Bankovní půjčka - prosím o radu

Anonymní
10.6.21 20:50

Bankovní půjčka - prosím o radu

Ahoj je tady nějaká dobrá duše, která se vyzná v bankovních půjčkách? Mám predschvalenou částku u své banky, po telefonu jsem si zjistila, ze na polovinu te částky nemusím nic dokládat, ale jelikož bych potřebovala o cca 30000 víc, tak jsem se šla informovat do banky :zed: vyšší částku samozřejmě nedostanu s ohledem na mou životní situaci, ale tu nižší mi teda laskavě schválí, ALE chtěla jsem to na 4 roky, to se jim zda moc na mé příjmy, dají mi to na 8 let ( samozřejmě úroky vyskacou do nebe, ale to zas tak neřeším, můžu bezplatně vložit třeba 50 000 najednou a splatit kdykoliv) co me zarazilo je že mají podminku, ze nemam žádné spoření ani nic podobného, tak si musím založit spoření, nebo nějaký spořící fond, kde budu posílat aspoň 500 měsíčně. A tady mi bliká proč, když nejsem tak rentabilni, ze nemůžu splácet kratší čas, ale spoření musím mít? Je to reálná podmínka banky, nebo si na me financi poradkyne chce udělat kšeft? Jsem blbá, kdybych si zažádala o úvěr v mobilu, tak za 10 minut mám peníze na účtě a nikdo nic neřeší a ja ted nevím, jestli se jim na to nevykašlat a zítra je poslat do háje s celou půjčkou ( co 3 měsíce me uhani, jestli nechci půjčit) nebo na to přistoupit. Půjčit si chci na něco, co potřebuju, ale reálně se bez te věci nějaký cas obejdu a do roka si tu věc koupím z nasetrenych peněz, jen mi to prostě teď zkomplikuje život, ale zase aby si na me vydělávali takovýhle způsobem se mi příčí. Moje otázka teda zní, jsou takové praktiky u bank normální, nebo mi zítra vyjdou vstříc, i když jim řeknu, ze nic dalšího zakládat nebudu? Díky všem za zkušenosti :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14943
10.6.21 20:55

Nebrala bych si nikdy půjčku na věc, bez které se mohu obejít a za rok si na ni našetřím. Od toho bych se odrazila a na tvém místě si nepůjčovala. Chtělo by to základní finanční gramotnost…
Se zbytkem neporadím. Já měla pouze dva druhy půjček - kontokorent na překrývání dočasných nesouladů finančních toků a hypotéku. U té bývala podmínka životního pojištění, ale v posledních letech už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
10.6.21 21:01

Podle popisu bych to viděla na auto - nějak to bez něj půjde, ale s ním to bude jednodušší.. Takže to chápu, ale s bankovními pujckami zkušenost nemám, tak bohužel neporadím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
10.6.21 21:02

Určitě bych si k tomu nezadala další produkty ala spoření atd.. To ať si dají za klobouk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
10.6.21 21:11

Co myslíš tím úvěrem v mobilu? to je od té samé banky? To by sis do deseti minut stihla prostudovat podmínky a měla peníze k dispozici?
Jinak pokud nechceš ten rok čekat, asi bych si oběhla víc bank, někde ti můžou půjčit i bez historie, a srovnala si podmínky.
Další produkty bych si nesjednávala, pokud bych o ně neměla zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
10.6.21 21:18

Třeba mě bylo vysvětleno že ten investiční fond je jakoby taková pojistka když člověk nezaplatí můžou to vzít stoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16867
10.6.21 21:30

Ale tady nejde o tvou rentabilitu, ale o ty úroky.

Hele - celé to zavání.

Hledala bych jiné cesty, jak to řešit, než s těmihle vykuky.

Zejména když chceš něco co je zbytné a stačí počkat rok, než na to našetříš.

Jako je to dobrý, že se nad tím vůbec zamýšlíš, že to je nějaké divné.

Ale primráně je volovina brát si tu půjčku. Natož u nebankovky.

Příspěvek upraven 10.06.21 v 21:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
10.6.21 21:31
@B4RC3LON4 píše:
Třeba mě bylo vysvětleno že ten investiční fond je jakoby taková pojistka když člověk nezaplatí můžou to vzít stoho

To je nesmysl a záminka. Pokud člověk nesplácí, má banka vymáhací mechanismy, investičních fondů k tomu skutečně netřeba. Za takových podmínek ať si půjčku klidně nechají, nemám ráda, když mi někdo věší bulíky na nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
10.6.21 21:53
@Karamba2020 píše:
To je nesmysl a záminka. Pokud člověk nesplácí, má banka vymáhací mechanismy, investičních fondů k tomu skutečně netřeba. Za takových podmínek ať si půjčku klidně nechají, nemám ráda, když mi někdo věší bulíky na nos.

Jediný nesmysl. Jsi ty banka tím že má. U ní klient nějaký. Produkt získá finančně bez nějakých větších nákladů pokud bude vymáhat atd budou jim hodně růst náklady a to je to poslední co chcou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
10.6.21 21:55

Tak to bankéři řekni, že chceš jen půjčku.

Fond mít určitě nemusíš, ale opravdu se tato metoda tak používá, není to žádný podvod nebo tak. Jen opravdu taková pojistka a bankéř to myslí dobře. Není to nic, co by ti uškodilo.

Ale určitě můžeš dostat jen půjčku bez fondu. A pokud ti je nepříjemné říct ne, tak si půjčku sjednej v internetovém bankovnictví a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 22:05

Jde o bankovní půjčku u banky, kde jsem 15 let, proto mám schválený nějaký limit jelikož mi přes ten účet proudí dost peněz každý měsíc. Ano jde mi o auto, které bych do dvou let používala k podnikání, ted momentálně by mi dost ulehčilo život, jelikož brzy nastoupím na mateřskou a máme byt bez výtahu, takže by šlo primárně o odkladiste kočárku, plus to bude třetí dítě, takže potřebuju auto se třema místama vzadu. Buď si v říjnu teda koupím levnější vatiantu ( přijde mi pojistka) a do dvou let budu pořizovat další ( u levnějšího auta hrozí, že se do něj bude zase investovat) a nebo se fakt kousnu a co nejrychleji nasetrim cílovou částku, jenže me trápí prostě být bez toho auta úplně a trápit se s miminem a tím vším kolem. Chtěla jsem si prostě ulehčit život, spočítala jsem si kolik úplně v pohodě zvládnu platit aniž by to zasáhlo domácnost, což mi oni prostě nedovolí, to ze mě tlačí se splácením na 8 let je ještě pochopitelné, stejně bych to splatila mnohem dřív, ale ty fondy nebo stavebka jsou prostě proti mému přesvědčení, zvlášť když mi tvrdí, že stačí 500 měsíčně. Díky holky, jen jsem si to potřebovala sepsat a utvrdit se v tom, ze tohle není normální. Zítra paní poradkyni poděkuji za její čas a radši budu jezdit taxíkem, než aby si na me mastila kapsu a bodíky za prodané produkty. U nebankovky si půjčovat v žádném případě nebudu, chtěla jsem u své banky, s ohledem na mou historii u nich jsem počítala s trošku jiným přístupem. Nějak si poradím a budu z toho mít doufám lepší pocit, az se budu tahat s kočárem v závějích pěšky :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
140
10.6.21 22:13
@Anonymní píše:
Jde o bankovní půjčku u banky, kde jsem 15 let, proto mám schválený nějaký limit jelikož mi přes ten účet proudí dost peněz každý měsíc. Ano jde mi o auto, které bych do dvou let používala k podnikání, ted momentálně by mi dost ulehčilo život, jelikož brzy nastoupím na mateřskou a máme byt bez výtahu, takže by šlo primárně o odkladiste kočárku, plus to bude třetí dítě, takže potřebuju auto se třema místama vzadu. Buď si v říjnu teda koupím levnější vatiantu ( přijde mi pojistka) a do dvou let budu pořizovat další ( u levnějšího auta hrozí, že se do něj bude zase investovat) a nebo se fakt kousnu a co nejrychleji nasetrim cílovou částku, jenže me trápí prostě být bez toho auta úplně a trápit se s miminem a tím vším kolem. Chtěla jsem si prostě ulehčit život, spočítala jsem si kolik úplně v pohodě zvládnu platit aniž by to zasáhlo domácnost, což mi oni prostě nedovolí, to ze mě tlačí se splácením na 8 let je ještě pochopitelné, stejně bych to splatila mnohem dřív, ale ty fondy nebo stavebka jsou prostě proti mému přesvědčení, zvlášť když mi tvrdí, že stačí 500 měsíčně. Díky holky, jen jsem si to potřebovala sepsat a utvrdit se v tom, ze tohle není normální. Zítra paní poradkyni poděkuji za její čas a radši budu jezdit taxíkem, než aby si na me mastila kapsu a bodíky za prodané produkty. U nebankovky si půjčovat v žádném případě nebudu, chtěla jsem u své banky, s ohledem na mou historii u nich jsem počítala s trošku jiným přístupem. Nějak si poradím a budu z toho mít doufám lepší pocit, az se budu tahat s kočárem v závějích pěšky :lol:

Jak jsem psala, fondy nejsou podmínkou půjčky. Buď jsi to špatně pochopila, nebo ti bankerka špatně vysvětlila.

To, že půjčku můžeš mít na 8 let není výmysl banky, ale nařízení ČNB. S tím prostě nehneš, jedině podvodem.

Vem si půjčku přes internetové bankovnictví, pokud neumíš vyjednávat osobně. A nemusíš jezdit taxíkem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 22:16

@Wendy.C94 děkuji nechci ze sebe udělat blba, ze to je nějaká nekala praktika. Prostě řeknu, ze s tím nesouhlasím. Ono mi ani tak nejde o tech 500 měsíčně jako spíš o princip, ze budu cpát peníze někam, kam nechci, když si je můžu odkládat doma a za půl roku vložit třeba 30000 najednou. Předpokládám, že teď, když už me mají v systému, ze jsem něco řešila, tak mi to stejně neschválí, jsem naštvaná na sebe i na ne. Ale v něčem je chápu, mají své předpisy a když uz jsem do toho rypla, tak to řešit museli. Ted uz s tím nic nenadelam, jinde si půjčovat nechci chtěla jsem to jednoduše, jak mi bylo prezentováno, nevyšlo to a možná je to dobre, tím ze bych musela doložit chybějící finance z domácí kasy me uz tak dost štvalo a radši teda zainvestuji do pěkného šátku a nosiciho oblečení

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 22:26

@Wendy.C94 nepochopila jsem ji špatně, ona mi právě řekla, že to řešila s ředitelem a ze mi teda tu nižší částku teda schválili ( tu bez podmínek, kterou mi už dva roky cpou po telefonu) ale MUSÍM si založit ten fond nebo stavebko a to mi prostě bliklo v hlavě, ze se na to mám vykašlat

• Citovat
  • Nahlásit
2131
10.6.21 22:34
@Anonymní píše:
Ahoj je tady nějaká dobrá duše, která se vyzná v bankovních půjčkách? Mám predschvalenou částku u své banky, po telefonu jsem si zjistila, ze na polovinu te částky nemusím nic dokládat, ale jelikož bych potřebovala o cca 30000 víc, tak jsem se šla informovat do banky :zed: vyšší částku samozřejmě nedostanu s ohledem na mou životní situaci, ale tu nižší mi teda laskavě schválí, ALE chtěla jsem to na 4 roky, to se jim zda moc na mé příjmy, dají mi to na 8 let ( samozřejmě úroky vyskacou do nebe, ale to zas tak neřeším, můžu bezplatně vložit třeba 50 000 najednou a splatit kdykoliv) co me zarazilo je že mají podminku, ze nemam žádné spoření ani nic podobného, tak si musím založit spoření, nebo nějaký spořící fond, kde budu posílat aspoň 500 měsíčně. A tady mi bliká proč, když nejsem tak rentabilni, ze nemůžu splácet kratší čas, ale spoření musím mít? Je to reálná podmínka banky, nebo si na me financi poradkyne chce udělat kšeft? Jsem blbá, kdybych si zažádala o úvěr v mobilu, tak za 10 minut mám peníze na účtě a nikdo nic neřeší a ja ted nevím, jestli se jim na to nevykašlat a zítra je poslat do háje s celou půjčkou ( co 3 měsíce me uhani, jestli nechci půjčit) nebo na to přistoupit. Půjčit si chci na něco, co potřebuju, ale reálně se bez te věci nějaký cas obejdu a do roka si tu věc koupím z nasetrenych peněz, jen mi to prostě teď zkomplikuje život, ale zase aby si na me vydělávali takovýhle způsobem se mi příčí. Moje otázka teda zní, jsou takové praktiky u bank normální, nebo mi zítra vyjdou vstříc, i když jim řeknu, ze nic dalšího zakládat nebudu? Díky všem za zkušenosti :)

Tak si vyber lepší banku, kde podmínku mít nebudeš. Pokud už si tu půjčku tedy musíš vzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat