Bio gaia, poporodní deprese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MelissaMuray
Kecalka 136 příspěvků 21.07.19 08:46
bio gaia, poporodní deprese

Zdravím všechny :mavam:
mám na Vás dva dotazy.

První je k čemu přesně slouží probiotika? Malou trápí bříško, zkoušeli jsme:

Baby Calm : pomáhal, ale měla pak křeče a hodně plakala
Espumisan: přijde mi, že zabírá jen 2-3dny a pak je to zase stejné

Bylo mi doporučeno ještě zkusit Infacol nebo Balonix med, co myslíte?

Jinak jsem dávala Bio Gaia asi 14dní, pak tu byla laktační poradkyně a řekla mi ať vynechám, že můžou taky dělat problémy s bříškem. Tak jsem je vynechala cca na týden a přijde mi, že se nám zhoršilo kakání, že ho má teď spíš hodně vodnaté. Můžu zase probiotika nasadit? A mám dávat těch 5 kapek?

Jinak já vysadila kojo čaje, fenyklový čaj. Teď držím dietu bez BKM, vajec a soji. Mažeme pupíkem nebo jinýma olejíčkama, nahříváme, dáváme na bříško a teď zkoušíme bezplenkovou komunikační metodu (i se docela daří).

No další věc je, že malé budou už 2 měsíce a já stále mívám záchvaty brekotu a zřejmě depky :nevim: většinou když v noci nespí a pláče, tak mám hrozný myšlenky, jakože byl blbý nápad si pořizovat dítě, že jsem hrozná matka, že by jí jinde bylo lépe atd atd.. a pak zase za pár hodin jsem úplně v poho a zase se nad ní rozplývám jak je úžasná, jak jí miluji atd atd.. je tohle normální? Kdy se asi srovnají hormony po porodu? Už mi to přijde, že to trvá nějak dlouho :think:

Děkuji moc všem :hug: :srdce:

Reakce:
janickaIII
Závislačka 4452 příspěvků 21.07.19 08:55

@MelissaMuray tvoje pocity jsou naprosto normalni. Mitmdite je velka zmena, jsi nevyspala unavena. Muzes zkusit nejake bylinky nevo by bylo fajn, aby ti nekdo pomohl a ty ses mohla treba jednou tydne poradne vyspat. Ted je venku hezky, tak se snazte byt hodne venku. Jezdeni v kocarku pak muze pomoct i na prdiky. Jinak ohledne prasku na brisko nevim. Davala jsem biopron baby, ale ja osobne si myslim, ze takhle mala miminka netrapi brisko, ale ze se jedna o tzv. 4. trimestr, kdy se dovyviji nervova soustava. A nedavala bych nic, mizna jen babycalm nevo sama pila fenyklovy caj.

martina bl
Kecalka 144 příspěvků 21.07.19 08:56

Hormony se Ti úplně upraví, až budeš míň kojit-např. po zavedení příkrmů. Hodně dělá i únava a nevyspání. Je to všechno obrovská zátěž, hlavně první půlrok, rok. A to, že byl blbý nápad pořizovat si dítě, Tě bude periodicky napadat i nadále-když bude období vzdoru, pak v pubertě :D mě to naposledy napadlo dnes ráno a to už mám děti relativně velké :) nestyď se za to, známe to skoro všechny.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 21.07.19 08:59

Probiotika pomáhají aby se rychleji a lépe vytvořila střevní mikroflora miminka. Pokud tvému dítěti pomáhala, tak se vykašli na radu poradkyně - každé miminčí břicho je trošku jiné a může reagovat odlišně.

Jinak to co popisuješ nevypadá jako plnohodnotná poporodní deprese, ale kombinace přirozeně zvýšeného strachu a nejsitoty zesíleného nevyspáním. Zlepší se to, až se budeš moci vyspat.

Až se příště objeví nějaká nesmyslná úzkostní věc, která tě bude chtít zaplavit pocitem viny, nalhat ti že si neschopní a tak, tak se ji pokus ignorovat. Pokud to nepůjde, zkus pokaždé když se ti něco takového objeví mozku udělat 10 dřepů - tím docela efektivně proměníš chemii v mozku. Nebo alespoň začni pracovat s dechem.

Zhluboka se nadechni nosem až dolu do břicha a pomalu přitom nadechování v duchu počítej do čtyř. Pak na další čtyři sekundy dech zadrž. Na další čtyři sekundy pomalu vydechuj ústy a pak zase další čtyři sekundy zadrž dech. Toto opakuj desetkrát a pokud by nesmyslné myšlenky pořád strašily, tak dechové cvičení opakuj.

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 21.07.19 09:15

U obou dětí jsem dávala probiotika - u starší právě BioGaiu, společně s Baby Calmem - to docela zabíralo. U syna zabral Espumisan, společně s Laktobacily od Swissu. Takže probiotika bych zase zavedla, nic se jimi nemůže zkazit.
K poporodní depresi - zažila jsem u obou dětí a můžu ti říci, že dle tvého popisu ji nemáš. Začátky jsou hrozné, pokus se vyspat - přes den dej někomu kočár a jdi si lehnout. Držím palce, ať je co nejdříve lépe.

Verun83
Extra třída :D 10392 příspěvků 21.07.19 10:28

To je nevyspani. proste clovek v noci chce spat a kdyz te pravidelne budi, je to na budku. Postupne se to zlepsi.

Uživatel je onlineAradhell
Ukecaná baba ;) 1198 příspěvků 21.07.19 14:49

Espumisan nejsou probiotika. Probiotika jsem dávala hned po narození cca do půl roka a celou dobu biopron kapky, naprostá spokojenost

Váš příspěvek
Reklama