí být vůbec.

Aduš8
Závislačka 4487 příspěvků 16.05.19 09:19

Při braní antikoncepce horniny způsobí, že se děložní výstelka tvoří v malém množství, je to vlastně jedna z bariér, aby vajíčko nemělo kde se uchytit. Takže MS je logicky kratší a slabší. Proto doktoři některým ženám antikoncepci doporučí při silné, bolestivé a dlouhé MS. @P4ja hele, já nejsem zastáncem antikoncepce, brala jsem ji za dob studií, ale na druhou stranu, její největší výhoda pro mě byla, že jsem si mohla sex užívat s pocitem, že se nebudu před MS klepat, jestli náhodou nemůžu být těhotná. Takže nesouhlasím s názorem, že je to jen pro chlapovo pohodlí. Taky jsem se dokázala líp uvolnit a užít si to, když jsem věděla, že se nemůže nic stát.

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 16.05.19 09:23

@Aduš8 Hele na jednu stranu ano. Ale fakt znám případy, že nebylo, co si užívat, protože HA vygumovala chuť na sex. Což je asi největší problém, že nikdy člověk neví, co mu HA přinese a jaké vedlejší účinky to bude mít,. Takže ta daň za to pohodlí je kolikrát mnohem větší,

Aduš8
Závislačka 4487 příspěvků 16.05.19 09:25

@P4ja s tím naprosto souhlasím, je to jeden z důvodů, proč jsem ji přestala brát. Nechala jsem si napsat antikoncepční kroužky a během pár měsíců že byla frigida :oops: vůbec nic mi to neříkalo.

Lalelale
Závislačka 4481 příspěvků 16.05.19 10:16

@P4ja tak komu dělá potíže, může ji změnit nebo vysadit. Beru HA, pouze jedna jediná značka mi opravdu nesedla, byla slabá. Nikdy jsem žádné vedlejší účinky neměla. Děkuju bohu, že něco jako HA existuje. Kdo nechce, nucen brát není

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 16.05.19 11:21
@Lalelale píše:
@P4ja tak komu dělá potíže, může ji změnit nebo vysadit. Beru HA, pouze jedna jediná značka mi opravdu nesedla, byla slabá. Nikdy jsem žádné vedlejší účinky neměla. Děkuju bohu, že něco jako HA existuje. Kdo nechce, nucen brát není

No, je to každého věc.

Ale já reagovala na to, že je to pozitivní a ke gratulaci. Ano, když se to vezme k pohodlí tak ano. Ale k tomu je taky potřeba dodat to b…a to jsou možné vedlejší účinky a problémy po vysazení. Což, bohužel málokdo říká i doktor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 11:26

@P4ja Antikoncepci beru pouze kvůli tomu že jsem měla menstruaci hrozně silnou a bolestivou a jsem ráda že se mi to tak změnilo i když jsem z toho byla dost v rozpacích ale naštěstí je to jen kvůli užívání HA:blush:

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 16.05.19 11:33
@Anonymní píše:
@P4ja Antikoncepci beru pouze kvůli tomu že jsem měla menstruaci hrozně silnou a bolestivou a jsem ráda že se mi to tak změnilo i když jsem z toho byla dost v rozpacích ale naštěstí je to jen kvůli užívání HA:blush:

Tak uvidíš, co to potom udělá až vysadíš a nebo budeš užívat dlouhodobě. Každopádně je potřeba s tím počítat až budeš vysazovat a nebo potom chtít otěhotnět.
Jinak tyhle věci se dají řešit bylinkami a cvičením. Ne vždy je potřeba to řešit HA ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 11:49

@P4ja Já jsem to zkoušela, oblečená jsem taky chodila pořádně abych nenastydla, ale vážně jediné co pomohlo je antikoncepce :(

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 16.05.19 11:55
@Anonymní píše:
@P4ja Já jsem to zkoušela, oblečená jsem taky chodila pořádně abych nenastydla, ale vážně jediné co pomohlo je antikoncepce :(

Jj, pokud nic jiného není, tak proč ne. Ale možnost problémů je :(

Jinak já měla stejné problémy a pomohlo mě sportovat a hýbat se a potom ta MS byla mnohem lepší a snesitelnější.

Váš příspěvek
Reklama