Bezinfekčnost covid děti do 12 let

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
505
5.11.21 10:06

Bezinfekcnost covid děti do 12 let

Ahoj, mám dotaz. Podle nových nařízení platných od 1.11.2021 by, se děti do 12 let nemusely prokazovat testem na covid. Je to doopravdy tak? Máte to už někdo vyzkoušené. Chceme jít v sobotu do kina, tak aby mi tam nakonec neřekli, že nás tam nepustí bez testu. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27119
5.11.21 10:14

@Sůvička80 Nevím. Já musím nechávat testovat obě děti do 12 let na kroužek. Že prý tam se na ně ta vyjímka bezinfekčnosti do 12 let nevztahuje.
Na jiném kroužku nechtěli testování, ani když se testovat muselo, přesto, že tam jsou prokazatelně děti 6+. :nevim:
Aby se v tom prase vyznalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11395
5.11.21 10:21

Na stránkách Cinema City jsem našla tohle:

Nákupem vstupenek zákazník potvrzuje, že je seznámen s následujícími podmínkami a splňuje
je.
Návštěvníci našeho multikina, s výjimkou dětí do 12 let věku, jsou povinni prokázat, že:  absolvovali nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2
s negativním výsledkem, nebo  absolvovali nejdéle před 24 hodinami PCR test (nebo rychlý antigenní test – RAT, pod dohledem
lékařského pracovníka) na přítomnost antigenu viru SARS CoV2 s negativním výsledkem, nebo  osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o
provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u
očkování uplynulo:  od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle
souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo  od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC
nejméně 14 dní, nebo  prodělali laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba povinné
izolace a od prvního pozitivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARSCoV-2 nebo
RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180
dní, nebo  na místě podstoupí preventivní antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru
SARS-CoV-2 (provozovatel antigenní testy na pobočkách zákazníkům neposkytuje),
který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití
laickou osobou, s negativním výsledkem
Návštěvníci jsou povinni po celou dobu v prostorech multikina použít k ochraně dýchacích cest
respirátor třídy FFP2 nebo KN 95 bez výdechového ventilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
5.11.21 10:24

@ivašot. : díky, já to tam hledala, ale našlo mi to podmínky z července :zed:. Tak díky moc. Tak snad to bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11395
5.11.21 10:31
@Sůvička80 píše:
@ivašot. : díky, já to tam hledala, ale našlo mi to podmínky z července :zed:. Tak díky moc. Tak snad to bude v pohodě.

Já to nedokopírovala celé, ale opírá se to o opatření ze dne 25.11.2021

Zakoupením vstupenky na filmové představení návštěvník prohlašuje, že je plně seznámen a že splňuje
výše uvedené podmínky pro vstup v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví České
republiky ze dne 25. října 2021.

Tak snad to tak vážně je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
5.11.21 10:33

Nemají žádné právo to chtít, napište čestné prohlášení a je to. URcite bych decka netahala na test. U nás na kroužku mít nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2769
5.11.21 10:36

Jo, naše dítě chodí na pravidelné plavecké tréninky. Nejprve po nich testy chtěli, pak že to je ta stálá skupinka tak nechtěli a včera najednou opět chtěli. Naštěstí je dceři 11 let a měla s sebou průkazku na MHD. Opravdu aby se v tom prase vyznalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71740
5.11.21 11:44
@Sůvička80 píše:
Ahoj, mám dotaz. Podle nových nařízení platných od 1.11.2021 by, se děti do 12 let nemusely prokazovat testem na covid. Je to doopravdy tak? Máte to už někdo vyzkoušené. Chceme jít v sobotu do kina, tak aby mi tam nakonec neřekli, že nás tam nepustí bez testu. Děkuji.

hele, je v tom bordel já si to včera vyhádala v divadle. Ale oni vůbec nemaj tucha, co se má a nemá. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
5.11.21 11:55

Byla jsem s dítětem na bowlingu a v restauraci a nikde po něm nic vidět nechtěli. Mě se vždy hned ptali na očkování/test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14634
5.11.21 13:06

Nevíte jak to teď je, zda se teda za testy platí nebo ne? Očkovaná nejsem, věkem už taky nemám výhodu :mrgreen: během listopadu bych chtěla do kina tak se předem informuju :mrgreen:
Je v tom bordel jak to furt mění :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
5.11.21 22:52
@kaja00 píše:
Nevíte jak to teď je, zda se teda za testy platí nebo ne? Očkovaná nejsem, věkem už taky nemám výhodu :mrgreen: během listopadu bych chtěla do kina tak se předem informuju :mrgreen:
Je v tom bordel jak to furt mění :roll:

No tak bez testu bych se bála. A pokud chceš volno časovou aktivitu 18+ tak se platí ( pokud jen kino, tak ti antigen v den kina stačí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14634
5.11.21 23:48

@Sůvička80 ok, díky za info. Já si právě nebyla stopro jistá a jak se to mění tak se raději ptám. Bez testu bych určitě do kina nešla, to by bylo „bezva“ mít zaplacenou vstupenku a pak mě tam kvůli testu nepustit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
6.11.21 21:43

Já teda před pár dny šla s dětmi do cinema city, a neměla jsem certifikát, i když jsem prodělala covid nedávno, ale v zahraničí, mám to sice potvrzené PCR testem a to vláda neuzná mimo EU, takže bezinfekčně jsem sice čistá, ale na v mobilu to nemám - tak jsem se radši zeptala už u pokladny, a oni mi řekli, že dnes „je okolo klid“ tzn. v celém nákupáku není žádná kontrola (asi by se to rychle rozneslo), a že v pohodě. Dál nikdo nekontroloval nic.

Otázka je riskovat nějakou pokutu, kdyby náhodou, je to asi nakonec víc na tobě než na koně. Já to beru tak, že kdyby mi někdo dal obří (víc než pár desítek tisíc) pokutu tak to dám k soudu s tím, že mám prodělaný kovid před šesti týdny v zahraničí a potvrzený PCR testem v přední mezinárodně uznávané laboratoři, a že je to diskriminace, že to neuznávají. Bez toho bych si to asi nemajzla riskovat, spíš reportuju o tom, že multikino to fakt neřešilo, i když jsem u pokladen hlásila, a ptala se, zda to projdu bez ofiko certifikátu.

@ivašot. píše:
Na stránkách Cinema City jsem našla tohle:Nákupem vstupenek zákazník potvrzuje, že je seznámen s následujícími podmínkami a splňuje
je.
Návštěvníci našeho multikina, s výjimkou dětí do 12 let věku, jsou povinni prokázat, že:  absolvovali nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2
s negativním výsledkem, nebo  absolvovali nejdéle před 24 hodinami PCR test (nebo rychlý antigenní test – RAT, pod dohledem
lékařského pracovníka) na přítomnost antigenu viru SARS CoV2 s negativním výsledkem, nebo  osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o
provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u
očkování uplynulo:  od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle
souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo  od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC
nejméně 14 dní, nebo  prodělali laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba povinné
izolace a od prvního pozitivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARSCoV-2 nebo
RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180
dní, nebo  na místě podstoupí preventivní antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru
SARS-CoV-2 (provozovatel antigenní testy na pobočkách zákazníkům neposkytuje),
který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití
laickou osobou, s negativním výsledkem
Návštěvníci jsou povinni po celou dobu v prostorech multikina použít k ochraně dýchacích cest
respirátor třídy FFP2 nebo KN 95 bez výdechového ventilu.
@kaja00 píše:
@Sůvička80 ok, díky za info. Já si právě nebyla stopro jistá a jak se to mění tak se raději ptám. Bez testu bych určitě do kina nešla, to by bylo „bezva“ mít zaplacenou vstupenku a pak mě tam kvůli testu nepustit :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
6.11.21 22:15

My tedy pořád někde jsme( bazén, cirkus, divadlo…) A nechtěl nikdo nic ani po mne ani po dítěti. Právo u dítěte na to nemají, tam bych to vůbec neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat