Boule na krku 15x5mm

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27
16.1.22 08:11

Boule na krku 15x5mm

Dobrý den,

prosím o radu. Je mi 24 let. Už tak 6 let mám na krku bouli, na pohmat nám přijde velká. Boule se nepohybuje a je tvrdá. Do toho mě často pálí žáha poslední měsíc.

V červenci 2021 jsem byla u dr, poslal mě na ultrazvuk a závěr:

Vlevo LU 15×5 mm norm. vzhledu bez lymfadenopatie

Za prvé nám boule přijde větší, je fakt dost hmatatelná a občas ji cítím jako něco co tam nepatří, nevím jak to mám vysvětlit. Když jsem se před 2 týdny zase u dr ptala, tak prý to nic není. Nevím co ještě potrebuju, aby mě to ujistilo, že se nejedná o nic vážného. Mám z toho strach a nevím proč. Přijdu si jak hypochondr. Snažíme se o druhé dítě, mám za sebou 2 zamlkle těhotenství a asi se jen bojím.

Má někdo taky takovou bouli dle utz s takovými rozměry? Nebo byste si vyžádali ještě nějaké vyšetření? Ale jaké? Nebo si to jen moc beru..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2645
16.1.22 08:31

Tak já sice z boulí na krku nemám zkušenosti, ale pokud máš bouli 6 let tak asi zhoubná nebude, to už by jsi tady pravděpodobně nebyla. Nepíšeš v jakých místech ji máš. Ale spojitost s otěhotněním nevidím, pokud ti doktor tvrdí že to nic není, tak mu věř. Já měla bouli pod lopatkou, a nechala jsem si ji odstranit, ale já ji měla 10×8 cm, a prorůstal do tkání, bylo to tukovýho původu. Pokud jsi neklidná, tak běž na UZ, nestojí to moc a budeš třeba klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
16.1.22 08:34

To je prostě jen uzlina, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72629
16.1.22 08:51

Proste uzlina normalni velikosti, dle popisu. Muzes jit na kontrolni ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
16.1.22 08:55
@mamule42 píše:
Tak já sice z boulí na krku nemám zkušenosti, ale pokud máš bouli 6 let tak asi zhoubná nebude, to už by jsi tady pravděpodobně nebyla. Nepíšeš v jakých místech ji máš. Ale spojitost s otěhotněním nevidím, pokud ti doktor tvrdí že to nic není, tak mu věř. Já měla bouli pod lopatkou, a nechala jsem si ji odstranit, ale já ji měla 10×8 cm, a prorůstal do tkání, bylo to tukovýho původu. Pokud jsi neklidná, tak běž na UZ, nestojí to moc a budeš třeba klidnější.

UZ je ultrazvuk? Děkuji za odpověď, asi fakt jen plaším. Bouli mám na levé straně tam kde jsou uzliny. Jak se snažíme opakovaně o těhotenství, tak už hledám všude něco špatně asi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
16.1.22 09:05

V krku je taková velikost uzliny považována za standardní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72629
16.1.22 09:07

@Veruna123 to spolu vubec nesouvisi, nemusis se tak moc pozorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23500
16.1.22 09:53

Měla jsem asi v 18 stejný problém, uzlina nezlobil asi 6 let, pak se začala zvětšovat, natékat a dost bolela. Na chirurgii ji odstranili, výsledek laborky, chronický zánět. Je to už dávno, ale stále mě to místo při nemoci pobolívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
16.1.22 09:57

Mám takové uzliny na krku 20 let.
A pokud se ti na pohmat zdají větší než je napsáno, tak ono z venku to vypadá větší.
Taky mi dle pohmatu lékaři psali boule velikosti přes deset cm a nakonec to bylo 7cm - když to vyndali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
16.1.22 10:21

@Veruna123 bez lymfadenopatie znamená, že to není napojené na lymfatické uzliny. Q pokud se vám nezvětšuje a nezmenšuje podle toho, jestli máte nějakou virozu nebo jste naprosto zdravá, tak je to s největší pravděpodobností pravda.

Nepíšete kde tu bouli máte, může to být jen tuková bulka, která vám svým tlakem vadí, může to být nezhoubný nádor na některém z krčních nervů nebo na štítné žláze. Každopádně se to dá dobře zobrazit na ultrazvuku. Jestli je ta bulka krvená, napojení nebo nenapojená na nervy, svaly…

Prostě zajděte k dalšímu doktorovi a uvidíte, její se jejich závěry shodují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
16.1.22 12:58
@Kittanya píše:
@Veruna123 bez lymfadenopatie znamená, že to není napojené na lymfatické uzliny. Q pokud se vám nezvětšuje a nezmenšuje podle toho, jestli máte nějakou virozu nebo jste naprosto zdravá, tak je to s největší pravděpodobností pravda.

Nepíšete kde tu bouli máte, může to být jen tuková bulka, která vám svým tlakem vadí, může to být nezhoubný nádor na některém z krčních nervů nebo na štítné žláze. Každopádně se to dá dobře zobrazit na ultrazvuku. Jestli je ta bulka krvená, napojení nebo nenapojená na nervy, svaly…

Bouli mám na levé straně v místech, kde bývají právě uzliny. Děkuji moc za radu!!:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2326
16.1.22 15:24

Uzlina bez patologického nálezu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30263
16.1.22 17:30
@Kittanya píše:

Ne, tohle opravdu ten nalez neznamena. K zadnemu dalsimu lekari chodit netreba.
Je to uzlina normalni velikosti. Bez lmfadenopatie znamena, ze uzliny na krku nema ani zvetsene ani jinak zmenene. Proste normalni nalez.
Proc se k tematu vyjadruje nekdo, kdo tomu evidentne nerozumi?
Ma nalez z UZ, normalni, kam by jako jeste mela bezet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
16.1.22 23:38

@mroe já to popletla s jiným označením. Máte pravdu.

Omlouvám se.

Každopádně, pokud jí ta bulka nějak vadí, nebo jí něco dělá (bolí, svědí…) a domnívá se, že může situaci řešit jinak než "nechat to být ", má právo konzultovat svůj zdravotní stav s dalším lékařem a projednat možnosti, které má a nebo se ujistit, že opravdu o nic nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30263
16.1.22 23:48
@Kittanya píše:
@mroe já to popletla s jiným označením. Máte pravdu.

Omlouvám se.

Každopádně, pokud jí ta bulka nějak vadí, nebo jí něco dělá (bolí, svědí…) a domnívá se, že může situaci řešit jinak než "nechat to být ", má právo konzultovat svůj zdravotní stav s dalším lékařem a projednat možnosti, které má a nebo se ujistit, že opravdu o nic nejde.

Ma, ale opravdu k tomu nevidim duvod. Vic vysetreni neni treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat