Vypadnutý mléčný zub v 5 letech

22.9.20 14:03

Vypadnuty mlecny zub v 4 3/4roku

Prosím o radu, dceři vypadla dolní jednička za 3 měsíce ji bude 5. Všude čtu, že je to až po 5. Narozeninách i její sestře bylo 5 a půl. Hodně dobře jí, kazy nemá, sladké nemusí mám to beka řešit? Může to být tak, že právě stravou je napřed že výživa žene i vývoj zubů? I jako miminka měly obě dcery zuby spíš dříve. Ještě podstatné - dost si ho vyviklala, stále chce být velká jako ségra - i přes mé napominani a zákazy je možné, že tomu dost pomohla.

Příspěvek upraven 22.09.20 v 14:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36008
22.9.20 14:05

Klid, je to ok, neřeš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
22.9.20 14:07

Vyzivou asi ne :think: Bud je fakt napred, vyjimky se najdou vzdy, nebo si ho vyviklala fakt silou…to se taky muze stat, ze bude bez zubu fakt dlouho, zrovna jsem v jine diskusi (ne na emiminu) zahledla neco podobneho, kdy zub vypadl predcasne a ten novy ale narostl az jako „normalne“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
22.9.20 14:08

V kazdem pripade ted uz asi nevyresis nic, akorat to asi bude chtit hlidat, aby se nejak neposunuly ty kolem, kdyby si novy daval nacas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 14:15

@Pudloslava děkuju za reakci :srdce: @beruska9 určitě to budu hlídat, díky za tip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24962
22.9.20 14:16

Tak za 3 měsíce 5 nebo 5 už je jedno, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26669
22.9.20 14:17

@milovnicejablek mám v okolí případ, že diteti se začaly zuby měnit přesně ve 4 letech. Hned rostly druhé. Naopak znám i děti, kterým začal, zuby padat v 8 letech.
Je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16979
22.9.20 14:20

Dceři taky vypadly zuby ve čtyřech a půl. Doktorka se nad tím sice podivovala, ale nic neřešila. Některý děti jsou vývojově napřed. Dcera měla 12 zubů už v roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 14:30

Holky diky moc za reakce jen mne to překvapilo, stále vše srovnáván se starší a toto je opravdu rozdíl :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.20 15:27

Prořezávání zubů je kapitola sama pro sebe :D K první fázi výměny chrupu dochází kolem 6 let, ovšem jak jste zmínila je pravděpodobné že pokračuje v malinko rychlejším sledu už od miminka.
Nyní je důležité sledovat druhou dolní 1ku, která by měla podobně začít prořezávat. Čekáme maximálně 3 měsíce, potom je vhodná konzultace se zubařem.
(Btw. je pravděpodobné že se brzy na scéně ukáže první stálá stolička, tak nadále dočišťujte a pomáhejte s hygienou, klidně až do 12 :D)

Mějte úspěšný a usměvavý den!

edit adminem - kontakt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama