Barvení vlasů po seborei

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymka0007
Povídálka 20 příspěvků 11.01.19 15:14
Barvení vlasů po seborei

Ahoj :) Měla jsem seboreu, naštěstí mi pomohl šampon Mediket a mám po problému. Byla jsem zvyklá si barvit vlasy, ale při léčbě s tímto šamponem jsem přestala. Barvené vlasy nemám už asi půl roku a zase mám nutkání se obarvit. Tak by mě zajímalo, jestli se mi tím seborea nemůže zase vrátit, popřípadě jestli s tím taky někdo nemá zkušenost. Barvím se klasickou barvou z drogerky, tak nevím jestli nebude lepší třeba i henna. Díky! :D

Reakce:
sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 11.01.19 16:00

zeptej se spíš na kožním, může se vrátit celkem snadno.. si myslím teda :nevim: já jí teda nemám, ale děti se jí pořád nemůžou úplně dokonale zbavit, a doktorka mi říkala, že funguje podobně jako atopák, stačí něčím kůži podráždit a objeví se

Anonymka0007
Povídálka 20 příspěvků 11.01.19 16:22

@sinapis.alba Právě moje kožní mi se seboreou vůbec nepomohla, řekla, že to nic není. Asi se obrátím na mou kadeřnici, která mi právě poradila i ten šampon. :think: Děkuju!

Ou
Kelišová 6329 příspěvků 11.01.19 16:33

Za sebroreu můžou kvasinky a nerovnováha mikrobioty na pokožce hlavy. Barvení ji může narušit, ale nemusí. S tím že je spíš pravděpodobné, že se to bude vracet.

Takže před tím, než se budete barvit - posilujte zdravou mikrobiotu na hlavě - po každém mytí hlavy používejte kyselý oplach - naředěný ocet, nebo citron. Kvasinky kyselé nesnáší a ty žádoucí mikrobové ho naopak snáší dobře. Případně můžete pro jistotu ještě přidat kefírové zábaly. Kadeřnici při barvení řekněte, že s tím máte problém, ať použije vhodnou regeneraci po barvení.

A kdyby se to přeci jen podráždilo, tak se hned vraťte k šamponu, co vám zabírá.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 11.01.19 17:55

@Anonymka0007 jako fakt?? že to nic není?? kožařka za všechny prachy :roll: holce na to dala recept na nějaký krém, co v lékárně namíchali a doporučila vhodné šampony.. nejvíc jí teda pomohlo umytí žitnou moukou, prý i ovesné vočky jsou dobré.. a právě mi říkala, že to je nějak příbuzné s atopákem a snad i s lupénkou, či co.. a ty kvasinky jak píše @Ou ty v tom určitě hrajou roli

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >