Bolest v zubů po zaplnění kanalku po 2 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 13:09
Bolest v zubů po zaplnění kanalku po 2 letech

Zdravím chci se zeptat měsíc zpět jsem přišla o 6 tku na levo dole. Bolest, zánět zub vytržen.
Po. Měsíci se ozvala práva strana.
Pohotovost bez retgenu vyvrtali zaplneny zub 5 tku dole a pry vycucavejte a prd zaplneny zub takze nic neteklo v pondělí jsem sla. K zubaři s tím co se stalo a ze me to bolí.
Pry ten vas bolet nemůže nadaval ze bytečně tak dal plombu.
No a dal mi aulin na bolest. Jenže me to porad bolelo něco dole dasen az dozadu.
Jenže mam neprijemnou sestru zdravotni zubar takový no prostě…
Ale s tím jak si na me sestra dovoluje jeste se vysmiva lidem do oci… No semnou sla ráno tchyně aby viděla ze nechodím jen sama atd..
Ze at me ošetří ze mam doma děti a nefungují vecer brečím. Čekal jsem hodinu nez me vzali
A doktor ze nevi co me boli když sama neumím říct. Protože me bolel cely spodek a jeden zub nahore
Ze mam dole 5,6 tku zaplnenou lecene a ze tam nic nevidí.
Tak ze nevi co ma dělat ze to je otevírání zubu naslepo.
Tak ze zkusí vrchni 7 cku
Kde byla vložka cement 3 roky po bývalé zubařce.
No vyrval nahore na právo 7.
Jenže me prostě pořád boli spodek.
Rikal to by se muselo znova celé něco kolem mlel… Uz tam ani nechci jít :( z toho chování atd.. U nas zubari neberou nikde v okoli…
Nejradši bych tu 6 tku dala ven. Jenže na levo uz neni a vůbec nemůžu kousat jídlo nemám cim zvykat. A když dam ven i tu na druhé tak nevím co bych delala.
Uz si připadá strašně %(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
alifie
Extra třída :D 12800 příspěvků 04.12.18 13:16

Změň zubaře, najdi takového, který ti vyčistí všechny kanálky místo škubání zubů. Můj manžel takhle přišel před pár lety o dva zuby. Když přišla řada na třetí, tak prchl k „nesmluvnímu“ zubaři na soukromou kliniku, ten postupně odvrtal všechny staré plomby, vyčistil důkladně všechny kanálky a od té doby má manžel pokoj. Stálo to hromadu peněz, ale o další zuby už nepřišel.

elan
Kecalka 206 příspěvků 04.12.18 13:18

to je divné, že ti neudělal rentgen, aby našel ten zánět, to budou ucpaný kanálky v tom otevřeným zubu, ty bolí hodně.

mau-mau
Závislačka 3221 příspěvků 04.12.18 13:18

Mně se vrátila bolest zubu taky po nějaké době, byl to mrtvý zub, což jsem úplně nepochopila, zda je to i tvůj případ. Je ten zub jako mrtvý nebo ne? U mně se ukázalo, že předchozí zubař mi vyndal jen dva ze tří nervů, co v zubu byly, a tím pádem se ozval ten poslední nerv a zub mě bolel jak prase. Tak nový zubař si dal práci, že to vyčistil celé včetně těch blbě zabetonovaných kanálků a zub zachráněn, byť mrtvý, a zůstal mi. Furt lepší než implantát. Cenově. Ale rozhodně musíš mít rentgen, tohle je na palici, dělat to naslepo. Jaká je situace s mým zubem, to viděl zubař právě na rentgenu. Má takový malý rentgen jen destička do pusy :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 13:36

Na pohotovosti bez rentgenu udělali zaplneny zub vyvrtali 5 tku dole.
A pry cucejte a vyplachujte jenže zub je zaplneny. Vcera u meho dr jen leky na bolest a plomba zpět do zbytečného zaplněného zubů
Ale 6 tka vedle je taky říkal zaplněna a podle rtg prý nevidí nic. Jediné znova otevřít a čistit ale to je prý střílení na slepo když nevím co me volím ze mam všude plomby a nevidí nic.
Vytrhl teda sedmicku nahoře nad tím protože ta bolela na dotek a uz z ní zbyla. Jen špička.
No a poslal domu.
Ted to treba bolí od vytržení. Ale pořád dole.
Nechápu proč nedělal ten dole :roll: ale k němu uz nechci neprijemni oba dva sestra i doktor. Hrůza hledám zubaře kde se da ale nic tu není.
Uz jsem bezradna
Nechci zase přijít o 6 tku i na druhe stráně podle jeho slov to. Znělo spíš takhle jako ze zub je opravený zaplneny a nevidí tam. Nic.
:roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 13:37

@alifie říkal ze zub uz je přeleceny a zavřený zaplneny. A na rtg nevidí nic co by mohlo bolet.
Ze to je střílení na slepo. Otevírat zuby a prostě dělat do nich.
Tak jako nevím co uz dělat
Treba ted to bolí od vytržení ale. Porad spodek prostě ne ten vrch :,( nepříjemný tlak pod zubem v dasni

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 04.12.18 13:58
@Anonymní píše:
@alifie říkal ze zub uz je přeleceny a zavřený zaplneny. A na rtg nevidí nic co by mohlo bolet.
Treba ted to bolí od vytržení ale. Porad spodek prostě ne ten vrch :,( nepříjemný tlak pod zubem v dasni

nedavno jsem byla v podobne situaci. Sla jsem za zubarem s tim, ze me boli petka nahore. Zubar udelal rentgen a oznamil mi, ze ta me rozhodne neboli, protoze je zcela zdrava, nemam v ni ani plombu, ani kaz.

Poslal me domu, pry nevi co by mi tam mohl udelat.

O dva dny pozdeji jsem se doslova plazila po stenach. Bolest se presunula z pod petky pod vedlejsi sestku a uz to byl naprosto jasne onen zub. Na poklep jsem citila bolest, az mi oci lezly z dulku. A byla to ta sestka. Po otevreni zubu zubar skonstatoval, ze zub je mrtvy, zivy by totiz krvacel v dreni, ten muj ne a behem vrtani to zrovna nevonelo hezky.

Taky me bolela cela celist. Zkus poklepat postupne na zuby, ktery te u toho boli nejvic?

alifie
Extra třída :D 12800 příspěvků 04.12.18 14:13
@Anonymní píše:

Manželův nový zubař postupně odvrtal skoro všechny zaplombované zuby, protože nebylo ani podle rentgenu jasné, který z nich dělá problémy. (A nepovažoval to za zbytečnou práci.) Prý podle jeho zkušeností často bolest způsobuje jiný zub než který bolí pacienta. Takže začal zaplombovaným zubem, který podle manžela bolel, a pak postupně odvrtával plomby a čistil kanálky okolních zubů. :nevim:

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 04.12.18 14:27
@alifie píše:
Manželův nový zubař postupně odvrtal skoro všechny zaplombované zuby, protože nebylo ani podle rentgenu jasné, který z nich dělá problémy. (A nepovažoval to za zbytečnou práci.) Prý podle jeho zkušeností často bolest způsobuje jiný zub než který bolí pacienta. Takže začal zaplombovaným zubem, který podle manžela bolel, a pak postupně odvrtával plomby a čistil kanálky okolních zubů. :nevim:

kolik mrtvych zubu ma tvuj manzel? Me bylo receno, ze kdyz se ty kanalky procisti dukladne, tak uz ten zub problemy delat nebude.

alifie
Extra třída :D 12800 příspěvků 04.12.18 14:44
@warita píše:
kolik mrtvych zubu ma tvuj manzel? Me bylo receno, ze kdyz se ty kanalky procisti dukladne, tak uz ten zub problemy delat nebude.

Nepamatuji si, už je to pár let. Mám dojem, že říkal, že má v čudu všechny stoličky. :nevim:

Takže hádám, že po vytržení prvních dvou zubů zubařkou mu nový zubař čistil kanálky u deseti stoliček. Zacvakal kolem 50 000 Kč. Ale od té doby nemá se zuby žádné problémy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:29

@warita neboli žádný na poklep jen ta nahoře 7.cka trošku na zatáčení bolela nahoře.. Dole žádný na poklep mam všechny asi mrtvé a zaplněné kanalky uz lecene
Me spíš bolela dasen dole ale. Rikal zr to je zaplněné ze nevidí co by. Bolelo prostě
Citila jsme tlak silny pod zubem bolest po předjíždění prstem dole hodně dole na dásní otok. Menší.

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 04.12.18 15:35
@Anonymní píše:
@warita neboli žádný na poklep jen ta nahoře 7.cka trošku na zatáčení bolela nahoře.. Dole žádný na poklep mam všechny asi mrtvé a zaplněné kanalky uz lecene
Me spíš bolela dasen dole ale. Rikal zr to je zaplněné ze nevidí co by. Bolelo prostě
Citila jsme tlak silny pod zubem bolest po předjíždění prstem dole hodně dole na dásní otok. Menší.

to chce udelat rentgen. Nejsem zubar, ani se na nej nepasuju, ale muzes mit nejaky zanet pod zubem. @růžový achát k tomu mozna neco rekne vic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:45

@warita delal rentgen pry. Nevidí nic
Vse dobré zaplněné kanalky na 5-6 dole. Tak. Nechápu ani ja 8o

růžový achát
Kelišová 5131 příspěvků 04.12.18 17:53

Zdravím, je to nějak moc zmatečné, pes a kůň by se v tom vyznali, každopádně by to chtělo nezávislou konzultaci od úplně někoho jinèho. V Praze jsou mraky klinik a i se zubama se vyplatí do hlavního města cestovat, takže bych si vybrala jednu z těchto velkych klinik, připravila bych si 2000,– za vstupní RTG a konzultačku a dle toho bych se rozhodla zda si ponecham ,,současného ochotného milého doktora,, , nebo se na něj vyflajznu a vyřeším problém na jedné z těchto klinik.V Ph je véka konkurence, takže termíny nejsou tak dlouhe.

růžový achát
Kelišová 5131 příspěvků 04.12.18 17:55

Vypadá to ale na submukozní abces a na reendo již některého zaplněného zubu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >