Bolest v krku, nachlazení - a péče o sedmidenní miminko

Darya28
11.7.20 03:16

Bolest v krku, nachlazení - a péče o sedmidenní miminko

Ahoj všem maminkam,

mám doma sedmidenní miminko a dnes mě zdálo bolet v krku, mám ucpané dutiny a zkratka pocit, ze na mě něco leze. Když by nebyl pátek večer, poradím se s doktorem. Nyní bych se ale chtěla poradit s Vámi.

Stalo se Vám některé něco podobného? Jak jste nemoc léčily? Mám doma Septilen, který se sice pro kojení muže, dle pribaloveho letáku, ale já si stále nejsem jista, zda-li ho vzít.

Děkuji za rady, zkušenosti… a držte mi palce, ať to ten drobeček nechytne. Nedovedu si představit, jak bychom se s tím poprali.

Děkuji! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4282
11.7.20 05:41

Kojíš, tedy dítko by nyní mělo být nacpané protilátkami, které vylučuje tvé tělo i do mléka. Každopádně bych asi důsledně dodržovala hygienu - častější mytí rukou, roušku při kontaku s miminkem, nepusinkovat.
Stran léčení - zajela bych do lékárny a věřila lékárnicím a pokud by se přidala teplota, tak bych jela na pohotovost, protože pokud by se to zvrhlo v angínu, tak by to muselo být s ATB.
Osobně jsem nyní taky „léčila“ zánět nosohltanu Paralenem. Ten můžeš i jako těhotná či kojící.
Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Darya28
11.7.20 06:33

@nonina
Dekuju za reakci! Bohužel, laktace se mi ještě nerozjela, takže se o kojení zatím jen snažím. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
63339
11.7.20 07:01

@Darya28 nosni konvicka, Septilen a Paralen muzes. Ja byla nemocna taky tak tyden po porodu od starsiho ditete, malej to nechytil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15201
11.7.20 08:13

Septilen, paralen a litry teplyho čaje - bude to dobrý. Je to tím počasím, jak se porad meni.. Imunita oslabená po porodu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
11.7.20 08:25

A zábal krku, klasický Priessnitzův

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
11.7.20 08:47

Me doktor tvrdil, ze miminka anginu mit nemuzou… drzim palce at je lepe!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
11.7.20 10:13

Když jsem se vrátila z porodnice, tak jsem měla rýmu a totálně zahleněný krk, trvalo to 4týdny, malej to naštěstí nechytl. Používala jsem sirup do krku Dr. Weiss Stop kašel, Septilen a pomohlo mi Osciloccocsinum, to si dávám kdykoli mě začne bolet v krku.Na rozjetí laktace je dobrý homeopatikum Ricinus Communis CH5 - taky mi trvalo docela dlouho než se mi rozjela laktace a tohle plus kojící čaj zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama