Bude mi 35 a beru 3 léky na chronická onemocnění

Anonymní
2.4.20 11:40

Bude mi 35 a beru 3 léky

Ahoj, mám nějakou depresi. Je mi 35 a už beru 3 léky na chronická onemocnění. Na tlak, na žíly a štítnou žlázu. S tlakem jsem se snažila bojovat už od 20ti, ale bezúspěšně. Kolem 30ti se mi k tomu přidal zánět štítný žlázy, takže zase další léky a ted se mi udělaly i křečáky, takže léky na žíly…Léky na alergii neberu vůbec. Nějak mám pocit, že jsem pohořela, že beru tolik prášků. Já vím, že jsou na tom lidi mnohem hůř. Vím to. Ale je mi z toho prostě nějak úzko. Už ted beru 3 léky, bez kterých se už asi nikdy neobejdu :( Žila jsem hodně dlouho ve stresujícím prostředí, náročná práce…a nebyla jsem schopna z tý zlatý klece odejít… :,( Ted se snažim dát nějak do kopy, ale přijde mi to jako marnej boj :,( Navíc mám další zdr. problémy, které taky řeším, ale zatím na ně nic nemusim brát… No prostě je mi dneska psychicky na nic. Neměl by tu pro mě někdo slova povzbuzení a né jen řeči typu: můžeš si za to sama? díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

552
2.4.20 11:43

No a ten tlak by nešel snížit třeba zdravější stravou, zhubnutim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
2.4.20 11:43

Začni běhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
2.4.20 11:46

Ahoj, jak já ti rozumím, mám to stejně, troje prášky, když jsem si přečetla vedlejší účinky léků, bylo mi hodně úzko. Bohužel bych bez nich nemohla fungovat, snažím se s tím vyrovnat, ale taky mám dny jako ty. Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.20 11:50

@quanavera Zkoušela jsem to, zhubla, ale klesl jen o minimum. Ten vysoký tlak jsem měla už od cca 20 let a to jsem měla 55 kg :-( Takže si myslim, že u mě váhou to nebude :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.4.20 11:50

@verujan A co všechno bereš, smím-li se zeptat?

• Nahlásit
  • Citovat
167
2.4.20 11:53

Mně je 27 a také beru léky na štítnou žlázu, na astma a alergie a na žíly. Ale proč se s tím stresovat? Já s genetikou jsem s tím počítala a počítám i s tlakem, cukrovkou a s dalším plicním onemocněním. Rozhodně bych se v tomhle věku s tím nestresovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
2.4.20 11:57

Začni o sebe pečovat. Není to myšleno jen zhubnutím, ale celkově zařadit zdravý životní styl do života tak, aby to bylo z dlouhodobého hlediska udržitelné. Samozřejmě pohyb, pestrá strava, dostatek tekutin. Když se budeš o svoje tělo starat dobře, ono ti bude naoplatku dobře sloužit. I teď v této době… Já si každý den pustím nějaké cvičení na YouTube, s dětmi poběham po zahradě, vařím zdravě (ale ne zas nějak šíleně, co se nedá pozřít :mrgreen:)… Prostě dělej tak, aby ses cítila dobře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.20 12:04

Mě je 26, prášky jsem brala od 4 let a teď po operaci jich beru asi 13 denně, po přečtení vedlejších účinků jsem se zhroutila a po nasazení této léčby jsem přibrala 15kg za dva měsíce.. Chápu jak se cítíš, ale já bych bez nich nepřežila, takže jsem se s tím smířila a beru to jakou součást života, taky to na mě občas dolehne, ale nic jinýho mi prostě nezbýva.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.4.20 12:06

A jinak ledviny máš v pořadku? To by mohl souviset ten tlak, samozřejmě zdravý životní styl by měl být základ.. strava, pohyb, spánek, dělat co tě baví a nestresovat se..

• Nahlásit
  • Citovat
338
2.4.20 12:15

Muzu se zeptat vic na ty leky na krecovy zily? Jsem taky vek 30+, krecaky mam zhruba polovinu zivota, ale ze by se nekdy nejaky lekar o necem takovem zminil… k cemu teda slouzi? Diky. Klidne mi napis soukromou, at ti to tu neplevelim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49933
2.4.20 12:31

Jo je to na prd. Léků beru jak důchodce :jazyk:, hlavně se vždy dopočítat jestli jsem měla všechny. Pro tělo taky nic moc, ale bez nich to nejde :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.20 12:35
@Anonymní píše:
A jinak ledviny máš v pořadku? To by mohl souviset ten tlak, samozřejmě zdravý životní styl by měl být základ.. strava, pohyb, spánek, dělat co tě baví a nestresovat se..

Ledviny mám v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
552
2.4.20 12:41

Jinak taky beru na štítku už 6 let je mi 31,tlak mám taky vysoký, ale léky mi zatím nedali, kolik si měla tlak bez léků?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.20 12:46

@quanavera Bez léků jsem měla kolem 160/110. To byl takovej průmer. Někdy jsem měla mín, někdy víc :-( Ted mám slabé léky kvuli kojení, takže mám tlak vyšší pořád, cca 150/90, takže zvažujeme přestat kojit a nasadit silnější. :,( Bohužel. Ráda bych kojila dál, ale asi budu muset fakt přestat :-(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama