Barva očí v šesti týdnech

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PHM
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 16:39
Barva očí v šesti tydnech

Ahojte maminky, chtěla bych vás poprosit, abyste se se mnou podelily o vaše zkušenosti co se týče barvy oči děťátka. Mám sestitydenni holčičku a stále má modrosede tmavé oči, klasicky novorozenecke. Někdy se mi zdaji tmavě šedé, jindy do hnědá, někdy do modra, prostě stále neurcita barva… Mám již doma dvě děti, které maji hnedozelene očička po mně, manžel je modrooky. A doufala jsem, že alespoň jedno děťátko bude po něm. Ale vypada to, že ani do třetice jsem se modroocka nedočkala. 8) Chtěla jsem se prosím zeptat, jestli některé vaše detatko mělo v 6 týdnech podobnou barvu, viz foto a byla z toho nakonec modrá. Myslím si totiž, že už by ji to muselo touto dobou světlat nebo jít už víc do modra, ale má je pořád tmava, takže dedukuji i do třetice hnedoocku :mrgreen: moje první dvě děti měly podobnou barvu a pak zhnedly… Kamaradka má 3 týdny starší mimi a už modrá prosvita… Jak to bylo u vás? vím, zdraví nejdůležitější, jen mě to prostě zajímá :) :oops: děkuji moc :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PHM
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 16:42

Pardon, 3 tydny mladší mimi, tzn že už ve 3 týdnech je poznat, že bude modrooky.

zinna
Stálice 75 příspěvků 10.08.18 16:49

Mala mela oci modrosede asi do pul roku a ted ma zelene :) .Tak treba se modroocka nakonec dockate ;)

Alušáček
Závislačka 3248 příspěvků 10.08.18 16:51

@PHM Mě podle fotky připadá,by z toho mohla být modročka,hnědou ani zelenou nevidím :) Mám dcery modrooké,už si úplně přesně nepamatuji kdy se šedá proměnila na modrou,ale ve třech měsících už měly oči jak poměnky.

veria
Generální žvanilka 23801 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 16:52

8 týdnu. Oči budou skoro určitě modré, máme modré oba. Nevím ale zda se takto z fotek něco pozna. :nevim:

PHM
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 16:53

Třeba :lol: Děkuji. A šlo ji to nejdřív přes světlou nebo rovnou z té tmavé do zelena? Já vím, že ve výsledku je to opravdu nepodstatné, plne si uvědomuji jaky je dar mít zdravé dítě…jen já sama jsem vždy toužila mít oči modré oči a doufala jsem, že aspoň u dětiček se jich dočkám a holt nic, maji moji barvu, kterou jsem nikdy neměla ráda :mrgreen: Jooo ,člověk vždycky chce pravý opak toho co sám má :mrgreen:

PHM
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 16:55

Jeee holky, děkuju za vaše postřehy a fotka super, díky :palec: taky v 8 týdnech tmavé očička ještě… Tak uvidíme, tak byla bych ráda aspoň za jednu modroocku :)

ugluk
Hvězda diskuse 43571 příspěvků 10.08.18 16:55

No, vedlejší diskuzi se řeší, jestli je to definitivní v roce nebo se to pak ještě může měnit, a opakovaně lidi píšou, že ke změně došlo i ve třech, ba dokonce šesti letech :)

PHM
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 16:58
@ugluk píše:
No, vedlejší diskuzi se řeší, jestli je to definitivní v roce nebo se to pak ještě může měnit, a opakovaně lidi píšou, že ke změně došlo i ve třech, ba dokonce šesti letech :)

Moji kamaradky holčička byla 6 let modrooka, svetlounce a v první třídě ji během chvíle úplně zezelenaly…

veria
Generální žvanilka 23801 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 16:59

@PHM ve skutečnosti je má o něco světlejší, foto zkresluje. Hele ono je to opravdu jedno, já modrooka chtěla zas vždy oči hnědé. :D

PHM
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 17:00

@veria :D :D no to je prostě klasika :D :D

PHM
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 17:18

@veria na te vaší fotce uz je to fakt vidět, že budou modré, má už to modré jakoby všude a svetlaji, naše malá je má z dálky až černé a ta modrá prosvita jen občas a zblizka… Takže asi zase nic :mrgreen: fakt jsem tentokrát zvědavá kdy a natěšená jak malé dítě, co z toho vyleze :mrgreen:

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 10.08.18 17:32

@PHM ta fotka na mne pusobi dost modre. U me dcery to zacalo taky tak, ze modrali kolem zornicky a ta modr se rozlevala do zbytku duhovky.

U nas podobna konstelace, manzel hnedo-zelene oci, ja tmave modre. Dcera ma modre po mne, definitivne rozhodnuto bylo az na 3m. Tva dcera ma cas jeste.

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 10.08.18 17:35

@veria z modre hnedou nevyzdimas, pokud mate oba modre oci, tak je dopredu rozhodnuto.

Ja teda chtela, aby byla mala po mne. Oci modre ma, vlasky jenom napul blond. Trochu skoda, ale zase se ji pekne vlni a mala je holcicka jako z obrazku.

PHM
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 17:42

@warita děkuji za odpověď, uvidíme. Nezbývá než se obrnit ještě pár měsíců trpělivosti :mrgreen: jo a jinak moje maminka i tatinek jsou modrooci, mamka úplně blankytna, tatka sedomodrozeleno… a já hnedozelenooka, hnedou mám po dědovi. A to nas vždy učili, že dva modrooci nemůžou mít hnedooke a ejhle, výjimka potvrzuje pravidlo :mrgreen: Můžou. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >