Boláky a strupy ve vlasech u DOSPĚLÉHO

Anonymní
6.5.20 19:14

Boláky a strupy ve vlasech u DOSPĚLÉHO

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda někdo nemá podobný problém. Již asi 4 měsíce mám neustále boláky a stroupky ve vlasech. Neustále se škrabu. Šampony používám od Elseve. Poradíte prosím co s tím? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.5.20 19:23

Mela jsem mesic vyrazku vzadu na krku a vzadu na hlave, svedilo to hrozne a bylo to od vsi :zed: Takze zkusila bych vycesat minihrebenem nebo vsivackem, jestli tam nejake nemas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15273
6.5.20 19:25

Začala bych tím, že bych změnila šampon na nějakou přírodní nedráždinou variantu. Ten všiváček také není špatný nápad. No a pokud to nezabere, jdi ke kožnímu lékaři. Teda neřešit to 4 měsíce je docela dost dlouhá doba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17971
6.5.20 19:34

Zajdi na kožní. Fakt se nedá říct, čím to je jen tak na internetu. Zároveń bude nezbytné vyloučit třeba poruchy štítné žlázy, ty to taky můžou dělat.

A v mezičase než tě doktoři vyšetří používej pouze hypoalergenní šampony - bez SLS, ideálně s něčím kyselý - šla bych pro alverde (koupíš v DM)
https://www.dm.cz/…5507242.html

A ještě bych vyzkoušela konopnou péči proti lupence.

https://www.cannaderm.cz/…l-8013010021

Ale fakt potřebuješ toho lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19737
6.5.20 19:36

Trpěla jsem na to taky, dokud jsem používala levnější šampony typu Elseve, Glisskur amoc neřešila, co jím apod. Jedná se většinou o pomnoženou kvasinku (začíná to na hlavě a dost často se to stěhuje po těle, kde může tvořit nevzhledné flíčky) - řešila jsem to dlouho na kožním. Zkus používat kvalitnější šampony na lupy, mě nejvíc vyhovuje od Vichy šampon na mastné vlasy s lupy. Je drahý, ale stačí ho malinko a třeba jen ob jedno mytí. Plus úprava životosprávy (v podstatě omezení cukrů).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 19:43

Taky to obcas mam a taky pouzivam Elseve. Ale nikdy jsem to s tim nedavala do souvislosti, spis jsem myslela, ze je to tim jak nechavam vlasy susit prirozene a nevyfoukam je, tak se jakoby zapari, mám dlouhe. Nejaka kvasinka je urcite taky mozna, ma obdobi ze se tlaskam sladkym a mivam pak i mezi prsty na nohou svedeni.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17971
6.5.20 19:49
@Anonymní píše:
Taky to obcas mam a taky pouzivam Elseve. Ale nikdy jsem to s tim nedavala do souvislosti, spis jsem myslela, ze je to tim jak nechavam vlasy susit prirozene a nevyfoukam je, tak se jakoby zapari, mám dlouhe. Nejaka kvasinka je urcite taky mozna, ma obdobi ze se tlaskam sladkym a mivam pak i mezi prsty na nohou svedeni.

plíseň na nohou (svědění) a případné rekace na dráždivou kosmetiku spolu nemají nic společného a dokonce to ani nemá nic moc společného se sladkým.

Leda bys trpěla diabetem a nebo metabolickým syndromem (což se při nadváhe a mizerném životním stylu může dost stát - kdy si byla na preventivní prohlídkce?) ale pak ta plíseń a podrážděná pokožka hlavy jsou ty z menších problémů co máš.

Mykozu na nohou prostě důkladně maž něčím antimykotický, dezinfikuj boty a nos pouze ponožky z bavlny a nebo bambusového vlákna a vyvařuj je.

Případně zkus chytrou houbu.

Pomnožené kvasinky dělají klasickou sebroreu, ale pokud tam jsou strupy, tak to klidně může být něco úplně jiného a pokud je to ve vlasech pořád, tak je potřeba zajít na kožní.

Pokud jen občas, tak prostě začít používat vlasovou kosmetiku bez sls a silikonů a po umytí hlavy použít kyselý oplach, aby se udržela rovnoháha přirozené mikroflory pokožky hlavy. Kyselý oplach znamená naředěný ocet či citronová šťáva a už se to nesmývá. Ocet velmi rychle vyčichne a není pak z vlasů cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 19:50

Neřešila jsem to tak dlouho z toho důvodu, že jsem měla několik let napojené vlásky. Brala jsem to jako signál, že je čas nechat hlavu odpočinout. Bohužel vlasy jsou dole cca 2 měsíce a úleva žádná :(

• Citovat
  • Nahlásit
312
6.5.20 19:53
@Ou píše:
Zajdi na kožní. Fakt se nedá říct, čím to je jen tak na internetu. Zároveń bude nezbytné vyloučit třeba poruchy štítné žlázy, ty to taky můžou dělat.

A v mezičase než tě doktoři vyšetří používej pouze hypoalergenní šampony - bez SLS, ideálně s něčím kyselý - šla bych pro alverde (koupíš v DM)
https://www.dm.cz/…5507242.html

A ještě bych vyzkoušela konopnou péči proti lupence.

https://www.cannaderm.cz/…l-8013010021

Ale fakt potřebuješ toho lékaře

Můžu se zeptat na tu štítnou žlázu? To může taky způsobovat tyto problémy? Trápí mě něco obdobného a právě jsem se začala léčit se štítnicí a nenapadlo mě, že by to mohlo nějak souviset…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 19:56

Ahoj ano, mam a casto. Pomaha skvele sampon/gel od uriage na lupy. Uleva hned ponprvnim umyti vlasu

• Citovat
  • Nahlásit
182
6.5.20 19:57

Přestaň se škrábat. Ze šamponů je možná vyražka, ale né strupy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.20 20:08

Lupy, velké šupinky, svědění, červená pokožka… mám lupenku. Pokud ti nepomůžou šampony, co ti tu ostatní píšou, dojdi si na kožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
10.5.20 21:10

Manzel na to trpel uz od puberty. Vyzkousel nekolik samponu, vcetne Nizoralu z lekarny (ten pomahal memu tatovi na mastne lupy). Zabral jen Schauma proti lupum pro muze (cerna lahvicka). Zkus. Poradila jsem ho kdysi i kolegyni na podibny problem a chvalila ;) Voni hezky pansky a pry je dobry i pro dlouhe vlasy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat