Bábovičková etiketa v ČR

8927
9.7.10 09:46

Bábovičková etiketa v ČR

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat zda je to v Čechách všude tak, že na pískovištích leží zapomenuté bábovičky (nežijeme v ČR)? Je to proto, že to tam někdo zapomněl, nebo je tam nechal schválně, aby si s nima příště mohl hrát a nemusel je pořád nosit? Takovouhle bláznivou otázku mám proto, že moje tchýně mi už podruhé přinesla z pískoviště bábovky a lopatky se slovy: Opatřily jsme nějaké bábovičky. Samozřejmě, že doma nějaké máme, ale šly tam s dcerou bez ničeho a přinesli cizí bábovičky. Teď je tam půjdu vracet a bude mi to pěkně trapné :roll: . Chtěla bych jí to nějak rozumně vysvětlit… protože zdá se nechápe, že bábovky se na písku nekradou 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

janibubi
9.7.10 09:49

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak to je fakt prakticka tchyne he he to sem zvedava jak ji to vysvetlis :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
341
9.7.10 09:50

Místní zkušenost mezi sídlištními paneláky je ta, že si každý nosí svoje a zas odnáší. Když tam někdo něco zapomene, tak si přípdně pohrajeme a necháváme zas na místě. Rozhodně si to nesbírám domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
9.7.10 09:51

pokud jsou u nás děti na písku, jsou schopny si všechno půjčit ( páč stejně chtějí hlavně to cizí) a když odchází mamky to vše zbalí.
Když nějaká zbyde, je spíš zapomenutá či rozbitá..Nikdo si jí domů nevezme ( nanejvýše ten kdo jí zapomněl)..
Přinést domů jeté cizí bábovky jako terno je fakt síla :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19990
9.7.10 09:54

třeba je pro někde koupila :nevim: :mrgreen:

Netuším, jestli je to nějaký pravidlo, ale minimálně pravidlo slušnýho chování mi říká, že pokud to není moje, tak si to neberu.
To, že to tam zůstalo ležet neznamená, že to nikdo nechce, spíš to jen někdo zapomněl a určitě by si to druhý den rád zase vzal. Že by si to někdo nechával na druhý den, aby to nemusel nosit, to myslim, že ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53649
9.7.10 10:02

Taky si na písek bereme svoje.....
děti to navzájem „půjčují“ale když jdeme dom,svoje posbírám.
Ale máme tady kousek hřiště a tam je na písku erár–to tam zůstává pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
9.7.10 10:11

U nás jsou poblíž dvě hřiště: na tom jednom jsou schválně „erární“ bábovičky - a nikdo je tam nebere :palec: . Na tom druhém (a většině ostatních) nic nezůstává a pokud ano, tak jsem to tam viděla ležet i druhý den (asi než si to vzal majitel, předpokládám :lol: ) Domů bych to tedy nenosila, leda omylem, stojí to pár korun a třeba k některým má někdo citový vztah a může je hledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
9.7.10 11:19

Tak jak pisou holky. Vetsinou u restauraci, kde je detsky koutek maji na pisku babovicky erarni, jinak si je vsichni na verejna piskoviste nosi a zase odnasi. Deti si je vzajemne pujcuji.. Tchyne je teda dilo, takhle se nove babovicky neopatruji.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
9.7.10 17:46

U nás si na pískoviště nosí všichni vlastní, děcka se o to servou, popůjčují a mamky to při odchodu zase seberou (ty svoje). Dokonce je fajn vychytávka, mít ty svoje nějak poznačené, ono dost často se tam sejdou stejné bábovičky nebo hodně podobné a kdo si má pořád pamatovat, co je jeho (natož třeba tatínkové, kteří chodí jen o víkendu … :lol: )… Sem tam tam objevíme nějakou zapomenutou, tu tam zase necháváme. Když to není moje, proč bych si to měla brát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
9.7.10 19:43

Díky moc za reakce, vidím že jsem normální :-) - taky neberu cizí bábovičky nebo ty erární.
Vzala to na písku, ptala jsem se dcery, jenže když mi to tchýně říkala, měla jsem práci s druhou ratolestí, tak jsem si myslela naivně, že to třeba koupila, ale jsou jeté :roll: Prý tam nikdo nebyl.. ale stejně, jsme na vesnici, je to pěkná ostuda :-o
Už jsem se s tím setkala na víc pískovištích, že tam prostě nějaké bábovky byly… ale jak nechodíme někam pravidelně, tak nevím zda to tam někdo zapomněl. Tchýně je praštěná :nevim: , udělala to už loni a já to tam pak běžela vracet, to je fakt jak „u blbejch“. Asi nebudu vysvětlovat nic, jen prostě ať to nebere, že nechci aby to dělala malá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.10 20:21

bábovičky

Ahoj taky si myslím,že by se tam ty zapomenuté bábovičky měly nechat.Ikdy je těžké si svoje věci uhlídat,pučují si je ostatní děti,to mi nevadí,protože se většinou zeptaj.Ale potom je položí někam jinam a když se spěchá domu tak je tam většinou nechám,protože je nemůžu najít.Většinou tam stejně do druhého dne nezůstanou.Malá si někdy strčí třeba něčí lopatku do kapsy a taky se kolikrát divím co jsme při nesly domu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
18313
9.7.10 20:25

Badelo, tak přemýšlím - co kdyby si tvoje tchýně takhle vypůjčila v autobazaru nějaké auto (nejlíp BMW sedmičkové řady… :mrgreen: )
Jojo, to musí být ohromně praktická ženská (nic ve zlém). Já bych jí při své proříznuté hubě tu akci s tím bavorákem asi navrhnul… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
10.7.10 19:39
Jura007 píše:
Badelo, tak přemýšlím - co kdyby si tvoje tchýně takhle vypůjčila v autobazaru nějaké auto (nejlíp BMW sedmičkové řady… :mrgreen: )
Jojo, to musí být ohromně praktická ženská (nic ve zlém). Já bych jí při své proříznuté hubě tu akci s tím bavorákem asi navrhnul… :cert:

Chrochtám při představě, jak babča krade bmw :lol: :mrgreen: :jazyk: Juro, to se ti povedlo! :potlesk:

Badelo, pokud jsou na písku bábovičky, tak by tam měly zůstat i pro další děti - takhle bych to řekla tchýni. No a hambou bych se propadla při vrácení :oops: Stojí to dvacku v papírnictví, to už snad nekradou ani kleptomani. Tchýni ti teda nezávidím. Díky bohu za to, že mám skvělou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
10.7.10 19:44

Však taky znám jednu, která nahlas uvažovala, jak mladým dopomoct k autu a moc při tom neutratit… 8-o No padaly tam i takové návrhy jako byl tento… :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama