Bipolární afektivní psychóza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.05.18 15:47
Bipolární afektivní psychóza

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je tady někdo s bipolární afektivní psychózou a jak ji zvládá? Já ji mám zjištěnou už hodně let a vždycky to začnu řešit…jako číst si o ní, když mě připadá, že padám do deprese nebo v ní jsem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  05.05.18 17:07

Mam ji diagnostkovanou spoustu let, chvili jsem se lecila (cca2 roky) ale vzhledem k tomu ze mi bylo spis hur jsem se na to vykaslala a valcimsama (respektive s vydatnou podporou manzela) a beru bachovky. Nekdy je hur, nekdy lip ale da se to. Mam k tomu jeste teda postraumatickou stresovou poruchu a panickou poruchu, takze nekdy tezko rict co konkretne se ozve. Navenek to vetsinou neni znat, nekolik let to netusila ani moje dobra kamaradka. Pardon za chyby, nemuzu sizvyknout na dotykac… treba julie

chs.jasmin
Kelišová 6592 příspěvků 05.05.18 17:45
@Anonymní píše:
Mam ji diagnostkovanou spoustu let, chvili jsem se lecila (cca2 roky) ale vzhledem k tomu ze mi bylo spis hur jsem se na to vykaslala a valcimsama (respektive s vydatnou podporou manzela) a beru bachovky. Nekdy je hur, nekdy lip ale da se to. Mam k tomu jeste teda postraumatickou stresovou poruchu a panickou poruchu, takze nekdy tezko rict co konkretne se ozve. Navenek to vetsinou neni znat, nekolik let to netusila ani moje dobra kamaradka. Pardon za chyby, nemuzu sizvyknout na dotykac… treba julie

Ahoj,

mužu se zeptat - při těchto dg. máš id? Děkuji :kytka:

Anonymní  05.05.18 17:47
@Anonymní píše:
Mam ji diagnostkovanou spoustu let, chvili jsem se lecila (cca2 roky) ale vzhledem k tomu ze mi bylo spis hur jsem se na to vykaslala a valcimsama (respektive s vydatnou podporou manzela) a beru bachovky. Nekdy je hur, nekdy lip ale da se to. Mam k tomu jeste teda postraumatickou stresovou poruchu a panickou poruchu, takze nekdy tezko rict co konkretne se ozve. Navenek to vetsinou neni znat, nekolik let to netusila ani moje dobra kamaradka. Pardon za chyby, nemuzu sizvyknout na dotykac… treba julie

Ahojky Julie, díky za reakci, co to znamená bachovky? Já beru QUETIAPIN už 13 let a nyní nově k tomu Depakine. To je dobře, že máš podporu u manžela. :kytka: U někoho se to střídá třeba po měsíci, u mě je to třeba několik let, tak nevím, co je lepší. Hlavně se bojím propadu do deprese. :think: Doufám, že mě to teď nepotká, ale člověk tomu neporučí. třeba Marie

Anonymní  05.05.18 18:01

Moje sestra to má, ještě v kombinaci s bulimií a anorexií. Bere na to nějaké prášky, když má období anorexie, je to znát, že pomáhají. Když má období bulimie, je to mazec. Ale nějak to pytlíkuje. Je jí už 38 let a prý se tyhle psychické problémy projevily kvůli nezvládání právě bipolární psychózy a problémům v rodině (mmch tenkrát kvůli poruchám příjmu potravy byla v Motole, pár holek tam znala a všechny ty holky přežila. Zatím.). O tom, že spouštěč byla bipolární psychóza se dozvěděla tak před 5 lety, do té doby o téhle nemoci vůbec nevěděla.
Máme prý k tomu genetické dispozice z matčiny strany (dědova sestra to měla pravděpodobně taky a ještě v kombinaci s bulimií, zemřela ve 30 letech). Sestru už se asi nepodaří zachránit, ale když to vím, budu bedlivě hlídat svoje děti.

Anonym M (z pochopitelných důvodů)

Anonymní  05.05.18 18:48
@Anonymní píše:
Moje sestra to má, ještě v kombinaci s bulimií a anorexií. Bere na to nějaké prášky, když má období anorexie, je to znát, že pomáhají. Když má období bulimie, je to mazec. Ale nějak to pytlíkuje. Je jí už 38 let a prý se tyhle psychické problémy projevily kvůli nezvládání právě bipolární psychózy a problémům v rodině (mmch tenkrát kvůli poruchám příjmu potravy byla v Motole, pár holek tam znala a všechny ty holky přežila. Zatím.). O tom, že spouštěč byla bipolární psychóza se dozvěděla tak před 5 lety, do té doby o téhle nemoci vůbec nevěděla.
Máme prý k tomu genetické dispozice z matčiny strany (dědova sestra to měla pravděpodobně taky a ještě v kombinaci s bulimií, zemřela ve 30 letech). Sestru už se asi nepodaří zachránit, ale když to vím, budu bedlivě hlídat svoje děti.Anonym M (z pochopitelných důvodů)

můžu se zeptat, jaký je rozdíl mezi bulimií a anorekcií? Má sestra děti?
U mě se střídá období manie, to je mi fakt super, pak období, kdy jsem normal a pak deprese, ale léky by to měly držet, abych do ní nespadla. Nemám nikoho, kdo by mě psychicky povzbudil a tak se snažím sama sobě říkat v duchu, že je to nemoc, že za to nemůžu a bude zase dobře, že to přejde. Ale i tak teď mám smutnější náladu a nic mě netěší. Anonym Marie

Anonymní  05.05.18 19:00
@Anonymní píše:
můžu se zeptat, jaký je rozdíl mezi bulimií a anorekcií? Má sestra děti?
U mě se střídá období manie, to je mi fakt super, pak období, kdy jsem normal a pak deprese, ale léky by to měly držet, abych do ní nespadla. Nemám nikoho, kdo by mě psychicky povzbudil a tak se snažím sama sobě říkat v duchu, že je to nemoc, že za to nemůžu a bude zase dobře, že to přejde. Ale i tak teď mám smutnější náladu a nic mě netěší. Anonym Marie

Bulimie = sem tam (někdy jednou denně, nekdy několikrát denně, někdy to pár dnů vydrží) se strašlivě přejí - třeba najednou splácá 15 rohlíků, k tomu kostku másla, k tomu 30 dkg anglické, k tomu pár buchet.. Pak to vyzvrací na záchodě.

Anorexie = nejí skoro nic

Z finančního hlediska je jednoznačně lepší anorexie (když už mám k tomu takhle cynický postoj), za jídlo moc neutratí. A navíc si myslím, že díky tomu zvracení v ní ty prášky nevydrží dodat dlouho.

Sestra má 14letou dceru, té byla diagnostikována anorexie v počátečním stádiu (pod postelí měla kartičky typu „je dobré mít hlad, když mám hlad, cítím se dobře…“ a další věci, kterých si někdo, kdo nemá s touhle nemocí zkušenosti, nevšimne). Ale snad už je to dobré, pomohl včasný zásah psychiatra. Neteř má výhodu v tom, že bipolární poruchu nemá.

Anonym M

Anonymní  05.05.18 21:01
@Anonymní píše:
Bulimie = sem tam (někdy jednou denně, nekdy několikrát denně, někdy to pár dnů vydrží) se strašlivě přejí - třeba najednou splácá 15 rohlíků, k tomu kostku másla, k tomu 30 dkg anglické, k tomu pár buchet.. Pak to vyzvrací na záchodě.

Anorexie = nejí skoro nic

Z finančního hlediska je jednoznačně lepší anorexie (když už mám k tomu takhle cynický postoj), za jídlo moc neutratí. A navíc si myslím, že díky tomu zvracení v ní ty prášky nevydrží dodat dlouho.

Sestra má 14letou dceru, té byla diagnostikována anorexie v počátečním stádiu (pod postelí měla kartičky typu „je dobré mít hlad, když mám hlad, cítím se dobře…“ a další věci, kterých si někdo, kdo nemá s touhle nemocí zkušenosti, nevšimne). Ale snad už je to dobré, pomohl včasný zásah psychiatra. Neteř má výhodu v tom, že bipolární poruchu nemá.

Anonym M

To asi ani nechodí do práce nebo zvládá to?
Má partnera, který ji v té nemoci podrží nebo je sama s dcerou?
I pro tu dceru to musí být těžké.
Anonym Marie

Anonymní  05.05.18 21:57
@Anonymní píše:
To asi ani nechodí do práce nebo zvládá to?
Má partnera, který ji v té nemoci podrží nebo je sama s dcerou?
I pro tu dceru to musí být těžké.
Anonym Marie

Chodí do práce, musí. Protože kvůli bulimii nedokáže vytvořit zásoby, má spoustu dluhů. Teď jí bude končit 5letá lhůta na oddlužení. Alespoň něco. Poprvé po dlouhé době vidím, že se snaží. S mamkou se domluvila, že až to bude mít splacené, tak jí bude posílat každý měsíc 2000 a bude díky tomu tvořit finanční zásoby.

Chlapa nemá a je to poprvé po dlouhé době. Vždycky si dotáhla nějakého „platiče nájmu“ a pak ještě tahala z průseru jeho. Bála se být sama, ale přitom by to zvládla.

Pro neteř je to hrozné, to si nikdo nedokáže představit. Pominu-li to, jak se k ní ti chlapi chovali, tak když byla naposledy u mamky (takže její babičky), tak říkala, že máma váží 40 kilo a že už to s ní vypadá dost špatně.

Ségře odešla jedna ledvina, musí chodit na pozorování kvůli rakovině… projde kolem ní bacil a ona ho chytí a má problém s léčbou. Když začala chodit k psychologovi tenkrát, jako dítě, tak říkal, že se lidé s touhle nemocí dožívají tak 30 let, pokud ji neporazí. Pak to tělo prostě vzdá.

Anonym M

Anonymní  05.05.18 22:13
@Anonymní píše:
Chodí do práce, musí. Protože kvůli bulimii nedokáže vytvořit zásoby, má spoustu dluhů. Teď jí bude končit 5letá lhůta na oddlužení. Alespoň něco. Poprvé po dlouhé době vidím, že se snaží. S mamkou se domluvila, že až to bude mít splacené, tak jí bude posílat každý měsíc 2000 a bude díky tomu tvořit finanční zásoby.

Chlapa nemá a je to poprvé po dlouhé době. Vždycky si dotáhla nějakého „platiče nájmu“ a pak ještě tahala z průseru jeho. Bála se být sama, ale přitom by to zvládla.

Pro neteř je to hrozné, to si nikdo nedokáže představit. Pominu-li to, jak se k ní ti chlapi chovali, tak když byla naposledy u mamky (takže její babičky), tak říkala, že máma váží 40 kilo a že už to s ní vypadá dost špatně.

Ségře odešla jedna ledvina, musí chodit na pozorování kvůli rakovině… projde kolem ní bacil a ona ho chytí a má problém s léčbou. Když začala chodit k psychologovi tenkrát, jako dítě, tak říkal, že se lidé s touhle nemocí dožívají tak 30 let, pokud ji neporazí. Pak to tělo prostě vzdá.

Anonym M

Jako s tou nemocí bipolární afektivní porucha v kombinací s bulimií a anorekcií jen 30 let? Nebo s bipolární afektivní poruchou?
A má také stavy mánie a deprese? Nebo se ji střídá, že se přejídá a nejí?
No to je hotovo, fakt je mi to moc líto.
 Marie

Anonymní  06.05.18 15:04

Kombinace bulimie a anorexie, pokud s tím začnou holky kolem puberty a nezvládnou nad nimi vyhrát. Tělo prostě začne vlivem dlouhodobého nedostatku živin slábnout (ledviny, játra…) zajímavé je, jak hrozný má obličej. Jako kdyby byla v pubertě, poďobaný od beďarů. Stav jejích zubů je po těch letech jak u 60 leté střenky - má různé můstky a náhrady. Nevím, kolik jí zbylo jejich zubů.

Vím, že má stádia deprese. Jestli taky mánie, to nevím. Jsem s ní v kontaktu jenom když potřebuje prachy a nebo si párkrát do roka zavoláme. Pro obě je to tak lepší.

Střídavě nejí, a za pár týdnů se to otočí a přejídá se a zvrací. Docela by mě zajímalo, jestli třeba změny vlivem bipolární poruchy nemají vliv na způsob řešení. Ale asi těžko bude někdo dělat tenhle výzkum.

Nejhorší je, že už byla schopná s tím bojovat. Tři roky byla čistá, to když chtěla dítě. Pak do toho spadla znovu. Teď se konečně učí to, že být dospělá znamená dělat sama rozhodnutí a nést za ně odpovědnost. To doteď nemohla, když byla furt s nějakým chlapem, který ji vodil za ručičku. Z toho, co píšu, je jasné, že jsem už nad ní dávno zlomila hůl. Ale pořád je ve mě kousek naděje, že když sebrala sílu k tomu, aby se začala skutečně chovat dospěle, že ještě není tak úplně pozdě a ještě zkusí zabojovat a zachránit si život.

Anonymní M

maluvka
Kecalka 116 příspěvků 06.05.18 18:59
@Anonymní píše:
Kombinace bulimie a anorexie, pokud s tím začnou holky kolem puberty a nezvládnou nad nimi vyhrát. Tělo prostě začne vlivem dlouhodobého nedostatku živin slábnout (ledviny, játra…) zajímavé je, jak hrozný má obličej. Jako kdyby byla v pubertě, poďobaný od beďarů. Stav jejích zubů je po těch letech jak u 60 leté střenky - má různé můstky a náhrady. Nevím, kolik jí zbylo jejich zubů.

Vím, že má stádia deprese. Jestli taky mánie, to nevím. Jsem s ní v kontaktu jenom když potřebuje prachy a nebo si párkrát do roka zavoláme. Pro obě je to tak lepší.

Střídavě nejí, a za pár týdnů se to otočí a přejídá se a zvrací. Docela by mě zajímalo, jestli třeba změny vlivem bipolární poruchy nemají vliv na způsob řešení. Ale asi těžko bude někdo dělat tenhle výzkum.

Nejhorší je, že už byla schopná s tím bojovat. Tři roky byla čistá, to když chtěla dítě. Pak do toho spadla znovu. Teď se konečně učí to, že být dospělá znamená dělat sama rozhodnutí a nést za ně odpovědnost. To doteď nemohla, když byla furt s nějakým chlapem, který ji vodil za ručičku. Z toho, co píšu, je jasné, že jsem už nad ní dávno zlomila hůl. Ale pořád je ve mě kousek naděje, že když sebrala sílu k tomu, aby se začala skutečně chovat dospěle, že ještě není tak úplně pozdě a ještě zkusí zabojovat a zachránit si život.

Anonymní M

Opravdu hrozné, přeji sestře, aby nad touto nemocí vyhrála. :srdce:

Anonymní  08.05.18 08:31
@chs.jasmin píše:
Ahoj,mužu se zeptat - při těchto dg. máš id? Děkuji :kytka:

Nemám, u dr jsem byla naposled v 18,aktualne se „oficialne“ nelecim. Julie

Anonymní  08.05.18 08:39
@Anonymní píše:
Ahojky Julie, díky za reakci, co to znamená bachovky? Já beru QUETIAPIN už 13 let a nyní nově k tomu Depakine. To je dobře, že máš podporu u manžela. :kytka: U někoho se to střídá třeba po měsíci, u mě je to třeba několik let, tak nevím, co je lepší. Hlavně se bojím propadu do deprese. :think: Doufám, že mě to teď nepotká, ale člověk tomu neporučí. třeba Marie

bachova květová terapie, je to přírodní, jsou to výtažky z různých kytek na různý psychický potíže-chce to někoho kdo tomu rozumí aby ti je namíchal na míru. já to mám hrozně rozházený, někdy třeba měsíc klid, jindy pul roku, ale naštěstí depresivní epizody mám krátký a uvědomuju si že jsem se propadla-jen s tím nezvládám nic dělat. tak prostě čekám že to přejde
 julie

Anonymní  08.05.18 08:44
@chs.jasmin píše:
Ahoj,mužu se zeptat - při těchto dg. máš id? Děkuji :kytka:

ale jinak moje matka má bipolar a k tomu schizofrenii a má plný id celý život-od 18 let-teď ji je přes 60. julie

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Nejlepší moment svatby: Černošský kněz Michael Curry šokoval aristokracii

Už nyní se svatba prince Harryho stane nejvytíženějším generátorem tvzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama