Bio-maso v příkrmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 28.02.10 10:44
Bio-maso

Ahoj,
mám dotaz, vaříte dětem Bio-maso do příkrmu? U nás je totiž téměř nemožné sehnat bio-kuřecí i jaké koli bio-maso, mám problém i se zeleninou, jezdím pro ni do německa. Skleničky dávat nemůžu, protože v nich je rýžová mouka a Barunka má po nich zácpu. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli to bio-maso je fakt nutný. Vím že je lepší a kdybych měla možnost, neváhám a koupim i dražší, ale jak říkám je to porblém…
díky za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.02.10 10:59

Né, nevařila. Za prvé taky nevím, kde bych ho sháněla a za druhé ta značka bio zaručuje, že má spíše to zvíře lepší podmínky k chovu než nebio, takže pokud jde o maso, tak je to spíš takové morální zadostiučinění pro spotřebitele, že mělo zviřátko hezký život. Ten rozdíl v kvalitě tam nebude tak markantní. Vlastně jednou mi na výstavě šoupli bio mražené kuřecí kostry do polívky, kde bylo ještě i maso. Udělala jsem polívku jen pro nás, protože prcek byl ještě malý a žádný rozdíl jsem nepoznala a to mám jazýček chlupatý :nevim: Spíš bych koukala na to, aby maso bylo čerstvé, prckovi jsem nekupovala nikdy nic mraženého.

elda1
Kecalka 397 příspěvků 28.02.10 11:22

já taky nevařím z bio-masa

Kaca07
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.10 11:31

Pokud pomineme eticke aspekty, rozdil v kvalite samozrejme JE: bio „zvirata“ maji jiny krmeni, v jejich mase taky nejsou antibiotika, hormony a jiny chemie..Nekoukala jsi v DM na jejich bio prikrmy? Nevim, jak je to tam s tou ryzovou moukou, ale kdybys pouzila z ty sklenicky jen trochu a smichala to s tebou varenym jidlem, treba by to ty zacpavaci ucinky nemelo :wink: Bio maso taky byva v nekterych velkych supermarketech, myslim.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 28.02.10 11:38

ženské , nechápu co všichni šílíte s bio masem ,pokud ho chcete mít skutečně bio produkty odstěhujte se na vesnici začněte hospodařit a máte záruku biopotravin, jinak dle některých testů biopotravit často obsahují daleko více škodlivých látek než klasické potraviny.
Jinak vše je jenom o slovíčkaření, dám příklad z jiné sféry, kupovali jsme eko brikety, stál 4kč ted to přejmenovali na bio brikety a stojí 6kč za kg, je to ten samý výrobek jenom jinak pojmenovaný . takže vše je tahákem na naše peněženky.

Kaca07
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.10 11:46

cinkxa- no, na brikety budou jiste jiny normy nez na potraviny, ze jo? :wink: U potravin si nemuze kazdej vyrobce davat logo bio jak se mu zamane, jsou na to celkem prisny pravidla..

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 28.02.10 11:49
Kaca07 píše:
cinkxa- no, na brikety budou jiste jiny normy nez na potraviny, ze jo? :wink: U potravin si nemuze kazdej vyrobce davat logo bio jak se mu zamane, jsou na to celkem prisny pravidla..

no to asi mají,ale tuhle bylo v bio jídle pro dětí 5× vyšši množství pesticidů než v normální a tak jaké normy, vše se dá bohužel obejít

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 28.02.10 11:55

Taky nevařím z bio masa, bo nevím, kde bych ho sháněla. Aspoň Samčovi nakupuju maso u řezníka a ne v supermarketu. Nevím, jestli je to tak zásadní rozdíl, ale mám z toho lepší pocit :mrgreen: Jinak myslím, že HIPP nebo někdo dělá skleničky, kde je jenom maso, tak by se to dalo použít. Na stránkách to mají, ale v obchodě jsem to teda neviděla. A vlastně nevím, jestli píšou, že je bio.

Ostatní bio věci - když je zelenina či ovoce, a nestojí 10× tolik, tak koupím radši bio, ale nejsem nějak militantní, že by třeba nedostal na návštěvě normální jabko atd.

Co mě dostává je bio trvanlivé mléko (možná mi někdo vysvětlí, jak je to možné, podle mě je trvanlivé mléko hnus největší) a teď nějaké bio papuče, co byly v letáku v Kauflandu - kromě vnitřní podrážky byly celé ze syntetiky, normálně to tam bylo napsané :lol: :lol: :lol:

mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 28.02.10 11:57

No, ja nevim, jak presne bio zvirata krmi,nedelam si iluze, ale myslim, ze ATB a hormonama je nekrmi…takze to je pro me dost dulezite zjisteni a proto jsem presvedcena, ze pro male dite je Bio maso lepsi. Je mi samozrejme jasne, ze si casem bude muset zvyknout, ale na uplnem zacatku prikrmovani asi neni nejlepsi organismus zatizit jeste ATB a hormony…
taky bio kure nikdy neni tak velke a tluste jako nebio… coz podle me o necem svedci… kulturisty na bobulich svemu diteti tedy zatim nedavam…

Sunnyside odhlášená
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.10 12:00

Bio maso je 100% chutnější než nebio, o tom žádná. Kdo ochutnal, dá mi jistě za pravdu. Třeba bio kuře se dá sehnat v Makru za bratru krásných 500Kč :roll: , takže pokud nejste milionáři, na běžné vaření to bohužel není. :evil:

Takže u nás taky jede nebio maso, jen je dobré vybírat. Třeba křehčené krůtí maso :poblion: , to je chuťovka. :poblion:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.02.10 12:05

Ježiš křehčený maso je fakt humus, to bych nejedla ani já. Teď přesně nevím to složení, ale takových 15% hmotnosti toho balíčku jsou soli a éčka, prostě humus, nechápu jak je možný, že to vůbec prodaj.

Kaca07
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.10 12:06

cinkxa- mohla bys byt prosim konkretnejsi, jakych prikrmu se to tykalo? Neslysela jsem o tom 8-o , naposledy jsem slysela o pesticidech v beznych presnidavkach- nevim, jak by se dostaly do bio, ledaze by to nakej podvodnik vyrabel z nebio surovin…

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.02.10 12:09

Jj já o tom taky slyšela jak psala Cink, byl to BioHamánek s brokolicí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 28.02.10 12:09

KacoO7,je to asi 2 roky,co našli zvýšené množství pesticidů v Bio kojeneckých výživách Hipp.Mimochodem,ty­to výživy ani jedno z mých dětí nejedlo.Zakládají si sice na bio,ale je to chuťově nic moc a přidávají tam sůl.Tak nějak souhlasím s cinxou.

Viking
Echt Kelišová 9847 příspěvků 28.02.10 12:36

Taky kupuju radši pro začátek bio. Kamarádově dceři začala cca ve dvou letech růst prsa, objevil se výtok atd., prý náběh na „předčasnou pubertu“ - doktorka řekla, že to dělají hormony v kuřecím a ať se mu vyhnou nebo dávají bio :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >