Bezdětní, jak dáváte ty neustálé narážky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
49
25.10.21 10:36

Bezdětní, jak dáváte ty neustálé narážky?

Už fakt nemůžu a mám v plánu se tady na to vykašlat. Ani chlap mě nechápe a říká, že jsem sebestředná a že řeším jen sebe a že nikdo nemůže nic říct, abych to nehrotila. Jenže na mě už toho začíná bejt fakt moc, kolikrát si říkám, jestli to dítě chci protože ho opravdu chci nebo aby mi už ostatní dali pokoj!!! Je to příšerný!! Bude mi teď 35, muži 46, oba bezdetni. O dítě se snažíme již skoro 4 roky, od té doby co jsme se potkali. Žije se mi úžasně, máme svý hospodářství na samotě, ale poblíž žije nepatrný počet rodiny, známých.. A to je furt, ženské na mě pokřikuj, kdy bude mimi, ať si jdu aspoň půjčit jejich kočár a povozit, jeho máti furt hořekuje, jak partnerův bratr měl děti pozdě (ve 38 - teď má 3 a je bez ženské), jak se celej zivot těšila na vnoucata, jak její máma byla už ve 36 babičkou a furt ty žvásty jak jsou děti děti děti to nejdůležitější v životě a furt ten má 5 dětí a rodil v 18, ta má to a ta má vono a kdy bude svatba, kdy bude dítě, co je všem do toho, já se jí taky neptám, proč nemá chlapa a jestli by si neměla najít chlapa!! Já dítě chci, ale hnusí se mi ta dnešní doba mít všechno hned a za každou cenu, jsem šťastná i tak a nehroutim se z toho, že se nám nedaří, ale z těch permanentních keců a soucitnejch pohledů!!! Prostě hroznej nátlak a manipulace. Poraďte prosím kdo to zná jak se s tím vypořádat, než to tady zabalím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
544
25.10.21 10:43

Jasně jsem všem říkala, že chceme, ale nejde to. Rozumný pochopili, zbytek jsem zařadila mezi blby a hulvaty a snažila jsem se s nima nebavit. Tchýni jsem odkazovala na manžela, ať si to vyřídí s ním.
Když jsem otěhotněla, říkala jsem si, že ty tlaky skončí, ale je to přesně naopak. S dítětem ti pak tenhle typ lidí kecá úplně do všeho. Takže držím palce, ale počítej s tím, že i když se zadaří, tak od okolí mít pokoj nebudeš :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21733
25.10.21 10:46

Přesně jak píše @Secado : asi by mi už dávno ruply nervy a všechny tetky poslala do háje. Pokud tedy vědí, že se o dítě snažíte a nedaří se vám. Pokud to nevědí, asi je načase jim to říct, když to psychicky nezvládáš. Rozumný člověk ti dá pokoj, ostatní odstřihni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35416
25.10.21 10:47
@Veronika1886 píše:
Už fakt nemůžu a mám v plánu se tady na to vykašlat. Ani chlap mě nechápe a říká, že jsem sebestředná a že řeším jen sebe a že nikdo nemůže nic říct, abych to nehrotila. Jenže na mě už toho začíná bejt fakt moc, kolikrát si říkám, jestli to dítě chci protože ho opravdu chci nebo aby mi už ostatní dali pokoj!!! Je to příšerný!! Bude mi teď 35, muži 46, oba bezdetni. O dítě se snažíme již skoro 4 roky, od té doby co jsme se potkali. Žije se mi úžasně, máme svý hospodářství na samotě, ale poblíž žije nepatrný počet rodiny, známých.. A to je furt, ženské na mě pokřikuj, kdy bude mimi, ať si jdu aspoň půjčit jejich kočár a povozit, jeho máti furt hořekuje, jak partnerův bratr měl děti pozdě (ve 38 - teď má 3 a je bez ženské), jak se celej zivot těšila na vnoucata, jak její máma byla už ve 36 babičkou a furt ty žvásty jak jsou děti děti děti to nejdůležitější v životě a furt ten má 5 dětí a rodil v 18, ta má to a ta má vono a kdy bude svatba, kdy bude dítě, co je všem do toho, já se jí taky neptám, proč nemá chlapa a jestli by si neměla najít chlapa!! Já dítě chci, ale hnusí se mi ta dnešní doba mít všechno hned a za každou cenu, jsem šťastná i tak a nehroutim se z toho, že se nám nedaří, ale z těch permanentních keců a soucitnejch pohledů!!! Prostě hroznej nátlak a manipulace. Poraďte prosím kdo to zná jak se s tím vypořádat, než to tady zabalím.

Tak jim prostě řekni, že chceš, ale nejde to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
25.10.21 10:52

Buď jim řekni, že zkoušíte, ale nedaří se. Čímž ovšem můžeš vyvolat otázky, proč to nejde a co s tím děláte…
Nebo řekni, že až to bude, tak to bude, když nebude, tak nebude. A až se dotyčná osoba zeptá na totéž příště, tak „Pamatuješ, jak jsem ti minule říkala, že až to bude, ta to bude, když nebude, tak nebude?“ Prostě jak s blbcem.
Lidi mají opravdu nepěkný zvyk strkat nos někam, po čem jim nic není.
Hlavu vzhůru a mysli si něco o pr.eli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21900
25.10.21 10:52

A to jim nemůžeš říct jděte do pr… nejde to tak se nestarejte??? oni ztichnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
25.10.21 10:53
@Bábrdl píše:

Z vlastní zkušenosti to na některý lidi nezabírá.
A jen pro pobavení: já měla v kanclu kolegyni (typ zasloužilá matka), které jsem jasně řekla, že chceme, ale nejde to. A ta husa mi to pravidelně dávala sežrat. Třeba jsem řekla, že jsem neslyšela budík a málem zaspala - a ona na to: Tys neslyšela budík? Jo, ty nemáš děti.. Měla jsem chuť jí něčím praštit po hlavě :zed: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35416
25.10.21 10:59
@Secado píše:
Z vlastní zkušenosti to na některý lidi nezabírá.
A jen pro pobavení: já měla v kanclu kolegyni (typ zasloužilá matka), které jsem jasně řekla, že chceme, ale nejde to. A ta husa mi to pravidelně dávala sežrat. Třeba jsem řekla, že jsem neslyšela budík a málem zaspala - a ona na to: Tys neslyšela budík? Jo, ty nemáš děti.. Měla jsem chuť jí něčím praštit po hlavě :zed: :mrgreen:

Upřímně, tohle prostě člověku někdy ujede a nemusí to být schválně. Ženy, které se snaží o dítě, jsou extrémně citlivé na jakékoliv zmínky o dětech a berou je jako narážky na své problémy s plodností. A ěnkdo to může fakt říkat schválně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 11:00

Tak na tohle téma bych mohla napsat snad i knížku. Také se snažime uz 4 roky, a jsem pod neustálím nátlakrm okolí. V praci není snad jeden den, kdy se me na to nekdo nezepta nebo nemel nejakou narázku typu až budes mit deti tak… nebo, že stejně za rok uz půjdu na mateřskou. Je me 28 a podle slepiček v praci uz jsem skoro i stará nebo mám nejvyšší cas 8o Tchýně tá pořád plánuje jak s nim bude doma a já možu chodit do práce 8o a že si alespon to jedno vnouče zaslouží. I přesto, že ví, že se nám nedaří neustále plánuje. O to je to snad horší. Jelikož jsem jediná kdo do manzelove rodiny přivede díte je to velká zátež. Nekdy si připadám jen jako děloha co má rodit. Navic celkove se ptat na deti me přijde ujeté. Prece jde o sex. Takze se vlastne vsichni ptají jestli spolu spíme. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
1643
25.10.21 11:05

Musím ti dát za pravdu v jedné věci, a to je to, že kolikrát starší generace velice ráda kritizuje jak „mladí chtějí všechno hned“, ale přitom všichni mojí vrstevníci velice dobře chápou, že prostě nemůžou mít všechno, a jsou to spíš jejich rodiče, kteří si vymrnčují vnoučata ihned a podobně. Ale to už jim nedojde, že se chovají jak rozmazlené děti spíš oni, než mladí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31314
25.10.21 11:06
@Bábrdl píše:

Většinou po tomto oznámení následují rady v podobě kontaktů na centra asistované reprodukce, různé historky o tom, jak „na to nemyslet a ono to půjde samo“ a další nevyžádané poznámky.
Já když jsem byla v podobné (ale ne stejné) situaci, tak jsem tyto dotazy ignorovala nebo měla drsnější a arogantnější odpovědi pro obzvlášť dotěrné. Na otázky kdy budete mít děti, jsem třeba řekla „zítra“ apod. Ale děti jsem doopravdy nechtěla a o nic jsem se nesnažila, tudíž nijak osobně se mě to nedotýkalo. Taky asi to jde aplikovat u těch lidí, na kterých mi vůbec nezáleželo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
25.10.21 11:07

@Bábrdl tahle to bohužel schválně dělala. Byla dost hloupá, no 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 11:08

A jeste maličký dodatek. Ja osobně, bych nikomu v praci nebo sousedům neřekla, že nám to nejde. Popravdě to moc nedokáze pochopit ani rodina. Takze chodit s nálepkou na čele. „JIM TO NEJDE“ i po ulici bych já nesnesla. Takze pokud je me to v tu danou chvili nepřijemné odpovim jedním slovem a změním téma. A jelikož stavine dům odpovidám az dostavime. Co bude pak se uvidí :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
35416
25.10.21 11:10
@Mango_Lassi píše:
Většinou po tomto oznámení následují rady v podobě kontaktů na centra asistované reprodukce, různé historky o tom, jak „na to nemyslet a ono to půjde samo“ a další nevyžádané poznámky.
Já když jsem byla v podobné (ale ne stejné) situaci, tak jsem tyto dotazy ignorovala nebo měla drsnější a arogantnější odpovědi pro obzvlášť dotěrné. Na otázky kdy budete mít děti, jsem třeba řekla „zítra“ apod. Ale děti jsem doopravdy nechtěla a o nic jsem se nesnažila, tudíž nijak osobně se mě to nedotýkalo. Taky asi to jde aplikovat u těch lidí, na kterých mi vůbec nezáleželo.

A? Jaká mám být teda správná reakce, aby se „snažilka“ neurazila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21733
25.10.21 11:10

@Mango_Lassi Na mě takhle doráží tchán, kdy bude třetí dítě, o kterém jsem asi před 10 lety mluvila :roll: Jelikož je to přesně ten typ člověka, který si nedá pokoj (prudí podobnými dotazy snad úplně každého), tak jsem najela velmi brzy na systém ironie a odpovídám například „a kdy konečně doděláš ten bazén?“ (sliboval a ani nezačal) nebo „a kdy vezmeš naše děti na ten slibovaný hokej?“ (taky takové plané řeči) :P Většinou dá okamžitě pokoj a když ne, aspoň se změní téma :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat