Autoimunita a potraty

Anonymní
17.11.20 13:38

Autoimunita a potraty

Ahoj :mavam:

Najdu prosím někoho kdo řeší nebo řešil podobný problém? Mám autoimunitni onemocneni (autoimunitni hepatitida a ulcerozni kolitida). Nasazenou mám imunosupresivni léčbu a teď na srovnání střev po posledním potratu kortikoidy.

Zajímá mě příběh s dobrým i špatným koncem, rady a zkušenosti. Co dělat, co řešit, co vyzkoušet.

Já jsem po 2ZT. Rok před tím nešlo otěhotnět vůbec. Nyni mám vyšetřenou genetiku (v pořádku) a čekám ještě na hematologii. Zkouším už i homeopatickou léčbu, změnu práce a zdravější stravování. Pohybu a cvičení mám dostatek.

Všem děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8052
17.11.20 16:20
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam:

Najdu prosím někoho kdo řeší nebo řešil podobný problém? Mám autoimunitni onemocneni (autoimunitni hepatitida a ulcerozni kolitida). Nasazenou mám imunosupresivni léčbu a teď na srovnání střev po posledním potratu kortikoidy.

Zajímá mě příběh s dobrým i špatným koncem, rady a zkušenosti. Co dělat, co řešit, co vyzkoušet.

Já jsem po 2ZT. Rok před tím nešlo otěhotnět vůbec. Nyni mám vyšetřenou genetiku (v pořádku) a čekám ještě na hematologii. Zkouším už i homeopatickou léčbu, změnu práce a zdravější stravování. Pohybu a cvičení mám dostatek.

Všem děkuji :kytka:

Ahoj, mám Crohna..po operaci akutního ileu se nám povedlo otěhotnět..trvalo to pět let a každý lékař kromě mé gynekoložky tvrdil, že autoimunita nehraje roli..je ale zajímavé, že celých 5let jsem měla zvýšené NK buňky a po těch akutkach se vše srovnalo a otěhotněla jsem :) jo..za 5 let 4 potraty, léčba kortikoidy, imunoglobuliny, intralipidy atd..takže asi tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 18:18
@Skaiqy píše:
Ahoj, mám Crohna..po operaci akutního ileu se nám povedlo otěhotnět..trvalo to pět let a každý lékař kromě mé gynekoložky tvrdil, že autoimunita nehraje roli..je ale zajímavé, že celých 5let jsem měla zvýšené NK buňky a po těch akutkach se vše srovnalo a otěhotněla jsem :) jo..za 5 let 4 potraty, léčba kortikoidy, imunoglobuliny, intralipidy atd..takže asi tak..

Díky za reakci a super, že se zadařilo! 5 let je teda dost… U mě to, že je to kvůli imunitě si myslím asi jen já. I moje gynekolozka tvrdí, že by to zatím neresila. Ale jestli mám problém sama se sebou tak je jasný, že to těhotenství asi to tělo prostě nechce… Takže to chce srovnat do latě tu potvoru imunitu v první řadě. U tebe zabral chir. zakrok a na chvilu se ti to srovnalo? Je pravda, že u mě při prvním ZT byly špatne hodnoty na jatrech a teď u 2 ZT zánět na střevech. A po // to začalo teda gradovat až jsem zůstala doma jak ležák :(

• Citovat
  • Nahlásit
8052
17.11.20 20:08
@Anonymní píše:
Díky za reakci a super, že se zadařilo! 5 let je teda dost… U mě to, že je to kvůli imunitě si myslím asi jen já. I moje gynekolozka tvrdí, že by to zatím neresila. Ale jestli mám problém sama se sebou tak je jasný, že to těhotenství asi to tělo prostě nechce… Takže to chce srovnat do latě tu potvoru imunitu v první řadě. U tebe zabral chir. zakrok a na chvilu se ti to srovnalo? Je pravda, že u mě při prvním ZT byly špatne hodnoty na jatrech a teď u 2 ZT zánět na střevech. A po // to začalo teda gradovat až jsem zůstala doma jak ležák :(

No..měla jsem akutní srůsty střev v srpnu.. jela jsem v únoru do lázní a najednou bum..a bylo to, až člověk nepochopil.. je pravda, že v lednu mi znova diagnostikovali zánět mezi tenkým a tlustým střevem ale to nemělo evidentně moc velký vliv na otěhotnění..u těch jater je to diskutabilní..pokud nestíhají detoxikovat tak se hromadí bordel v těle čím může nastat zánět někde jinde aniž bys o něm věděla..nedali Ti teď třeba calprotektin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 20:41

@Skaiqy jo, přes 3500 8o běžně mám tak do 200, pokud není nějaký horší stav.

• Citovat
  • Nahlásit
8052
17.11.20 20:55
@Anonymní píše:
@Skaiqy jo, přes 3500 8o běžně mám tak do 200, pokud není nějaký horší stav.

Fuha, takže aktivní zánět..a imunosupresiva zabírají? Jako..někde jsem četla, že při snižování imunity je těhotenství víceméně „vedlejší nežádoucí účinek“ kvůli aplikovaným lékům..co je na tom ale pravdy, těžko říct..možná bych si nechala vyšetřit NK buňky v děloze (ne z krve).. pak by se vidělo co dál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 09:00
@Skaiqy píše:
Fuha, takže aktivní zánět..a imunosupresiva zabírají? Jako..někde jsem četla, že při snižování imunity je těhotenství víceméně „vedlejší nežádoucí účinek“ kvůli aplikovaným lékům..co je na tom ale pravdy, těžko říct..možná bych si nechala vyšetřit NK buňky v děloze (ne z krve).. pak by se vidělo co dál..

Mám imuran ale drží jen ty játra. Teď naposledy mi brali hodnoty Imuranu v těle, kvůli pripadnemu zvýšení. Já si to taky myslim právě, vždy jsem otehotnela po nasazení léku, jinak se nedařilo. A ty NK buňky řeší na nějaké te klinice a musí mě ta poslat gynekolog? Dekuji :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
8052
18.11.20 14:32
@Anonymní píše:
Mám imuran ale drží jen ty játra. Teď naposledy mi brali hodnoty Imuranu v těle, kvůli pripadnemu zvýšení. Já si to taky myslim právě, vždy jsem otehotnela po nasazení léku, jinak se nedařilo. A ty NK buňky řeší na nějaké te klinice a musí mě ta poslat gynekolog? Dekuji :palec:

Bylo by lepší kdyby žádanku vypsalo CAR a volila bych spíš Zlín nebo Maličkovou (Praha - bude sice končit ale někdo ji určitě zastupovat bude).. Ta sice nedělá biopsii z dělohy ale odesílá za Ulcovou - Gallovou (Plzeň) která to dělá ale jí bych se obloukem vyhla už jen z toho důvodu, že je totálně neprofesionální..plus samozřejmě i důvody jako poloviční testy čili poloviční výsledky, lhaní a podobně..ale mám dojem, že se jí můžeš vyhnout jedině že bys jela do Zlína si nechat udělat biopsii z dělohy, jinak to poženou přes Plzeň..nebo, že bys překousla ty kecy co má, nechala si udělat bio a vyhodnotit jiným reprodukčním imunologem..

Takže suma sumárum:

• biopsie a možná i vyhodnocení Zlín
  • Malickova Praha ale bude končit nebo omezovat pacientky - snad bude mít zástup..
  • Ulcova - Gallová Plzeň - dělá biopsii a vyhodnocuje, nicméně absolutně nedoporučuji i když by Tě Malickova asi k ní odeslala..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.11.20 15:22

Ahoj, ja mam za sebou 2 x ZT a diky tomu dve revize a hysteroskopii. Urcite zkus reprodukcni imunologii. Me moc pomohli, ted mame po trech letech snazeni ctyrmesicni holcicku. Nasli mi protilatky na spermie manzela i cizi. Manzel taky protilatky + horsi spermiogram. Me preleceni Prednisonem v nizkych davkach zabralo. Mam lupenku, to je taky autoimunitni. Kamaradka s miastenii gravis uplne stejny pripad. Pomohli nam na reprodukcnim imunu v AREPIMU. Plati se to, ale stoji to za to. Dr. Madar je fajn, i kdyz docela vypravec a zda se zpomaleny, je uz dost starsi. Ale opravdu pomuzou. Nase nejlepsi investice. Uz jsme se chteli chystat na IVF. Jinak jsem vsechno mela v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama