Mám strach z jízdy autem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 16.09.18 17:16
Mám strach z jizdy autem

Ahoj, před nedávnem u mě vznikl strach z jetí autem, vždy když v něm sedím necitím se dobře a mám strach, že nabouráme. Děje se mi to i v autobusu, ikdyž tam se bojim mín, protože nejede tak rychle jako auto.. Chtěla bych se zeptat, máte někdo nějakou zkušenost, jak z toho ven? Typ? Radu? Popřípadě i kontakt na nějakého schopného psychologa Brno??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Limi123
Závislačka 3691 příspěvků 16.09.18 17:22
@Bonnie83 píše:
Ahoj, před nedávnem u mě vznikl strach z jetí autem, vždy když v něm sedím necitím se dobře a mám strach, že nabouráme. Děje se mi to i v autobusu, ikdyž tam se bojim mín, protože nejede tak rychle jako auto.. Chtěla bych se zeptat, máte někdo nějakou zkušenost, jak z toho ven? Typ? Radu? Popřípadě i kontakt na nějakého schopného psychologa Brno??

Nejezdit autem, jezdit vlakem. Mam to stejne, strach je to opravneny, ne nerealny. Nebo sedet vzadu, tam je ten pocit mensi. V autobuse mam strach mensi, protoze to vetsinou lidi prezijou, kdzy uz se neco stane. A i tak si tam sedam dozadu, kde je to vicemene bezpecne.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 16.09.18 17:24

Taky mi nedela dobre jizda autem. Ridit nemuzu vubec. Nejdradeji jezdim vlakem. A cim jsem starší tim je to rekla bych horsi. :think:

Halamka
Závislačka 3700 příspěvků 16.09.18 17:31

Mám to podobně. V autě musím sedět vzadu. Pokud to nejde, tak na předním sedadle neskutečně trpím. Chodidla vražený do podlahy, ruce pomalu rozřezané od pasu..

laducha
Generální žvanilka 21773 příspěvků 16.09.18 17:33
@Halamka píše:
Mám to podobně. V autě musím sedět vzadu. Pokud to nejde, tak na předním sedadle neskutečně trpím. Chodidla vražený do podlahy, ruce pomalu rozřezané od pasu..

Mám to úplně stejně.

Limi123
Závislačka 3691 příspěvků 16.09.18 17:39
@Halamka píše:
Mám to podobně. V autě musím sedět vzadu. Pokud to nejde, tak na předním sedadle neskutečně trpím. Chodidla vražený do podlahy, ruce pomalu rozřezané od pasu..

Jojo, presne… A bohuzel kdyz ted jezdime s detma, tak vepredu sedet musim. Je to o nervy.

Dnes treba muz mel jet se synem na chalupu (hodina cesty) a zacal takove vylozene vymluvy, ze se boji, ze by nabourali, ze je unaveny (byl uplne normalni, jen se mu nechtelo). A pak, ze tedy pojedou. Tak jsem rekla, ze uz nikam nejedou, ze jak to s tou bourackou rekl nahlas, tak ze to mohl privolat. Proste auta se bojim opravdu dost.

awesomeone
Kecalka 145 příspěvků 1 inzerát 16.09.18 19:06

Teda. . . koukám kolik nás je :? taky mám fobii. Už nějakou dobu vůbec neridim a na sedadle spolujezdce se pekelne bojim. Ani si nepamatuji ten zlomový okamžik :think:

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 16.09.18 19:09

Kdyz neni provoz tak je to celkem ok Problem u me nastava pri vetsim provozu nejvic nesnasim predjizdeni kamionu. To musim kolikrat zavirat oci.

LucyLiu
Povídálka 26 příspěvků 16.09.18 19:31

Jsem na tom úplně stejně jako vy. Manžel mi vůbec nechce věřit, že ten strach může být až takový, tak mě nutí i řídit. Celou dobu pak jedu v uplne křeči. V každém jedoucím autě vidím potencionální nebezpečí:( A jako spolujezdec neustále brzdim imaginární brzdou :lol: No letošní cesta do Chorvatska byla pro mě hotové peklo. Taky jsem zralá na psychologa, i když moc nevěřím, že by to pomohlo, protože jak už tu někdo psal, ten strach je celkem oprávněný. Akorát ostatní mají to štěstí, že jsou větší salámisti a tolik to neřeší :P

weyky
Neúnavná pisatelka 19222 příspěvků 64 inzerátů 16.09.18 20:02

Já to mám taky..nejhorší je,že jsme na vesnici a bez auta tu člověk nedá ani ránu,tudíž musím řídit a vozit děti.Manžel mi nevěří,že ten můj strach je takový a myslí si,že to chce víc jezdit,abych se otrkala.Ale já se bojím i jako spolujezdec,celou cestu šlapu na podlahu a brzdím!

weyky
Neúnavná pisatelka 19222 příspěvků 64 inzerátů 16.09.18 20:03

@LucyLiu tak koukám,že to máme stejně :?

araw
Neúnavná pisatelka 16634 příspěvků 17.09.18 07:55

Ja se daleko víc bojím jako spolujezdec, než jako řidič. Když řídím, taky se těch blbu bojím, ale jinak se nedá. Řídím rada a bez auta bych neměla praci. Když jedu jako spolujezdec, taky furt brzdim :mrgreen: :mrgreen:

Emimin7
Echt Kelišová 9376 příspěvků 17.09.18 08:00

Ja mam strach z dalnice a jizdy tam, kde jsem nikdy nebyl, tedy neznam tamni silnici. Psycholozka mi poradila, at to na just delam, at presne jezdim tam, kam se bojim. A ze pry ona sama ma az panickou hruzu z parkovani couvanim a taky se toho zbavuje tim, ze to proste dela. Takze tak. Proste se do toho pomalu vrhnout.

quanavera
Kecalka 402 příspěvků 17.09.18 10:08

Ano mám radu seš přecitlivělá, kašli na to že nabouráš a mysli pozitivně, mě to pomohlo a už jezdím po městě normálně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 10:23

@Bonnie83 Jestli je to ještě aktuální a bojíš se jako řidič, tak doporučuju pár kondičních jízd s dopravním psychologem (Mgr. Chytka, Poliklinika Zahradníkova). Měla jsem panický strach z řízení po dálnici a ve více pruzích, pořád mi všichni tvrdili, jak je to o praxi a že se mám vyjezdit… je to totální nesmysl, tyhle rady. Už po první jízdě jsem pozorovala výrazné zlepšení a teď už jezdím normálně. Jestli se bojíš jako spolujezdec, tak to radu nemám, naopak, čím víc sama řídím, tím víc se bojím, když auto nemám pod kontrolou :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >