Bolí tlačení hlavičky?

257
19.3.16 17:43

Bolí tlačení hlavičky?

Z porodu mám největší strach právě z tlačení hlavičky. Moje mamka mi říká, že to vůbec nebolí, že bolí jen kontrakce. Jenže jak to nemůže bolet, když mě bolí i gynekologické vyšetření? K čemu se ta bolest dá přirovnat? Křičely jste u porodu nebo se to dá vydržet v mlčení? Jsem velká stydlivka, už jen představa, že budu mít roztažené nohy, klystýr a podobně mě děsí. Dále se hodně bojím toho, že se něco zkazí, že mi dítě třeba přidusí. Jsem hrozně moc hubená, ale doktor říká, že to zvládnu i přesto, že řekl, že hubená jsem vážně dost. 174 cm váha 48 před otěhotněním. Mám ale dost velké pochyby, jak vidím jehlu tak omdlím a vzhledem k tomu, že mám pozitivního streptokoka, tak mi bylo řečeno, že dostanu kapačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5812
19.3.16 17:53

Tlačeni jak hlavičky, tak celýho tělíčka jsem cítila, tak hako lehčí tlak, bolest vůbec… ono se na to to tělo připravuje, rozvolní se dole ba ten porod a tase e pak vrátí do normálu… streptikoka jsem měla taky a ta kapačka nebyla problém a že by ti nechali přidusit dítě je dost nepravděpodobné a o váhu tak nejde, jde o šìřku pánve a tak celkově a před porodem se dělá odhad vekikosti mimina, tak budou vědět, co čekat… navúc během porodu fungujou hormony a jsi trochu v jiný sféře… hlavně klid :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
19.3.16 17:55

@Gosi Mně právě dost vyděsil tento příběh. Kdyby se narodil císařem, tak by postižený nejspíše nebyl. Takže přidušení se bojím hodně, stává se to málo, ale stát se to může. https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
19.3.16 17:56

Tlačení hlavičky mne nebolelo, bolí kontrakce, tvoje mamka má pravdu. Jediné, co jsem cítila bylo svědění a pak jsem se dozvěděla, že mě malej natrhnul uvnitř. Tělo totiž vyplavuje hromadu hormonů a ty působí jako přírodní analgetikum. Pokud bys měla vážné obavy, konzultuj je důkladně s lékařem a informuj se o možnostech například epidurální anestezie. Výška je celkem lhostejná - je lepší mít širokou pánev. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
19.3.16 17:57
@katerina.Tr píše:
@Gosi Mně právě dost vyděsil tento příběh. Kdyby se narodil císařem, tak by postižený nejspíše nebyl. Takže přidušení se bojím hodně, stává se to málo, ale stát se to může. https://www.youtube.com/watch?…

proč takové příběhy sleduješ? myslíš že ti přidají klidu k porodu?

Příspěvek upraven 19.03.16 v 18:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
19.3.16 17:58

@dalmati pánev mi nikdo zatím neměřil, ale když jsem si jí měřila před otěhotněním tak jsem měla 85, teď jsem si jí neměřila, ale celkově jsem přibrala jen 6 kilo, což moc není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
19.3.16 18:00

@jdukolem nepřidají, ale vzhledem k tomu, že jsem pracovala ve speciální škole jeden čas, tak vím, že bohužel vinou špatného porodu může být dítě poté postižené. Možná i jak jsem byla v kontaktu s postiženými dětmi, tak o to více se bojím, aby mi ho nepřidusili a vše dopadlo v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
19.3.16 18:07

@katerina.Tr pokud se fakt budeš hodně moc bát, tak si promluv s odborníkem a ten ti může napsat indikaci pro císařský řez, ale zvaž to dobře.

Heleď, pokud si hubená hodně od přírody, tak můžeš přibrat jenom 6 kilo a ty pak, jak se tak pěkně říká, „necháš v porodnici“. Pánev se měří jinak - ne jenom obvod, bere se na úvahu i velikost miminka a tak. Prostě se pobav, že máš strach z komplikací a všechno ti vysvětlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.16 18:09

No bolest se nedá fakt přirovnat k ničemu. Jestli budeš křičet, to nemůžeš vědět, je to takový mazec, že nebudeš řešit, jestli křičíš, nebo máš roztažené nohy…věř mi, že ti to bude uplně fuk, protože jseš bolestí napůl v bezvědomí a budeš to chtít mít co nejdříve za sebou, myslím, že kdyby tělo zažívalo stejnou bolest, myslím třeba při zranění, jako při porodu, upadneš normálně do bezvědomí, jenže to u porodu nejde, nemohla bys tlačit a to „příroda“nedovolí, podle mě řešíš fakt blbosti, jestli jseš fakt na bolest citlivá, jak píšeš, hoď se do klidu, protože psychika je hrozně důležitá, kvůli psychice se ti může pěkně prodloužit porod…,některé maminky skončí taky na císaři, protože si prostě nevěří, že to zvládnou, když budeš mít strach, že se přidusí, tak se to opravdu stát může, musíš v sobě potlačit tyto zlé myšlenky. Strach má uplně každá, srtach je i dobrý, pokud se ti nevymkne kontrole, ale bolí to a moc…,ale zvládly to ostatní ženy, tak to zvládneš taky, navíc je to u každého hodně je hodně individuální, držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
19.3.16 18:14

@katerina.Tr Buď naprosto v klidu… Stalo se ti, že jsi musela hooodně na velkou ale zrovna jsi nemohla, ale tělo už začalo tlačit za tebe? :lol: Tak přesně takhle jsem vnímala nutkání na tlačení. Nebolelo mě to, jen to byl neuvěřitelně intenzivní tlak, který ti pomáhá… a když šla hlavička s tělíčkem tak to ano trochu štíplo, ale to proto, protože mě Dr. nastřihla…

Edit: jo a křičela jsem, ale to bylo všem úplně jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
19.3.16 18:15

Mně teda tlačení bolelo asi nejvíc. U první dcery jsem měla 50 kg a stejnou výšku jako ty, tedy 174 cm. Dcera měla teda 4460 g, ale potrhala mě hrozně. Další dva kluky jsem porodila bez problémů a to ten poslední měl skoro pět kg. Ale pod vedením jiné PA a v jiné nemocnici musím podotknout. Tlačení strašně pálilo, měla jsem pocit, že se komplet celá roztrhnu. O to větší překvapení bylo, když jsem u kluků neměla ani jeden steh. Kontrakce jsou pro mě úplně jiná bolest. Mají rozjezd, vrchol a pád..to mi šlo překonat, ale bolest u tlačení, hlavně toho petikiloveho..to bylo nekonečné a pro mě hrozně bolavé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
19.3.16 18:16

U porodu je důležitá spíše výška než váha. Takže taková prdola o 150 cm to má horší než ty se svojí muší váhou. Tak neboj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
19.3.16 18:17

U prvního porodu jsem měla epidurál, to bolel jen špatně provedený nástřih. U druhého porodu jsem při tlačení hlavičky cítila píchání v jizvě po předchozím nástřihu a ta se taky trochu trhla - tři stehy (ale mimčo mělo přes 4kg a 36cm obvod hlavy). Jinak mě u druhého porodu kontrakce bolely dokud jsem nemohla tlačit, pak jsem se asi soustředila na něco jiného. Tlačila jsem cca 45 minut, což taky není úplně standart, většinou je to mnohem kratší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6746
19.3.16 18:18

No, co se bolestí u porodu týče, tak kontrakce bolí, když člověk tak nějak ještě chodí nebo ho nechají na míči, tak dobrý, nejhorší to pro mne bylo, když jsem musela zalehnout. To už nebylo možné se při kontrakci nějak ztočit ale musí ji člověk přežít. To tlačení, už pro mne bylo upřimně řečeno vysvobození. To jsem spíš měla problém to udýchat, ale bolesti snad i přešli :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1063
19.3.16 18:18

Moc to řešíš. Ano porod bolí. Ne nekřičela jsem a ani jsem nebyla napůl v bezvědomí. Přinejhorším ti něco píchnou, ale u mě na to ani nebyl čas a taky jsem to přežila. Miminko je celou dobu monitorováno takže kdyby něco tak lékaři zasáhnou. Klistýr určitě ano. A pokud budeš mít moc úzkou pánev tak tě stejně asi nenechají rodit přirozeně,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama