Bolest zubu a dásní - prosím o radu

5
23.9.20 20:17

Bolest zubu a dásní - prosím o radu

Ahoj, už týden mě bolí horní dásna a zuby na pravé straně. Přes den se bolest pomalu posouvá od jedničky až dozadu, bolí mě spíše dásna hned u zubů. Zarudlá ani oteklá je nemám, pár dní zpět mě na té samé straně začala bolet i lícní kost v okolí dutin. U doktorky jsem byla včera a řekla mi že tam nic nevidí a že to zřejmě bude od dutin, jenomže nemám ani rymu a necítím se nemocně. V noci spát můžu a začne mě to vždy bolet až tak 2 hodiny po probuzení. Prosím o radu co by to tak mohlo být? Předem všem děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14254
23.9.20 22:39

A dělala ti doktorka rentgen? Mohou to být špatně zaplněné kanálky a nad nimi se začíná dělat zánět. To pouhým pohledem do pusy nezjistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
23.9.20 23:06

@nozu nedělala, kanálky mi nikdy neplnily. Je to divné že na začátku dne mě bolí vrch zubu a dáseň jedničky, a postupně do večera bolí spíš zadní zuby plus ta lícní kost. Furt se to střídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
23.9.20 23:15

Já měla problémy se spodními jedničkami, začalo to bolestí, která se stupňovala a nakonec mi otekly a krvácely dásně. Zubař mi řekl, že je to zubním kamenem, všechno odvrtal a já začala čistit Paradontaxem a vše je v pohodě. Jenže ty píšeš, že jsou to horní, tam se zubní kámen tolik netvoří…pak snad opravdu ten rentgen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.20 15:16

Pouze z popisu toho moc nevymyslíme, ovšem ranní bolest zubů může být způsobena například tzv. Bruxismem - nočním škřípáním zubů.
Co se týče traumatizace tkání poddásňovým zubním kamenem - ten se tvoří i v horní čelisti především u prvních stoliček (výjimkou nejsou ani ostatní zuby).
Potenciálně se může jednat o nějaký chronický zánět… ovšem zpoza monitoru můžeme jen hádat))
Snad se Vám brzy uleví :kytka:
IG: *****

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama