Děti rok od sebe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michaeladudkova 312
Povídálka 25 příspěvků 10.08.18 13:00
Děti rok od sebe

Ahoj maminky, v prosinci 2017 se nám narodila holčička :srdce:. Chtěli by sme s manželem od prosince co malá bude mít rok se začít snažit o druhé mimi ať od sebe nemají děti velký věkový rozdíl a hlavně aby si spolu rozuměli… První miminko nám trvalo rok snažení takže by se nám to nemuselo povest hned.. Ale co když napodruhé jo :nevim: :roll: můj dotaz je takový jak zvládáte děti necelé dva roky od sebe? A těhotenství s tak malým dítětem.. Už to nebude takové že když mi bude blbě tak si prostě lehnu to vím manžel je rodinný tip a když není v práci tak mi hodně pomáhá.. Ale má 12ctky krátký dlouhý týden takže tak moc semnou nebude.. Zvládlo to hodně maminek tak se chci zeptat je to brzo? Počkat až malá bude mít dva roky? :mavam: zase nechci ať se malá cítí odstrcena až se druhé malé národi samozřejmě budu malou vést už od těhotenství že knam přibude miminko a snažit se aby se těšila také ale pochopí to v takovém věku? Já byla jedinácek a přítel má o 4 roky mladší sestru celé dětství si nerozuměli až teď v dospělosti poslední dva roky :(

Příspěvek upraven 10.08.18 v 13:13

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8810 příspěvků 10.08.18 13:03

Začali jsme se snažit mezi 13-14m syna sice jsem otěhotněla hned, ale bohužel ZT, ale otěhotněla jsem hned po šestinedělí, děti budou mít rozdíl 26m, joo asi to bude ze začátku záhul, ale znám i rozdíl 18m i méně a úplně v pohodě. Nevím co chceš slyšet - ano zvládly to jiné, zvládnu to taky - toť můj plán :lol:

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 10.08.18 13:04
@Michaeladudkova 312 píše:
Ahoj maminky, v prosinci 2017 se nám narodila holčička :srdce:. Chtěli by sme s manželem od prosince co malá bude mít rok se začít snažit o druhé mimi ať od sebe nemají děti velký věkový rozdíl a hlavně aby si spolu rozuměli… První miminko nám trvalo rok snažení takže by se nám to nemuselo povest hned.. Ale co když napodruhé jo :nevim: :roll: můj dotaz je takový jak zvládáte děti necelé dva roky od sebe? A těhotenství s tak malým dítětem.. Už to nebude takové že když mi bude blbě tak si prostě lehnu to vím manžel je rodinný tip a když není v práci tak mi hodně pomáhá.. Ale má 12ctky krátký dlouhý týden takže tak moc semnou nebude.. Zvládlo to hodně maminek tak se chci zeptat je to brzo? Počkat až malá bude mít dva roky? :mavam: zase nechci ať se malá cítí odstrcena až se druhé malé národi samozřejmě budu malou vést už od těhotenství že knam přibude miminko a snažit se aby se těšila také ale pochopí to v takovém věku?

Mam kluky 2 roky od sebe, podle me 2 a pul (to je starsimu ted) by bylo jednodussi, ale zas takovy masakr to nebyl. Narocne bylo, ze starsi jeste nemel rozum a nevedel, co s miminkem muze a co ne. Za me, klidne to zkuste, sla bych do toho znovu.

Příspěvek upraven 10.08.18 v 13:05

Popokatepetla
Závislačka 3189 příspěvků 10.08.18 13:05

Mám kamarádku, které se narodila dvojčata, když měl prvorozený 20 měsíců a zvládá to s přehledem. Takže tak :lol:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18785 příspěvků 10.08.18 13:12

Podle mého názoru si malé dítě minimálně do dvou let zaslouží plnou pozornost rodičů a taky jejich psychické i fyzické síly. Od roka ti malá začne běhat, bude potřebovat, abys byla ve střehu, měla na ni náladu a trpělivost, což se s těhotenstvím ne vždy slučuje. Myslet si, že děti blízko sebe narozené si budou automaticky rozumět a mít se raději než děti narozené s větším odstupem je naivní.

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 10.08.18 13:16

Malá bude mít v říjnu dvě roky a v listopadu čekáme druhé. Myslela jsem, že to bude jednoduché, dcera byla doteď úplný andílek. Jenže teď se to změnilo a je porad jen se mnou za nikým jiným nechce ,je protivná vůbec neposloucha.Teď toho začínám litovat ,ze jsme do toho šli tak brzo.Nedokážu si představit co bude dělat až to malé bude na světě.

Mari.G
Závislačka 4815 příspěvků 10.08.18 13:20

To musíte asi dle sebe. Já mám 19měsíčního syna, co nechodí, ani ještě sám nestojí. Nedávno začal spát 3 hod. tahem v noci. Nejí, takže z 90% kojím. Těhotenství jsem měla pohodové, ale první trimestr únava a nevolnosti. Další dítě chceme, kdyby se zadařilo dřív, tak bychom to museli zvládnout, ale dobrovolně jsme do toho nešli. Představa, že nosím dvě nechodící děti v bytě bez výtahu atd…

Ale vím, že kdyby nám syn spal celou noc, chodil, často neplakal atd., určitě bych to vnímala jinak. Teď mi vyházel na nohy pánve :zed: .

Ann-Sylvie
Povídálka 42 příspěvků 10.08.18 13:22

Máme děti plánovaně 22 měsíců od sebe a neměnila bych. ;) Obě těhotenství jsem prozvracela, ale dalo se to zvládnout. Podruhé už víš, do čeho jdeš, víš, jak se postarat, takže je to vlastně pohoda. Za nás druhé dítě zapadlo do rodiny úplně hladce. Prostě jsem večer vykoupala o jedno víc a bylo ;). Když spalo miminko, hrála jsem si se starším a od malička k němu byl hodný, ohleduplný a má ho moc rád. :srdce:

Michaeladudkova 312
Povídálka 25 příspěvků 10.08.18 13:22

@hanka.br. Právě toho se bojím a s bříškem za ní lítat když manžel bude v práci.. No nevím bude to náročné.. Moje kamarádka porodila o dva měsíce dříve než ja chlapečka po šestinedělí ihned otěhotněla a čekala dvojčata.. Už sou mimi na světě a je pravda že vypadá strašně strhaně ani se jí nedivím malá má teď osm měsíců a užívám si každý den sní když přijdeme na návštěvu tak je strašně unavená a ani si nesedne mě říká jak je to skvělé ale vydim na ni že je to moc na ni.. Nedokážu si to představit.. Dvojky neplánujeme ale co kdyby.. ????????????Chceme dvě děti ale nechci ať se malá cítí odstrcena.. A pravda zvládlo to hodně maminek tak proč ne já? ???? Spíše o tu malou mám obavu co když bude zarlit? Nebo začne dělat naschvály aby upoutala pozornost :,( je malá a nevím jestli to pochopí.. Také se nám to nemusí podařit hned ale třeba zase za rok nebo i déle.. Ale jak se říká zákon schválnosti.. se to povede na poprvé třeba.. ????

Michaeladudkova 312
Povídálka 25 příspěvků 10.08.18 13:29

@Ann-Sylvie také bych si to tahle představovala a přála :srdce: a máme první holčičku tak si myslím že by se těšila na miminko.. A chápal to vás straší? Když stě mu oznámily že bude mít sourozence? A jak reagoval na první dny s mimi doma? Malá je trošku hiperaktivni má sice osm měsíců ale brzy začala sedět stát přes den my vůbec nespí ale zase mi prospi celou noc.. :D vyžaduje hodně pozornosti nevydrží sama.. A začala mi kroutit nozicka a ručička byli sme u neurologa a řekl mi že to začínáj dělat hiperaktivni děti ze si tak uvolňují přebytečnou energii tak máme kontrolu po jejím roce.. Tak se toho bojím mít hiperaktivni dítě a doto být těhotná.. :srdce:, ale s manželem si přejeme mít děti takhle od sebe.. :,(

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 2 inzeráty 10.08.18 13:32

Podle me deti s rozestupem mensim nez tri roky je planovana sebevrazda :? A to, ze si budou vic rozumet, je absolutni nesmysl :roll: pockej az to tvoje dite zacne behat, lezt do vysek a prosazovat si svou bez spetky rozumu a ty za nim budes litat s pupkem a pak s novorozencem..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 13:32
@Michaeladudkova 312 píše:
Ahoj maminky, v prosinci 2017 se nám narodila holčička :srdce:. Chtěli by sme s manželem od prosince co malá bude mít rok se začít snažit o druhé mimi ať od sebe nemají děti velký věkový rozdíl a hlavně aby si spolu rozuměli… První miminko nám trvalo rok snažení takže by se nám to nemuselo povest hned.. Ale co když napodruhé jo :nevim: :roll: můj dotaz je takový jak zvládáte děti necelé dva roky od sebe? A těhotenství s tak malým dítětem.. Už to nebude takové že když mi bude blbě tak si prostě lehnu to vím manžel je rodinný tip a když není v práci tak mi hodně pomáhá.. Ale má 12ctky krátký dlouhý týden takže tak moc semnou nebude.. Zvládlo to hodně maminek tak se chci zeptat je to brzo? Počkat až malá bude mít dva roky? :mavam: zase nechci ať se malá cítí odstrcena až se druhé malé národi samozřejmě budu malou vést už od těhotenství že knam přibude miminko a snažit se aby se těšila také ale pochopí to v takovém věku? Já byla jedinácek a přítel má o 4 roky mladší sestru celé dětství si nerozuměli až teď v dospělosti poslední dva roky :(Příspěvek upraven 10.08.18 v 13:13

Mám 2 děti od sebe o 19 měs. Kdyby byli obě v pohodě nebyl problém. Bohužel u mladšího problémy v tehotenstvi, pobyt v nemocnici, pak nedonošenec a k tomu dg. staršího o které nikdo v době plozeni mladšího neměl potuchy ( do jisté doby se vyvíjel normálně). Byl to masakr. Zvládnout se to dalo,ale bylo to náročný. Ikdyz krásný,tak náročný. A bez pomoci manžela( např. hlídání v době mého pobytu v nemocnici).
Na sourozence jsem ji tedy nepřipravovala. Nechápal to a první měsíce ho total ignoroval. Babičky nemáme, čili žádný " vezmou děti ven" neexistovalo. Dnes jsou v pubertě, čili přežít se dá věci ;)))
Třeba ten mladší spal poprvé v 5 ketech,atd ..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 13:32

@Michaeladudkova 312 omlouvám se za anonym ale mohl by mne někdo poznat. My máme deti od sebe 13mes a je to podle mě v pohodě … dva roky už mi přijde horší (zabavit atd) ale já je zorganizovala tak ze obě spaly po obědě ve stejnou dobu a já s nimi. Manžel pomáhal. Návštěvy jsme od podzimu do jara úplně minimalizovali. A koupili kočár pro dvojky.
Takže za mě čím dřív tím lip - deti mají podobne aktivity a je to podle mě super. A když manžel pomaha…sla bych do toho hned znovu :srdce:

VeHE
Závislačka 4150 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 13:39

@Michaeladudkova 312 Když budeš mít katastrofické scénáře, tak je jasné, že si to přivoláš. Pokud to tak cítíte a chce,tak do toho jděte, než se to zaběhne bude to náročnější, ale náročné jsou občas chvíle i s jedním :nevim: Ny máme první dítě po 5letech snažení a druhé čekáme v lednu, budou mít rozdíl 20měsíců. Nečekala jsem, že otěhotním tak brzo,ale asi to tak prostě má být :nevim: Co mě nezabije, to mě posílí :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 13:40
@Pajka89 píše:
Podle me deti s rozestupem mensim nez tri roky je planovana sebevrazda :? A to, ze si budou vic rozumet, je absolutni nesmysl :roll: pockej az to tvoje dite zacne behat, lezt do vysek a prosazovat si svou bez spetky rozumu a ty za nim budes litat s pupkem a pak s novorozencem..

Já s pupkem a krásnou na zádech pravidelně venčila psa třeba :)
Bohužel dg. děti si člověk nevybírá no.
Ale zase asi kdybych věděla, co nás čeká,tak bych do toho posledního dítka nesla. A to by byla škoda. Mmt máme 4 děti během skoro 7 let ;)))
K těm 2 dětem 19 měs. od sebe jsme měli v té době doma 4,5letacka a čerstvého prvnacka :))))
Naštěstí manžel se o děti uměl postarat v době mých pobytu v nemocnici. Ať už v těhotenství a nebo pak s tím prckem. Já zase nejsem knourna, co by nezvládla cestovat se 4 dětmi, nezvládla sama návštěvy lékařů, nákupy, řešit barak, nezvládla s dětmi sama výlety, školní přípravu,atd … Ono taky záleží jak je člověk nastavený a kde má hranice.
A to si musí zakladatelka probrat sama.
Jen problémy a dvg. člověk neovlivní.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >