Bolest v zubů po zaplnění kanalku po 2 letech

Anonymní
4.12.18 13:09

Bolest v zubů po zaplnění kanalku po 2 letech

Zdravím chci se zeptat měsíc zpět jsem přišla o 6 tku na levo dole. Bolest, zánět zub vytržen.
Po. Měsíci se ozvala práva strana.
Pohotovost bez retgenu vyvrtali zaplneny zub 5 tku dole a pry vycucavejte a prd zaplneny zub takze nic neteklo v pondělí jsem sla. K zubaři s tím co se stalo a ze me to bolí.
Pry ten vas bolet nemůže nadaval ze bytečně tak dal plombu.
No a dal mi aulin na bolest. Jenže me to porad bolelo něco dole dasen az dozadu.
Jenže mam neprijemnou sestru zdravotni zubar takový no prostě…
Ale s tím jak si na me sestra dovoluje jeste se vysmiva lidem do oci… No semnou sla ráno tchyně aby viděla ze nechodím jen sama atd..
Ze at me ošetří ze mam doma děti a nefungují vecer brečím. Čekal jsem hodinu nez me vzali
A doktor ze nevi co me boli když sama neumím říct. Protože me bolel cely spodek a jeden zub nahore
Ze mam dole 5,6 tku zaplnenou lecene a ze tam nic nevidí.
Tak ze nevi co ma dělat ze to je otevírání zubu naslepo.
Tak ze zkusí vrchni 7 cku
Kde byla vložka cement 3 roky po bývalé zubařce.
No vyrval nahore na právo 7.
Jenže me prostě pořád boli spodek.
Rikal to by se muselo znova celé něco kolem mlel… Uz tam ani nechci jít :( z toho chování atd.. U nas zubari neberou nikde v okoli…
Nejradši bych tu 6 tku dala ven. Jenže na levo uz neni a vůbec nemůžu kousat jídlo nemám cim zvykat. A když dam ven i tu na druhé tak nevím co bych delala.
Uz si připadá strašně %(

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17221
4.12.18 13:16

Změň zubaře, najdi takového, který ti vyčistí všechny kanálky místo škubání zubů. Můj manžel takhle přišel před pár lety o dva zuby. Když přišla řada na třetí, tak prchl k „nesmluvnímu“ zubaři na soukromou kliniku, ten postupně odvrtal všechny staré plomby, vyčistil důkladně všechny kanálky a od té doby má manžel pokoj. Stálo to hromadu peněz, ale o další zuby už nepřišel.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
556
4.12.18 13:18

to je divné, že ti neudělal rentgen, aby našel ten zánět, to budou ucpaný kanálky v tom otevřeným zubu, ty bolí hodně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5487
4.12.18 13:18

Mně se vrátila bolest zubu taky po nějaké době, byl to mrtvý zub, což jsem úplně nepochopila, zda je to i tvůj případ. Je ten zub jako mrtvý nebo ne? U mně se ukázalo, že předchozí zubař mi vyndal jen dva ze tří nervů, co v zubu byly, a tím pádem se ozval ten poslední nerv a zub mě bolel jak prase. Tak nový zubař si dal práci, že to vyčistil celé včetně těch blbě zabetonovaných kanálků a zub zachráněn, byť mrtvý, a zůstal mi. Furt lepší než implantát. Cenově. Ale rozhodně musíš mít rentgen, tohle je na palici, dělat to naslepo. Jaká je situace s mým zubem, to viděl zubař právě na rentgenu. Má takový malý rentgen jen destička do pusy :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.18 13:36

Na pohotovosti bez rentgenu udělali zaplneny zub vyvrtali 5 tku dole.
A pry cucejte a vyplachujte jenže zub je zaplneny. Vcera u meho dr jen leky na bolest a plomba zpět do zbytečného zaplněného zubů
Ale 6 tka vedle je taky říkal zaplněna a podle rtg prý nevidí nic. Jediné znova otevřít a čistit ale to je prý střílení na slepo když nevím co me volím ze mam všude plomby a nevidí nic.
Vytrhl teda sedmicku nahoře nad tím protože ta bolela na dotek a uz z ní zbyla. Jen špička.
No a poslal domu.
Ted to treba bolí od vytržení. Ale pořád dole.
Nechápu proč nedělal ten dole :roll: ale k němu uz nechci neprijemni oba dva sestra i doktor. Hrůza hledám zubaře kde se da ale nic tu není.
Uz jsem bezradna
Nechci zase přijít o 6 tku i na druhe stráně podle jeho slov to. Znělo spíš takhle jako ze zub je opravený zaplneny a nevidí tam. Nic.
:roll:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
4.12.18 13:37

@alifie říkal ze zub uz je přeleceny a zavřený zaplneny. A na rtg nevidí nic co by mohlo bolet.
Ze to je střílení na slepo. Otevírat zuby a prostě dělat do nich.
Tak jako nevím co uz dělat
Treba ted to bolí od vytržení ale. Porad spodek prostě ne ten vrch :,( nepříjemný tlak pod zubem v dasni

  • Citovat
  • Upravit
21593
4.12.18 13:58
@Anonymní píše:
@alifie říkal ze zub uz je přeleceny a zavřený zaplneny. A na rtg nevidí nic co by mohlo bolet.
Ze to je střílení na slepo. Otevírat zuby a prostě dělat do nich.
Tak jako nevím co uz dělat
Treba ted to bolí od vytržení ale. Porad spodek prostě ne ten vrch :,( nepříjemný tlak pod zubem v dasni

nedavno jsem byla v podobne situaci. Sla jsem za zubarem s tim, ze me boli petka nahore. Zubar udelal rentgen a oznamil mi, ze ta me rozhodne neboli, protoze je zcela zdrava, nemam v ni ani plombu, ani kaz.

Poslal me domu, pry nevi co by mi tam mohl udelat.

O dva dny pozdeji jsem se doslova plazila po stenach. Bolest se presunula z pod petky pod vedlejsi sestku a uz to byl naprosto jasne onen zub. Na poklep jsem citila bolest, az mi oci lezly z dulku. A byla to ta sestka. Po otevreni zubu zubar skonstatoval, ze zub je mrtvy, zivy by totiz krvacel v dreni, ten muj ne a behem vrtani to zrovna nevonelo hezky.

Taky me bolela cela celist. Zkus poklepat postupne na zuby, ktery te u toho boli nejvic?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17221
4.12.18 14:13
@Anonymní píše:
@alifie říkal ze zub uz je přeleceny a zavřený zaplneny. A na rtg nevidí nic co by mohlo bolet.
Ze to je střílení na slepo. Otevírat zuby a prostě dělat do nich.
Tak jako nevím co uz dělat
Treba ted to bolí od vytržení ale. Porad spodek prostě ne ten vrch :,( nepříjemný tlak pod zubem v dasni

Manželův nový zubař postupně odvrtal skoro všechny zaplombované zuby, protože nebylo ani podle rentgenu jasné, který z nich dělá problémy. (A nepovažoval to za zbytečnou práci.) Prý podle jeho zkušeností často bolest způsobuje jiný zub než který bolí pacienta. Takže začal zaplombovaným zubem, který podle manžela bolel, a pak postupně odvrtával plomby a čistil kanálky okolních zubů. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21593
4.12.18 14:27
@alifie píše:
Manželův nový zubař postupně odvrtal skoro všechny zaplombované zuby, protože nebylo ani podle rentgenu jasné, který z nich dělá problémy. (A nepovažoval to za zbytečnou práci.) Prý podle jeho zkušeností často bolest způsobuje jiný zub než který bolí pacienta. Takže začal zaplombovaným zubem, který podle manžela bolel, a pak postupně odvrtával plomby a čistil kanálky okolních zubů. :nevim:

kolik mrtvych zubu ma tvuj manzel? Me bylo receno, ze kdyz se ty kanalky procisti dukladne, tak uz ten zub problemy delat nebude.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17221
4.12.18 14:44
@warita píše:
kolik mrtvych zubu ma tvuj manzel? Me bylo receno, ze kdyz se ty kanalky procisti dukladne, tak uz ten zub problemy delat nebude.

Nepamatuji si, už je to pár let. Mám dojem, že říkal, že má v čudu všechny stoličky. :nevim:

Takže hádám, že po vytržení prvních dvou zubů zubařkou mu nový zubař čistil kanálky u deseti stoliček. Zacvakal kolem 50 000 Kč. Ale od té doby nemá se zuby žádné problémy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.18 15:29

@warita neboli žádný na poklep jen ta nahoře 7.cka trošku na zatáčení bolela nahoře.. Dole žádný na poklep mam všechny asi mrtvé a zaplněné kanalky uz lecene
Me spíš bolela dasen dole ale. Rikal zr to je zaplněné ze nevidí co by. Bolelo prostě
Citila jsme tlak silny pod zubem bolest po předjíždění prstem dole hodně dole na dásní otok. Menší.

  • Citovat
  • Upravit
21593
4.12.18 15:35
@Anonymní píše:
@warita neboli žádný na poklep jen ta nahoře 7.cka trošku na zatáčení bolela nahoře.. Dole žádný na poklep mam všechny asi mrtvé a zaplněné kanalky uz lecene
Me spíš bolela dasen dole ale. Rikal zr to je zaplněné ze nevidí co by. Bolelo prostě
Citila jsme tlak silny pod zubem bolest po předjíždění prstem dole hodně dole na dásní otok. Menší.

to chce udelat rentgen. Nejsem zubar, ani se na nej nepasuju, ale muzes mit nejaky zanet pod zubem. @růžový achát k tomu mozna neco rekne vic.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.18 15:45

@warita delal rentgen pry. Nevidí nic
Vse dobré zaplněné kanalky na 5-6 dole. Tak. Nechápu ani ja 8o

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.12.18 01:03

@růžový achát
No takže je možné ze to může být ten zaplneny zub co je no 5, 6, dole některý z těch.
Ale prý neni možné podle rtg vse v pořádku.
Nechápu tedy proc to porad bolí :zed:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.12.18 14:50

@růžový achát
Tady v okolí nikdo nepřijímá uz mam obvolane :( vše
Je všude plno takže nevím co dal.
Když doktora říká ze 5,6, je zaplnena a bolet by nemely

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna dentální hygienistky

Ikona - Pavla Pilneyová

Pavla Pilneyová DiS.