Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
Ahojky, má otázka zní asi hloupě a nelogicky, ale je nějaká šance či možnost oplodnění, i když je partner neplodný? Možná někdo zná tyhle lékařské metody jak to funguje. Děkuji za radu ![]()
Ahoj a máte přesnou diagnózu neplodnosti? Co Vám řekli na spermiogramu?
A má tvůj muž nějaké spermie nebo je vůbec nemá… Pokud je neplodný proto že těch spermií má hodně málo tak to řešitelné je přes ivf…pokud jsou zdravé…
Záleží na tom, o jakou neplodnost se jedná. Někdy to možné není, někdy je možné odebrat spermie přímo z varlat nebo stačí vybrat těch pár živych z ejakulátu. Relevantní odpověď ti dá lekař.
Co je to neplodný? Předpokládám, že má zhoršený/ špatný/ mizerný či katastrofální spermiogram. Ano, v takových případech může být IVF cestou s šancí od nuly po sto. Konkrétní případ bych konzultovala s lékaři v zařízení, kde mu ten spermiogram prováděli, návrh řešení je počátkem léčby.
Neni neplodny partner jako neplodny partner… Jaka je presna diagnoza? Casto se i z velke bidy da nejaka dobra spermie pro ivf najit. V horsim pripade operacne odebrat z varlat. A v uplne nejhorsim se muzou pouzit zdrave spermie od nejakeho anonymniho darce.