Budí se a chce prso

203
13.4.21 16:18

Budí se a chce dudlat prso

Zdravím,
nemáte zkušenost se spaním půlročního miminka, které se pořád budí?
Mám šestiměsíčního syna, kterého kojím. První týdny jsem měla velké problémy s kojením, takže jsem ho.asi naučila na prso…
Zkrátka teď se syn kojí co hodinu až dvě, už to trvá od Vánoc. Pediatrička říkala, že mám vydržet, že se to srovná. Mně se zdá, že někdy v prsu hledá spíš uklidnění. Usíná u něj, prostě se ududlá. Jenže teď poslední dva týdny nechce při spaní prso pustit vůbec. Kojím v křesle na polštáři, on tam usne. Když ho přenesu do postýlky, tak se za pár minut vzbudí a chce zase zpátky ke mě a k prsu na polštář. Nemáte s tím některá zkušenost?
Bohužel nemůžu kojit v leže, mám na to špatná prsa a bojím se, že syna zalehnu. Navíc odmítá dudlík. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9514
13.4.21 16:29

Já taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 16:30

Nedávno jsem taky zakládala diskuzi na podobné téma. Já se zatím rozhodla vydržet a až budu vědět, že je ten pravý čas, prostě ho v noci dostavím a prso nedám. Já teda kojim v leže, celou noc je se mnou. Ale i tak se vůbec nevyspim.

• Citovat
  • Nahlásit
2386
13.4.21 16:39

Dělaly to tak obě mé děti, je to celkem běžné, časem to bude lepší :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
13.4.21 16:45

Mám stejný problém, cca od půl roku do devíti měsíců to bylo nejhorší, malej se doopravdy budil co dvě hodiny a chtěl mít prso v puse a nechtěl se ho vzdát. Teď je mu rok a není to o moc lepší😁jak mu rostou zuby, tak chce v noci pořad prso, ale naštěstí už mu stačí jen na chvilku. Tohle jsou holt kojený děti bez dudlíku🤷‍♀️Všechny kámošky co kojí jsou na tom stejně. Já teda mám malého vedle sebe v noci a jen se vždy nahnu, ale že bych se nějak super vyspala se říct nedá. Být tebou tak bych zkusila nějak to kojení v leže v noci, protože ho to jen tak nepřejde a ty budeš zničena z toho neustálého vstávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
13.4.21 16:48

Syn to taky dela a nepovažuju to za problém. Jednodušší je dat si dítě k sobě do postele a ono se časem i obslouží samo :lol: dyt je to mládě, má nárok ;)

A ze “sis ho naučila na prso”? No holt je to kojenec, tak se kojí z prsa. A jo, muže to mit i na uklidnění. To je tak nějak normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 17:07

Příroda to tak zařídila, že mimina sání ukludňuje. Šest měsíců, to je ještě kojenec, drobeček.

Některé děti potřebují dudlat míň, jiné víc. Moje příbuzná měla dudlíka do 4 let, a i jako dospělá je trochu dotčena, že jí ho vzali :lol:

Četla jsem různé vědecké výzkumy o důležitosti dudlání z hlediska prevence SIDS…

Moje dítě už bude mít dva roky a občas se v noci přisaje, i když přes den skoro nepotřebuje. Uklidňuje a ubezpečuje se. Samozřejmě to jednou bude muset skončit. Ale v mém případě si říkám, lepší než abych vstávala a běhala např. pro lahev, hledala dudlík apod. Prostě přisunu dítě z postýlky a pohoda.

Protože já se v noci budila na pití snad ještě ve 14 letech, a musela jsem mít u postele lahev. Vždycky mě to zklidnilo a spala jsem dál :lol: Takže já ty mimina chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
13.4.21 17:19

@Reny28 @Semtex Kojit vleže už jsme několikrát zkoušela, ale nejde nám to ani jednomu. :nevim:
Tušila jsem, že to kojené děti dělají a ráda mu to prso vždycky dám, ale už jsem hrozně nevyspalá… Teď se začal kojit ve tři, dudlal půl hodiny, pak jsem ho odpojila a došla si na záchod. Pak řev a zase si půl hodiny dudlal. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
13.4.21 18:17

@Lesní přízrak O prevenci sids a dudlani jsem četla a věřím tomu! Když já bych se někdy tak ráda vyměnila za dudlík… Jenže on ho vezme do ruky, zkoumá a pak zahodí. :think:
Jinak super vyhlídka do dvou let. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
13.4.21 18:20

@Lizzie001 občas když takhle dlouho dudlá, tak mu vyrvu prso z pusy a čekám jak reaguje, první pokusy se ohání po prsu, ale když to udělám třeba počtvrtý, tak spí a nevšimne si toho, tohle docela zabírá. Jen máš blbý, že jak ho kojíš v křesle, tak pak s ním manipuluješ při ukládání, tak je velká pravděpodobnost, že se ti vzbudí. Mně když malej usne v náruči a pak ho ukládám do postele, tak mu kolikrát ještě tam musim dát prso. Ještě mě napadá, když v noci kojím malého, tak jsem na levém boku a střídám obě prsa, u toho pravého to dělám tak, že jsem skoro nad ním a on napůl leží a napůl je na boku, tohle by vám třeba mohlo jít…nebo mu narvat dudlana, což taky není lehký no, mně ho teda vždy odmítl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
13.4.21 19:48

@Reny28 Tak to ležení nad ním zítra zkusím. :think:
Já vím, že je blbé ho přenášet, ale prostě nemám jiný nápad. Jinak jsem mu taky zkoušela prso sebrat - brečel a když jsem mu ho vrátila, tak ho ještě chytil rukama. 8o
Nejhorší je, že jsem fakt unavená. Přes den spím max 20 minut, jinak když spí, tak dudlá a v noci vstává po hodině až dvou, i když jen na deset minut, tak furt mi to přerušuje spánek.
:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2386
13.4.21 20:15
@Lizzie001 píše:
@Reny28 Tak to ležení nad ním zítra zkusím. :think:
Já vím, že je blbé ho přenášet, ale prostě nemám jiný nápad. Jinak jsem mu taky zkoušela prso sebrat - brečel a když jsem mu ho vrátila, tak ho ještě chytil rukama. 8o
Nejhorší je, že jsem fakt unavená. Přes den spím max 20 minut, jinak když spí, tak dudlá a v noci vstává po hodině až dvou, i když jen na deset minut, tak furt mi to přerušuje spánek. :nevim:

To znám a Taky už jsem z toho vyčerpaná… Ale neboj, bude lépe :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
13.4.21 21:51

Prcek se mi taky začal v 6 měs. takto často budit. Neměl žizeň, byly to zuby.
Vydržela jsem takto fungovat a vstávat co hodinu a půl do 9 měs. Pak jsem ho na noční kojení odstřihla, už jsem potřebovala přes den fungovat. Za 3 dny spal celou noc. Prostě prso bylo dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.21 11:45

@Lizzie001 taky bych se občas ráda vyměnila za dudlík. :hug: ale časem se to teda aspoň u nás zlepšuje. Od doby, co běhá, je trochu unavenější. Takže i to dudlání trvá kratší dobu, než odpadne. Jen teda období zubů, jak už tady někdo zmínil, to by dudlala pořád. Čekám na poslední zuby a pak odstavím. Kousátka, gely a dokonce ani čípky/sirupy, nic nepomáhalo. Jen dudlání.

Mám dětskou postýlku hned u své postele. Ke kojení si lehám. Poslední dobou se malá nasaje, podudlá, překutálí se do postýlky a spí. :lol:

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
16.4.21 14:00

@Lesní přízrak Chodit? To mám teda ještě dost času. :nevim:
Teď po obědě spí od už od půl jedné a po půl hodinách chce dudlat, šikulka. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat