Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Ahoj, potřebovala bych poradit - přítel má problémy s bolestí jakoby dásně (dvojka a trojka dole - jakoby pod nimi, takže v dásni), ale nekrvácí mu dásně při čištění zubů, ani je nemá červené, jakože krvavé (čili není vidět, že by tam nějaký zánět byl), nejhorší je to, když je vítr, nebo v autě klimatizace. Přítel popisuje bolest jako mrazivou, jakoby mu do pusy foukalo.
No problém je v tom, že k zubaři nepůjde, byl teď v lednu a zuby naprosto OK, takže je rád a prej tam prostě nejde.. Vyplachuje si pusu čajem z řepíku, používá ústní vodu, poradíte co ještě? Meridol? Paradontax?
PS:bolest trvá už asi 3 týdny.. vždy je to chvilku dobré a pak zas ne.. ![]()
@kamikaa píše:
No tak když nepůje,tak at trpí…tečka![]()
Na to jsem se neptala ![]()
Ahoj, mám podobné bolesti víc jak rok, ale já je mám teda nahoře nad stoličkama. Právě nejhorší to je když fouká nebo je velká zima. Bolí to vždycky pár dnů, pak to přestane a jsou to takové výboje nebo jak to říct. Vždycky max. po pár týdnech se to vrátí. Já jsem šla k doktorovi, až když mě k tomu začala bolet celá levá strana obličeje a zatím se neví, co přesně to je, ale buď zánět trojklanného nervu nebo něco s čelistním kloubem.
Nevím, jestli je to to samé, ale určitě by měl k doktorovi jít (říká ta, co čekala půl roku
). Ale může to být něco úplně jiného…
Muže to být odhalený krček, poraněná dásen a nebo taky mohl jeden z těch zubů odumřít(kaz, úraz, nákus na něco tvrdého)Zkusila bych vyplachovat 1× denně ustní vodou Corsodyl(dá se koupit jen v lékárně) ale nanejvíš týden.Pokud je to dáseň tak se to uklidní.
To já vím,že si se na to neptala.Ale od toho je zubní lékař né???Na co ti jsou odpovědi přez net,to mu od bolesti nepomůže.
kamikaa - NO tak vyzkoušet to můžu ne.. Jsou lidi, co se zubaře prostě bojí
resp.jim návštěva u něj nedělá dobře..
smile - děkuji, vyzkoušíme ![]()
Mám něco podobného a je to vždykcy období, kdy mi rostou zuby moudrosti. Jak se tlačí ven, tak „utlačují“ některé zuby v dásni. Jak kousíček povylezou, zase to přestane a je třeba na půl roku klid a pak znova.
Tak ústní voda opravdu nic nevyřeší, při tomhle druhu bolesti může jít o začínající zánět dásní ( popisuješ občasnou přecitlivělost ), což začíná ustupující dásní a odhalenými krčky, jestli si chce zahrávat, klidně, až skončí se zánětem trigeminu nebo okostice, tak pak bude mít času dost, jde o jeho zuby … po netu to tu fakt nikdo nevyřeší.
@PetaP píše:
kamikaa - NO tak vyzkoušet to můžu ne.. Jsou lidi, co se zubaře prostě bojíresp.jim návštěva u něj nedělá dobře..
smile - děkuji, vyzkoušíme
@PetaP píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit - přítel má problémy s bolestí jakoby dásně (dvojka a trojka dole - jakoby pod nimi, takže v dásni), ale nekrvácí mu dásně při čištění zubů, ani je nemá červené, jakože krvavé (čili není vidět, že by tam nějaký zánět byl), nejhorší je to, když je vítr, nebo v autě klimatizace. Přítel popisuje bolest jako mrazivou, jakoby mu do pusy foukalo.
No problém je v tom, že k zubaři nepůjde, byl teď v lednu a zuby naprosto OK, takže je rád a prej tam prostě nejde.. Vyplachuje si pusu čajem z řepíku, používá ústní vodu, poradíte co ještě? Meridol? Paradontax?
PS:bolest trvá už asi 3 týdny.. vždy je to chvilku dobré a pak zas ne..
Paradontax používám taky /pastu/, ta jediná mi zmírní bolesti a citlivost.Na kontrolách mám zuby taky v pohodě
dr tam nic nevidí…ale stejně mě některé bolí,jsou citlivé.Byl přítel na RTG u zubařky? Mě takhle zjistila „zánět jako prase“ -tak to Dr. sama pojmenovala
a to jsem ani nějakou silnou bolest v tom místě neměla./Byla jsem na něm kvůli trhání moudráku/.Tak ať si radši k zubajdě skočí a netrpí zbytečně ![]()
Celá ta vaše zubařská doporučenka je stejně na nic…právě zubaři mohou za naše zubní problémy…už v dětství nám z malé dírky kazu udělají díru přes celý zub a za 20 let máš zub rozpadlej…stomatologie je v tomto směru stále v plenkách..neumí nic než invazivně řešit problémy..což je zrovna u zubu skok do propasti, kterej nemůže skončit dobře…bravo zubaři..naše zuby necht vás straší ve zlých snech ![]()
K zubaři bych nechodil. Nevěřím jim, protože jsem měl malinký kaz do zubu mi udělal mega díru, nedal mi ani plombu, zub bolel jak prase, rozpadl se a museli mě ho vytrhat po kouskách a dat mě úmělý. ![]()