Borelióza a očkování proti covidu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.11.21 18:45

Borelióza a očkování proti covidu

Ahoj, už půl roku řešíme problém - 18letý syn prodělal v květnu-červnu boreliózu (potíže, laboratorní nález), přeléčen ATB. Potíže se nárazově vrací (únava, bolesti, někdy zvýšená teplota). Aktuální odběry stále potvrzují IgM i IgG, navíc snížený vitamin D.
Všichni od něj dávají ruce pryč, nikdo nechce dát doporučení k očkování. Denně je ale v MHD, ve škole, čísla stoupají, sám je z toho hodně nervózní.
Covid prodělal před rokem, protilátky nějaké má, přesto bychom byli klidnější, kdyby byl očkovaný.
Poradí někdo z místních lékařů, kam se obrátit? je to opravdu kontraindikace, tento stav? děkuju moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1779
25.11.21 18:59

Jestli Te to uklidni tak ja sla na ockovani prvni davka 11.6. jenze co cert nechtel tak 6.6. jsem chytla kliste, zjisitla jsem to az rano tj ccca 16 hodin po zakousnuti a hadej.. ano kliste melo borelku a vyblinkalo se do me plnou davkou…
jenze ten flek nebyl proste typickej, sla jsem s tim asi tri tydny po k doktorovi a ten, ze to borelka neni.
Mno v patek 16.7. jsem po vic jak tydnu koukala poradne na zada a tam flek velikosti pesti.. takze v pondeli 19.7. jsem sla k doktorovi ten mi hned nasadil ATB a vse dobry, jenze jsem mela na 23.7. naplanovanou druhou davku… takze jsem se ho ptala a ono ze by asi uplne neockoval, ale ze to neni uplne nic proti nicemu.

Takze jsem v ten patek na tu druhou davku sla, sice reakce trosku vetsi, mela jsem fakt dost silenou bolest ruky, a asi 36 hodin jsem byla trosku vic nepouzitelna, ale jinak to pak uz bylo ok. A doted zadny nasledky ockovani s borelkou nemam. Ono me se taky uplne nechtelo cekat dalsi dva tri tydny pze uz tak ten rozestup byl tenkrat tech sest tydnu..

I v zahranici co jsem tak googlila pisou, ze neni lehci onemocneni a brani ATB kontraindikace k tomu aby clovek na to ockovani nesel (i proto jsem nakonec na tu druhou davku sla), jen nesmi mit teploty. Takze za me bych asi sla na ocko, jen bych proste se ted snazila brat Decko, naplanovat to tak a aby pripadne mohl byt par dni doma. A pak se treba 14dni vic setrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
25.11.21 19:19
@Anonymní píše:
Ahoj, už půl roku řešíme problém - 18letý syn prodělal v květnu-červnu boreliózu (potíže, laboratorní nález), přeléčen ATB. Potíže se nárazově vrací (únava, bolesti, někdy zvýšená teplota). Aktuální odběry stále potvrzují IgM i IgG, navíc snížený vitamin D.
Všichni od něj dávají ruce pryč, nikdo nechce dát doporučení k očkování. Denně je ale v MHD, ve škole, čísla stoupají, sám je z toho hodně nervózní.
Covid prodělal před rokem, protilátky nějaké má, přesto bychom byli klidnější, kdyby byl očkovaný.
Poradí někdo z místních lékařů, kam se obrátit? je to opravdu kontraindikace, tento stav? děkuju moc.

Vitamín D se dá doplnit. Taky užívám tablety Déčka.
Měli byste se poradit s lékařem v covidovém očkovacím centru. Má na starosti poradenství pro očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
25.11.21 21:01

Že má pořad aktivní IgG protilátky je asi normální - ty jsou dlouhodobé a mohou být už cely život. Jak je to s IgM nevím, ale mě doktor řekl, že kontrolní laboratoř už se nedělá a pokud nejsou příznaky, tak není třeba brat další antibiotika a nějak to vic řešit (taky borelióza květen, červen). Snížený vitamín D má každý druhý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
včera v 07:33
@Ivusska777 píše: Že má pořad aktivní IgG protilátky je asi normální - ty jsou dlouhodobé a mohou být už cely život. Jak je to s IgM nevím, ale mě doktor řekl, že kontrolní laboratoř už se nedělá a pokud nejsou příznaky, tak není třeba brat další antibiotika a nějak to vic řešit (taky borelióza květen, červen). Snížený vitamín D má každý druhý.

Zakladatelka jasně píše, že má doteď zdravotní problémy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
včera v 07:40
@Anonymní píše:
Poradí někdo z místních lékařů, kam se obrátit? je to opravdu kontraindikace, tento stav? děkuju moc.

Nešla bych do toho ani náhodou. Borelióza rozhodí imunitní systém, a to pořádně, píchnout si k tomu experimentální vakcínu není dobrý nápad. Proto od toho dávají doktoři ruce pryč. Já sama jsem měla borreliózu před cca 3 lety (do toho jsem dost těžký alergik) a z očkování se hrabu dodnes (a už jsou to víc jak 3 měsíce od druhé dávky). Doktor v očko centru pobavil - jen mi řekl, že nechápe, proč mě k němu poslali a byl dost arogantní.
Moc nechápu, proč by tak mladej kluk měl jít na očkování :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 08:02

Ptala jsem se na to lékařky a prý očkovat ano, ale alespoň týden, spíše 14 dní od dobrání ATB. Pokud už je takto po léčbě (též jsem), ale stále jsou problémy (také mívám), tak prý ve chvíli očkování bych měla být zcela zdráva (cítit se, tj. žádné bolesti atd. v době kdy jdu na očkování a při něm). Já do očkování zatím nešla, teď se mi příznaky vrací (víc jak rok po borelioze), takže se necítím :nevim:
Každopádně pokud má syn strach a očkovat se chce, tak pokud nebudou problémy tak dle té lékařky by to mělo být ok.

• Citovat
  • Nahlásit
337
včera v 10:07

Pořešte si to D. Doplňovat a hlídat si to krevními odběry, aby to bylo spíše nad průměr doporučené hladiny ( nepředávkovat až nad horní hranici, ale nespokojit se s hodnotou u dolní hranice normy). Nedostatek je pro imunitu velmi škodlivý a po borelioze je vlastní imunita zásadní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
včera v 10:30

@Secado heled ono asi jak kdo, ja jsem ctyri mesice a proste az na tech cca 36 hodin, kdy to teda nebylo uplne ok tak jsem po tom ocko uplne v pohode. Ale ja mam ted fakt hodne dobrou imunitu, uz skoro dva roky jsem nemela ani pitomou rymu.
Davam to k dobru, ze ted uz dva a pul roku beru v kuse Cecko a od zacatku covidu beru i skoro denne Decko.
Plus za posledni dva roky jsem se nechala naockovat na obe zloutenky a klistovku a to mi asi celkem dobre nakoplo imunitu.
Ono to ockovani nekdy prave muze dost pomoc, ze krom ty klasicky imunity na konkretni nemoc se muze nakopnout ta ostatni imunita a ve vysledku pak muzes byt i odolnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 11:43

S očkováním je to těžko. Máme očkované kdeco. Ale vyskytla se v rodině neurologická diagnoza, podezření na RS. V tu chvíli zakázali tuto osobu očkovat, protože se úplně přesně neví, co by se v imunitě mohlo rozvrtat a spustit. To dává smysl, protože imunita nás dokáže i zabít a její blbé dráždění a přenastavení může být "dráždění hada bosou nohou. To bylo před covidem. Od covidu jako zázrakem tyto obavy takřka zmizely a podle některých se očkovat může každý, pomalu včetně kojenců a bez obav. To taky není dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
541
včera v 12:05
@Anonymní píše:
S očkováním je to těžko. Máme očkované kdeco. Ale vyskytla se v rodině neurologická diagnoza, podezření na RS. V tu chvíli zakázali tuto osobu očkovat, protože se úplně přesně neví, co by se v imunitě mohlo rozvrtat a spustit. To dává smysl, protože imunita nás dokáže i zabít a její blbé dráždění a přenastavení může být "dráždění hada bosou nohou. To bylo před covidem. Od covidu jako zázrakem tyto obavy takřka zmizely a podle některých se očkovat může každý, pomalu včetně kojenců a bez obav. To taky není dobře.

Souhlas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
včera v 12:12

Tak já to zkusím ještě jinak. Nikdy se neockovali nemocní lidé. Pokud má syn stále ještě problémy s boreliózou, brala bych ho jako nemocného - tzn. neockovat. Za mě je to hazard.

Mám znamyho, co teď prodělal covid a očkování proti tetanu mu doktor odložil o 3 měsíce :nevim:

Kdyby ses ptala na někoho 60+, pak by to očkování bylo na místě. Není mi jasný, proč tolik riskovat u tak mladyho kluka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 14:47
@Secado píše:
Tak já to zkusím ještě jinak. Nikdy se neockovali nemocní lidé. Pokud má syn stále ještě problémy s boreliózou, brala bych ho jako nemocného - tzn. neockovat. Za mě je to hazard.

Mám znamyho, co teď prodělal covid a očkování proti tetanu mu doktor odložil o 3 měsíce :nevim:

Kdyby ses ptala na někoho 60+, pak by to očkování bylo na místě. Není mi jasný, proč tolik riskovat u tak mladyho kluka :nevim:

Do urcite miry souhlas, ale na druhou stranu se zas pohybuje kazdodenne mezi velkym mnozstvim lidi, imunitu celjove nema nijak valnou, snadno chyta nakazy. Sam se chce ockovat.

• Citovat
  • Nahlásit
1779
včera v 15:05
@Anonymní píše:
Do urcite miry souhlas, ale na druhou stranu se zas pohybuje kazdodenne mezi velkym mnozstvim lidi, imunitu celjove nema nijak valnou, snadno chyta nakazy. Sam se chce ockovat.

heled je mu 18nact takze uz se klidne muze rozhodovat sam a pokud ma pocit, ze to ockovani potrebuje tak bych do toho sla. Ale rikam je uz dospelej a rozhodovat se nakonec musi on sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
včera v 16:33
@Anonymní píše:

Jo, já to chápu, ale z odborného hlediska to moc nedává smysl. To riziko za to nestojí. Proto od toho dávají doktoři ruce pryč. Samozřejmě může mít kliku a nic se mu nestane. Ale já na to koukám asi jinak, protože my jsme si vedlejší účinky s manželem užili oba a fakt to netrvalo pár dnů, dokonce ani pár týdnů. Přeju hodně štěstí při rozhodování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat