Reklama

Auto darem, teď problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

creaminess
Stálice 54 příspěvků 18.09.18 21:23
Auto darem, teď problémy

Ahoj holky.
Minulé Vánoce jsem od přítele dostala auto (jeho staré auto, rok výroby 2000), on si koupil nové. Byla jsem ráda, jelikož jsem se fakt rozjezdila. Auto je psané na jeho tátu (což do teď nevadilo, protože v něm jezdil on). Přítel teď (skoro po roce) trvá na tom, abych si auto přepsala na sebe. Životnost auta cca 2 roky. Přepis, včetně pojištění atd. 6500,–. Kdyby zůstalo psané na jeho tátu, je pojistka o polovinu levnější, nicméně trvá na přepisu. Nechápu jeho důvody, žádné mi vlastně ani nedal…

Co byste dělaly na mém místě? Nemám dluhy, nicméně 6500,– je prostě zásah do mého rozpočtu. Navíc mi to z jeho strany příjde takové nefér (nechci znít nevděčně), ale říkal při předávání, že auto je se „vším všudy“. Nechci vrážet do téhle, pro mě, zbytečnosti. Nicméně si fakt ráda vyslechnu další názory… díky :-) :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

kačka39
Kecalka 219 příspěvků 18.09.18 21:27

Dát někomu auto, tak bych teda chtěla, aby si ho přepsal na sebe.

Aspera
Generální žvanilka 20551 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 21:28

@creaminess asi mu někdo řekl, že mu můžeš zavařit při nehodě. On by přišel o bonus a můžou mu chodit domů dopisy za přestupky. Osobně bych takto autem napsaným na sebe nenechala nikoho cizího jezdit. Jedinou výjimkou je manžel.

Koty
Závislačka 3798 příspěvků 18.09.18 21:29

Můj názor? Ber, nebo nech být :nevim:

ivašot.
Kelišová 6414 příspěvků 18.09.18 21:29

můj názor je ten, že bych taky nechtěla, aby někdo " cizí " dlouhodobě jezdil autem psaným na mě. Aby na mě chodili pokuty, jeho ťukance se platily z mého povinného ručení…

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 18.09.18 21:29
@creaminess píše:
Ahoj holky.
Minulé Vánoce jsem od přítele dostala auto (jeho staré auto, rok výroby 2000), on si koupil nové. Byla jsem ráda, jelikož jsem se fakt rozjezdila. Auto je psané na jeho tátu (což do teď nevadilo, protože v něm jezdil on). Přítel teď (skoro po roce) trvá na tom, abych si auto přepsala na sebe. Životnost auta cca 2 roky. Přepis, včetně pojištění atd. 6500,–. Kdyby zůstalo psané na jeho tátu, je pojistka o polovinu levnější, nicméně trvá na přepisu. Nechápu jeho důvody, žádné mi vlastně ani nedal…Co byste dělaly na mém místě? Nemám dluhy, nicméně 6500,– je prostě zásah do mého rozpočtu. Navíc mi to z jeho strany příjde takové nefér (nechci znít nevděčně), ale říkal při předávání, že auto je se „vším všudy“. Nechci vrážet do téhle, pro mě, zbytečnosti. Nicméně si fakt ráda vyslechnu další názory… díky :-) :-)

Chtít aby sis zaplatila pojistku za svoje auto a nedopustila se přitom pojistného podvodu?

No to je teda hajzl!

creaminess
Stálice 54 příspěvků 18.09.18 21:29
@Aspera píše:
@creaminess asi mu někdo řekl, že mu můžeš zavařit při nehodě. On by přišel o bonus a můžou mu chodit domů dopisy za přestupky. Osobně bych takto autem napsaným na sebe nenechala nikoho cizího jezdit. Jedinou výjimkou je manžel.

OK, neberu se jako cizí. Žijeme spolu pár let…

Aspera
Generální žvanilka 20551 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 21:32

@creaminess pro majitele auta si cizí. Jako jednou může být snacha zlatá a furt bude cizí?

ivašot.
Kelišová 6414 příspěvků 18.09.18 21:32
@creaminess píše:
OK, neberu se jako cizí. Žijeme spolu pár let…

s jeho tátou?

creaminess
Stálice 54 příspěvků 18.09.18 21:34
@ivašot. píše:
s jeho tátou?

Ne, samozřejmě ;-) . Ale příjde mi, že když si „hrajem“ na tak skvělou rodinu, tak se nic tak hrozného neděje. Každopádně díky za názory ;-)

nozu
Extra třída :D 11587 příspěvků 18.09.18 21:34

mě to přijde dobrý argument. Já bych teda i trvala na přepisu na mě v okamžiku, kdy mi auto někdo dává darem. A to chceš říct, že ani neplatíš povinné ručení a to ti financuje otec přítele? No, pokud je to pro tebe zbytečná věc, tak ji vrať a nejezdi :nevim:

Russet
Extra třída :D 11045 příspěvků 18.09.18 21:35

@creaminess
Auto bych na sebe htěla mít přepsané už před rokem :nevim:

ivašot.
Kelišová 6414 příspěvků 18.09.18 21:37
@nozu píše:
mě to přijde dobrý argument. Já bych teda i trvala na přepisu na mě v okamžiku, kdy mi auto někdo dává darem. A to chceš říct, že ani neplatíš povinné ručení a to ti financuje otec přítele? No, pokud je to pro tebe zbytečná věc, tak ji vrať a nejezdi :nevim:

přesně: vrátit a nejezdit. Zakladatelka mi přijde malinko vyčůraná…

P4ja
Kelišová 5783 příspěvků 18.09.18 21:39
@creaminess píše:javascript:;
Ne, samozřejmě ;-) . Ale příjde mi, že když si „hrajem“ na tak skvělou rodinu, tak se nic tak hrozného neděje. Každopádně díky za názory ;-)

A až táta kvůli tobě přijde o bonusy, pokud auto někde naboříš a nebo mu budou chodit pokuty, za které nemůže, tak se taky nic hroznho neděje. Jsi pěkně nevděčná, jezdíš s jeho autem a podle tebe si hrajete na skvělou rodinu?? On ti dal k dispozici svoje auto a tobě přijde zatěžko za sebe platit pojištění??

Příspěvek upraven 18.09.18 v 21:39

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 18.09.18 21:39

Jen kvůli bonusum bych to chtěla po tobě také prepis. :) nakonec to bude pro tebe jen dobre. Pokud tedy planujes ve svém životě vlastnit vícekrát auto, tak je dobre začít s vlastním pojištěním co nejdříve, ať postupně nabíhá časem lepsi pojistka i u tebe :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >