Asi neumíme šetřit...

Anonymní
30.5.16 09:35

Asi neumíme šetřit...

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale prosím o jeho zachování, je to pro mě citlivé.
Jde o to, že jak teď všude koukám, začíná dovolenková sezóna, všichni se chlubí kam pojedou, kde byli, ukazují fotky…a já k tomu nemám vůbec co říct, protože my jsme s přítelem za celou dobu co spolu jsme (3 roky), nikde nebyli. Ale opravdu vůbec nikde, ani nikde na víkend. Je to z části tím, že nevyděláváme moc peněz (já 11tis. čistého, přítel jak kdy, podle práce, ale je to kolem 13ti tisíc čistého.) Není to nic extra. Poplatíme nájem, internet, paušály, něco na jídlo, za benzín.. :nevim: no a teď k věci. Myslím, že kdybychom si oddělávali každý měsíc 1000kč z výplaty, vyžili bysme úplně stejně jako teď, a za rok bysme měli na pěknou dovolenou. Nemusím být v luxusním hotelu, stačí mi někam do kempu, do přírody…No, jenomže mi přítel na začátku roku řekl, že potřebuje šetřit na důležitější věci, třeba na věci na auto. Přitom auto má v dobrém stavu, nepotřebuje nějaké velké opravy. A nejhorší na tom je, že na to auto stejně nešetří. A kdybych měla na dovolenou šetřit sama, přišlo by mi to z jeho strany blbé, jakože by se nechal pozvat od své holky na dovolenou, kterou bude ona platit celou sama. Včera mi řekl že to teda nějak uděláme s tou dovolenou, že určitě pojedeme aspoň na 5 dní. Jenomže si vzal mobil na splátky a musí to splácet. Což chápu, ale úplně zbytečně si bral mobil za 17tisíc :roll: do toho jsem mu samozřejmě kecat nemohla. Takže měsíčně splácí zbytečně předraženej mobil ale na dovolenou semnou dřív šetřit nemohl. Přijde mi, že je to od něj docela sobecké, protože to co chce on (mobil, hry na PC, sportovní vybavení) to si klidně kupuje, ale že by někdy peníze odložil pro NÁS, když ví jak moc toužím po dovolené, to se prostě nestane. Já si pomalu nekoupím ani nic na sebe, jen jednou za čas, jediné za co opravdu utratím je manikúra za kterou měsíčně utratím 400. Vím že bych si mohla peníze šetřit stranou pro sebe, ale když on utratí teď za ten mobil, koupí si pár blbostí pro sebe, tak to co já si oddělám, padne stejně na nákup jídla nebo na naftu, protože on třeba už má posledních pár stovek. Prostě mi přijde že jsou mu přednější jeho koníčky než to, abysme spolu něco zažili. Pořád jen sedíme doma, občas jdeme do kina nebo na večeři a to počítáme každou korunu, aby nás to náhodou nevytrhlo :roll: na druhou stranu to nechci házet jen na něj, ono to není v čr s penězma vůbec jednoduchý. Ale jeho přístup mi taky občas vyráží dech.
1. Co si myslíte o celé situaci?
2. dáte mi tip na nějakou levnější dovolenou, kam bysme mohli jet třeba na konci léta? kdybysme teda něco našetřili :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5762
30.5.16 09:40

To co si napsala, je sice dlouhé, ale nic nevypovídající o vašich skutečných nákladech, třeba na bydlení a pod a taky o vašem věku a pod. :think: Takže z toho se dá poznat prd. Mimo to, myslím, že pokud jste jen vy dva, tak se příjem dohromady zdá být nižší, ale né tragický. Je tu podle mě spoustu rodin, kde žena je na mateřské a mají jen o kousek vyšší příjem než vy dva a t ještě živí dítě. Prostě z toho, co si napsala nic nepoznáme o vašich možných rezervách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7950
30.5.16 09:42

Nejdřív bych chlapa asi nakopala do řiti :roll: Má houby jaký prachy a vezme si mobil na splátky? 8o :zed: :zed:
Absolutně nejsem zastáncem splátek na takové věci.
Promiň, ale myslím si, že nepojedete nikam. A nebuď blbá a neplať dovču za něj.
Evidentně mu na nějaké společné dovolené nezáleží, když utrácí za drahé mob. na splátky a podobně.

Odkud jsi? A co vás tak zajímá? Levná dovolená by mohla být pod stanem a chodit pěšky… Třeba Jižní Morava, České Švýcarsko, Šumava… Možností je hodně. :nevim:
U nás turistika a kolo vede, takže to většinou draho nevyjde. Akorát teda stan ee :oops: Bydlíme vždy v hotelu, nebo penzionu :nevim:

Dál třeba Alpská turistika, spaní ve stanu, pod širákem :-) Prostě záleží, co vás baví :-) A jaký bude ten finanční strop a do kolik km se můžete třeba tím autem přepravit, jelikož cestování není levná záležitost :nevim:

Příspěvek upraven 30.05.16 v 09:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
30.5.16 09:42

Tak určitě levná dovolená se najde na slevotékách ( případně prodloužený víkend aspon ) Jinak kempy taky nejsou drahé..pokud vám nevadí stan třeba. to byste se do litru na týden měli uričtě vlézt. Jídlo co se v kempech prodává není drahé..a když si vezmete třeba gril vlastní a něco si občas sami ukuchtíte tak se dá taky ušetřit..nekteré kempy mívají i programy, jakože živou hudbu, minigolfy atd..Ovšem zdá se mi přítel sobecký a nevím jestli bych s ním viděla budoucnost, když nedokáže investovat do vztahu ale jen do sebe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15659
30.5.16 09:43

To se Ti nezdá, to je fakt. Vyděláváte plus mínus stejně, tak bych byla asi potvora a dupla si ve smyslu, že bych za svoje koníčky utrácela také tolik - nebo si ty peníze na dovolenou našetřila jen pro sebe. Ale obávám se, že ani to, že přítel zůstane doma, mu nepomůže si uvědomit, jak se chová. Při tomhle příjmu mobil za sedmnáct tisíc, to je veelmi zbytný luxus a svědčí o finanční negramotnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
30.5.16 09:47

Já teda nevím kolik čeho platíte, ale na dva lidi bez dětí se mi zdá že máte příjem celkem běžný že kterého se občasná dovolená dá uplně v pohodě ušetřit..ale jak říkám nevídíme do nákladů, do nájmu, do splátek, atd.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
30.5.16 09:47

Máte očividně rozdílné priority. Peněz vám na „zábavu“ příliš nezbývá, ty toužíš ten zbytek investovat do dovolené, on má raději svoje auto/pc/hru…
Asi jste hodně mladí?
Zkuste si promluvit a najít takový typ dovolené, třeba i na pár dní, která by zaujala oba, finančně se na ní určitě nepodílej pouze sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29015
30.5.16 09:48

Vidim za tim spise nejakou nepodnikavost a lenost, kdyz jste si za 3 roky nebyli schopni udelat ani víkendový výlet. To prece tolik nestoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 09:50

Ono je to těžký, kdyby byl přítel jinak „k ničemu“, nakopala bych ho někam, ale přijde mi že je spíš ještě nevyzrálý a dětinský a nedokáže o tom tolik přemýšlet. Je o něco mladší než já. Jsme oba dva mladí, mě je 24, jemu je 22. Tak si zase říkám, že třeba časem bude víc peněz a máme vše před sebou, ale opravdu, po dovolené toužím už ták dlouho a z jeho strany to jsou pořád jen výmluvy nebo nějaké kecy proč to nejde :? A sama na dovču nechci, to by mě ani nebavilo. Jinak si rozumíme ve všem, jen prostě s těma prachama šíleně bojujeme. A když se o tom zmíním, řekne mi ať si najdu teda někoho bohatšího :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
7950
30.5.16 09:50
@smurfka píše:
Já teda nevím kolik čeho platíte, ale na dva lidi bez dětí se mi zdá že máte příjem celkem běžný že kterého se občasná dovolená dá uplně v pohodě ušetřit..ale jak říkám nevídíme do nákladů, do nájmu, do splátek, atd.. :nevim:

Mě tyto příjmy přijdou jako naprostá tragédie a taky bych z toho nijak extra našetřit nedovedla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27472
30.5.16 09:51

Vyděláváte hrozně málo na nějaké dovolenkování :think:
Problém je, že máte odlišné priority. Pokud bych měla tak málo peněz, taky bych šetřila spíš na opravy auta, ale rozhodně ne na předražený mobil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7950
30.5.16 09:52
@Bábrdl píše:
Vyděláváte hrozně málo na nějaké dovolenkování :think:
Problém je, že máte odlišné priority. Pokud bych měla tak málo peněz, taky bych šetřila spíš na opravy auta, ale rozhodně ne na předražený mobil.

On si na něj stejně nenašetřil :nevim: Vzal si ho na splátky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
30.5.16 09:54
@Šmoulice píše:
Mě tyto příjmy přijdou jako naprostá tragédie a taky bych z toho nijak extra našetřit nedovedla :nevim:

tak třeba žiješ v jiné vrstvě sociální..kdo je zvyklý na víc, tak mu přijde všechno málo..kdo je zvyklý na mín, dokáže i z mála ušetřit.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
30.5.16 09:55
@Anonymní píše:
Ono je to těžký, kdyby byl přítel jinak „k ničemu“, nakopala bych ho někam, ale přijde mi že je spíš ještě nevyzrálý a dětinský a nedokáže o tom tolik přemýšlet. Je o něco mladší než já. Jsme oba dva mladí, mě je 24, jemu je 22. Tak si zase říkám, že třeba časem bude víc peněz a máme vše před sebou, ale opravdu, po dovolené toužím už ták dlouho a z jeho strany to jsou pořád jen výmluvy nebo nějaké kecy proč to nejde :? A sama na dovču nechci, to by mě ani nebavilo. Jinak si rozumíme ve všem, jen prostě s těma prachama šíleně bojujeme. A když se o tom zmíním, řekne mi ať si najdu teda někoho bohatšího :roll:

To je jasný, je to ještě takové díťátko… Ty jsi zřejmě mnohem vyspělejší, už se vidíš trošku jinde. Buď to nějak překonáte, nebo dřív nebo později půjdete od sebe, to se stává v tomto věku často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
30.5.16 09:55

No, pár bodů mě k tomu napadá
a) na výlety, dovolenou, se dá jezdit i poměrně levně, spát můžete v kempu pod stanem, nebo třeba kamarádi by vám nepůjčili chatu? K tomu, aby měl člověk hezký zážitek nepotřebuje moc peněz, my třeba s manželem chodíme na různé kopce a hory v okolí pozorovat západ slunce…takové romantické výlety za pár korun.
b) pořídit si telefon, který výrazně převyšuje můj měsíční příjem, navíc na splátky, je čirý nesmysl. Tvůj přítel mi podle popisu nepřijde nějak zvlášť finančně gramotný, což v kombinaci s nízkým příjmem bude jednou velký problém. Když nejste schopni odložit pár tisíc za rok na dovolenou, co budete dělat, až jednou budete mít mimino, vypadne vám jeden příjem a stoupnou náklady?
c) i ty se podle mého vymlouváš a hledáš důvody, proč nešetřit-když nešetří on, tak já taky nebudu
d) chtělo by to si v klidu sednout a ujasnit si jaké má kdo z vás priority a cíle. Zdá se, že se v tom celkem rozcházíte a těžko ho můžeš nutit, aby šetřil na něco, na co šetřit nechce. Někdo holt není dovolenkový typ. Pokud ty na tu dovolenou stojíš, můžeš si na ni našetřit a jet třeba s kamarádkou, ségrou, mamkou,… třeba se pak přítel chytne za nos a ta další bude vaše společná. Nebo, pokud bez něj jet nechceš, tak ho na tu dovču můžeš pozvat- ovšem to by tě pak nesmělo žrát, že ty jsi šetřila, zatímco on si své peníze rozhazoval za koníčky, mobily a blbiny. Prostě to brát tak, že to je tvůj sen, ne jeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama