Bolest čelisti - zánět dásně? Zubu?

19200
1.4.12 15:24

Bolest čelisti - Zánět dásně? Zubu?

Ahoj, potřebovala bych poradit - přítel má problémy s bolestí jakoby dásně (dvojka a trojka dole - jakoby pod nimi, takže v dásni), ale nekrvácí mu dásně při čištění zubů, ani je nemá červené, jakože krvavé (čili není vidět, že by tam nějaký zánět byl), nejhorší je to, když je vítr, nebo v autě klimatizace. Přítel popisuje bolest jako mrazivou, jakoby mu do pusy foukalo.
No problém je v tom, že k zubaři nepůjde, byl teď v lednu a zuby naprosto OK, takže je rád a prej tam prostě nejde.. Vyplachuje si pusu čajem z řepíku, používá ústní vodu, poradíte co ještě? Meridol? Paradontax?
PS:bolest trvá už asi 3 týdny.. vždy je to chvilku dobré a pak zas ne.. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5453
1.4.12 15:40

No tak když nepůje,tak at trpí…tečka :roll: :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19200
1.4.12 15:43
@kamikaa píše:
No tak když nepůje,tak at trpí…tečka :roll: :roll:

Na to jsem se neptala ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
noren
1.4.12 15:50

Ahoj, mám podobné bolesti víc jak rok, ale já je mám teda nahoře nad stoličkama. Právě nejhorší to je když fouká nebo je velká zima. Bolí to vždycky pár dnů, pak to přestane a jsou to takové výboje nebo jak to říct. Vždycky max. po pár týdnech se to vrátí. Já jsem šla k doktorovi, až když mě k tomu začala bolet celá levá strana obličeje a zatím se neví, co přesně to je, ale buď zánět trojklanného nervu nebo něco s čelistním kloubem.
Nevím, jestli je to to samé, ale určitě by měl k doktorovi jít (říká ta, co čekala půl roku :mrgreen: ). Ale může to být něco úplně jiného…

  • Citovat
  • Upravit
1.4.12 16:02

Muže to být odhalený krček, poraněná dásen a nebo taky mohl jeden z těch zubů odumřít(kaz, úraz, nákus na něco tvrdého)Zkusila bych vyplachovat 1× denně ustní vodou Corsodyl(dá se koupit jen v lékárně) ale nanejvíš týden.Pokud je to dáseň tak se to uklidní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5453
1.4.12 16:09

To já vím,že si se na to neptala.Ale od toho je zubní lékař né???Na co ti jsou odpovědi přez net,to mu od bolesti nepomůže.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19200
1.4.12 16:12

kamikaa - NO tak vyzkoušet to můžu ne.. Jsou lidi, co se zubaře prostě bojí :nevim: resp.jim návštěva u něj nedělá dobře..
smile - děkuji, vyzkoušíme :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.12 16:13

Mám něco podobného a je to vždykcy období, kdy mi rostou zuby moudrosti. Jak se tlačí ven, tak „utlačují“ některé zuby v dásni. Jak kousíček povylezou, zase to přestane a je třeba na půl roku klid a pak znova.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Baslerinda
1.4.12 16:15

Tak ústní voda opravdu nic nevyřeší, při tomhle druhu bolesti může jít o začínající zánět dásní ( popisuješ občasnou přecitlivělost ), což začíná ustupující dásní a odhalenými krčky, jestli si chce zahrávat, klidně, až skončí se zánětem trigeminu nebo okostice, tak pak bude mít času dost, jde o jeho zuby … po netu to tu fakt nikdo nevyřeší.

  • Citovat
  • Upravit
5453
1.4.12 16:17
Jooo vyzkoušet to určitě může…Já se taky bojím zubaře,tak vím.
@PetaP píše:
kamikaa - NO tak vyzkoušet to můžu ne.. Jsou lidi, co se zubaře prostě bojí :nevim: resp.jim návštěva u něj nedělá dobře..
smile - děkuji, vyzkoušíme :palec:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
853
2.4.12 10:10
@PetaP píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit - přítel má problémy s bolestí jakoby dásně (dvojka a trojka dole - jakoby pod nimi, takže v dásni), ale nekrvácí mu dásně při čištění zubů, ani je nemá červené, jakože krvavé (čili není vidět, že by tam nějaký zánět byl), nejhorší je to, když je vítr, nebo v autě klimatizace. Přítel popisuje bolest jako mrazivou, jakoby mu do pusy foukalo.
No problém je v tom, že k zubaři nepůjde, byl teď v lednu a zuby naprosto OK, takže je rád a prej tam prostě nejde.. Vyplachuje si pusu čajem z řepíku, používá ústní vodu, poradíte co ještě? Meridol? Paradontax?
PS:bolest trvá už asi 3 týdny.. vždy je to chvilku dobré a pak zas ne.. :nevim:

Paradontax používám taky /pastu/, ta jediná mi zmírní bolesti a citlivost.Na kontrolách mám zuby taky v pohodě :nevim: dr tam nic nevidí…ale stejně mě některé bolí,jsou citlivé.Byl přítel na RTG u zubařky? Mě takhle zjistila „zánět jako prase“ -tak to Dr. sama pojmenovala :mrgreen: a to jsem ani nějakou silnou bolest v tom místě neměla./Byla jsem na něm kvůli trhání moudráku/.Tak ať si radši k zubajdě skočí a netrpí zbytečně :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
zuby jsou chyba pánaboha
21.6.13 14:23

zubař je původcem krachu zubů

Celá ta vaše zubařská doporučenka je stejně na nic…právě zubaři mohou za naše zubní problémy…už v dětství nám z malé dírky kazu udělají díru přes celý zub a za 20 let máš zub rozpadlej…stomatologie je v tomto směru stále v plenkách..neumí nic než invazivně řešit problémy..což je zrovna u zubu skok do propasti, kterej nemůže skončit dobře…bravo zubaři..naše zuby necht vás straší ve zlých snech :pankac:

  • Citovat
  • Upravit
rádce
5.11.13 14:32

K zubaři bych nechodil. Nevěřím jim, protože jsem měl malinký kaz do zubu mi udělal mega díru, nedal mi ani plombu, zub bolel jak prase, rozpadl se a museli mě ho vytrhat po kouskách a dat mě úmělý. :nevim:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.