Balkonové květiny - prosím o radu...

668
24.5.21 20:19

Balkonové květiny- prosím o radu...

Dobrý den, letos jsem nestihla nakoupit sazenice muškátů, které kupuju každý rok a protože by mě manžel zastřelil, utrácet za ty vzrostlé, probíhá letos změna.
Koupila jsem 20 malých lobelek, které mi prodavačka na slunečné stanoviště nevymluvila a k tomu jsem koupila jasmin solanum. Toho jsem měla trochu větší květináč a tak jsem se rozhodla rozdělit ho na 4 části, kdy jsem do malých květináčů dala po jednom „kousku“ a do většího dva k těm lobelkám. Doufám, že mi teda nezdechne, protože jsem tomu samozřejmě potrhala kořeny…
No a teď nevím jak to bude vypadat a jestli tam nepřisadit ještě něco, abych to neměla řídkou lobelku a jeden šlahoun té druhé kytky. Celkem mám dva menší květináče a jeden dlouhý v přízemí na okně…
Přikládám fotku menšího květináče a děkuji za každou radu.

Příspěvek upraven 24.05.21 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
159
24.5.21 20:31

Letos jsem kupovala minipetunie, byli po 3 ruzne barvy v jednom kvetinaci, rozdelila jsem takhle 2 kvetinace na 6 každou zvlášť - jedna uplně uschla, ale byla spatná už předtím, další dve ztratili všechny květy, ale jinak vypadají v pořádku. Takže, jestli jsi fakt jim ubližila potrháním kořenů to zjistíš až nějakou chvíli po přesazení. Ale už bych takhle mix kytek v jednom květináči nekoupila, fakt poprvé a naposled. Přesazovala jsem je ve vodě, tak aby se kořeny co nejmeně potrhali a bylo z toho strasně nepořádku.

Příspěvek upraven 24.05.21 v 20:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5065
24.5.21 20:33

Lobelka se rozroste, jestli Ti jde o tohle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
24.5.21 20:38

@dedrichov nemám s ní právě vůbec zkušenosti a ani jsem nevěděla v jaké vzdálenosti od sebe to sadit. Manžel mi řekl, že jsou ošklivé, tak jsem k tomu vzala ještě tu druhou rostlinku do party, ale nevím no… Říkám si jestli tam ještě něco nedat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
24.5.21 20:40

@dreamis já jsem si říkala, že dokud tam nějaký kořen bude, tak to snad znovu zakoření :D Vždycky jsem udělala jeden „kousek“ z cca 3 stonků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5065
24.5.21 20:45
@nikinnna píše:
@dedrichov nemám s ní právě vůbec zkušenosti a ani jsem nevěděla v jaké vzdálenosti od sebe to sadit. Manžel mi řekl, že jsou ošklivé, tak jsem k tomu vzala ještě tu druhou rostlinku do party, ale nevím no… Říkám si jestli tam ještě něco nedat :think:

mě se rozrostla do takového cca 10cm trsu a moc hezky kvetla, byla obsypaná dost dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
24.5.21 20:48

@dedrichov prodavačka mi říkala, že je to převislá rostlina, to jsme počítala, že bude delší 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
24.5.21 21:30

Prosim te, do tri kvetinacu neni zadna financni hruza koupit vzrostle muskaty.
A manzel ma jeste kecy na tohle, ze je to osklive…
Asi je na miste trochu usadit manzela.

(Lobelka se rozroste, neboj. Ale je to drobnejsi kytka, dava se treba ke vzprimenym muskatum jako previsla „predkytka“.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
24.5.21 21:34

@Lucie_Sx potřebovala bych tak 18 kousků (co jsem dávala každý rok) a v zahradnictví měli 89kč/kus a je to sakra rozdíl oproti sazenicím 90 kč/10ks… Mám i jiné truhlíky např. s africkými kopřivami, begóniemi a nechat v zahradnictví půl výplaty, vážně by doma radost nebyla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
24.5.21 21:40
@nikinnna píše:
@Lucie_Sx potřebovala bych tak 18 kousků (co jsem dávala každý rok) a v zahradnictví měli 89kč/kus a je to sakra rozdíl oproti sazenicím 90 kč/10ks… Mám i jiné truhlíky např. s africkými kopřivami, begóniemi a nechat v zahradnictví půl výplaty, vážně by doma radost nebyla…

Aha, tak do tri kvetinacu bych dala min, tak 10 ks a u nas byly kolem 50-60, proto jsem to napsala. Tak to nech takhle, levneji uz to moc nepujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
24.5.21 21:47

@Lucie_Sx jenom dlouhý květináč spotřebuje 8-10 kusů, zbytek dávám do těchto malých. Uvidím, třeba něco málo vyndám a přísadím tam i něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8110
24.5.21 22:35
@nikinnna píše:

Tak to jsou masakr ceny, kdybys náhodou byla z okolí HK, mohla bych ti doporučit zahradnictví, kde kupuju muškáty, surfinie atd. stabilně za 39 Kč, hezké vzrostlé sazenice, nakvetené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
25.5.21 02:27
@nikinnna píše:

Tak si je nech pres zimu a nemusis je kupovat. Popremyslej nad zmenou zahradnictvi. Vzrostlejsi muskaty jsou tak za 30-40.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
25.5.21 02:28
@nikinnna píše:
@Lucie_Sx jenom dlouhý květináč spotřebuje 8-10 kusů, zbytek dávám do těchto malých. Uvidím, třeba něco málo vyndám a přísadím tam i něco jiného.

To ten kvetinac ma tri metry ne? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
26.5.21 15:56
@dedrichov píše:
Lobelka se rozroste, jestli Ti jde o tohle

Přesně tak, lobelka se krásně rozroste. Měla jsem také loni malou a jak začaly na podzim deště, tak udělala krásný polštář, co kvetl až do konce listopadu.. Letos je zatím deštivo, tak do měsíce je můžeš mít krásně rozrostlé - určitě ale doporučuji trochu hnojiva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat