Budí se po 2-3 hodinách..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zwetta
Kecalka 433 příspěvků 6 inzerátů 28.10.18 08:58
Budí se po 2-3 hodinách..

Zdravím maminy, obracím se na Vás opět s dotazem a poprosím o zkušenosti těch, které mají osobní zkušenost.. ;)
Dcera má půl roku, doteď mi v podstatě spala celou noc. Teď je to pár dní, co je v noci neklidná a budí se s pláčem co 2-3 hodiny.. :roll: :zed: Uspávám u prsa, někdy kratší či delší dobu, občas už skoro spí, ale má mě místo dudlíku.. :cert: Od narození je to prsomil a dudlat by mohla pořád, jenže dudlíky odmítá.. :think:
Vůbec nevím, co ta razantní změna s tím spaním.., zuby zatím nerostou.., příkrmy teď dávám poslední dny, ale sní jen pár lžiček, takže to podle mě vliv nemá.. Kdo se potýkal s něčím podobným? Děkuji :kytka:

Reakce:

Zwetta
Kecalka 433 příspěvků 6 inzerátů 28.10.18 09:03

Ještě chci dodat, že nemám pocit, že bych měla méně mléka a příjde mi divné, že by ji tak najednou nemělo stačit a budila se tak často jen kvůli hladu..? 8o
Večer se snažím dávat rýžovou kaši, ale moc nám nechutná.. :zed:

pannda
Kelišová 6596 příspěvků 35 inzerátů 28.10.18 09:05

Nemůžeš vědět, jestli to nejsou zuby, než se vyklubou, trvá to týdny…něco jí trápí…nachlaze­ná není?

Helileli
Závislačka 2969 příspěvků 28.10.18 09:07

Růstový spurt v 6 měsících? Zažila jsem u mladšího, u staršího ne, ten měl jen v tom mladším věku tj. ve 3 a 6 týdnech a ve 3 měsících.
Plus tedy cca v tomto věku, 4-6 měsíců se začínají děti paradoxně víc budit, víc toho přes den vnímají, víc musí ve spánku zpracovat.
Takže zkrátka další období. U staršího syna to přešlo do kojícího teroru po hodině, vyřešil to odstav v 9 měsících, mladší se budil v tomto období taky velice často, sice se nekojil, ale běhala jsem podávat dudlíka třeba 10× za noc, takže to bylo prašť jak uhoď.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10096 příspěvků 28.10.18 09:09

@Zwetta Přesně, zuby můžou růst několik měsíců, než se vyklubou: chvíli se hýbou v dásni, pak je třeba chvilku klid, a pak zase…

Příkrm taky může hrát roli, bříško se učí fungovat úplně jinak, a to je pro něj zátěž.

A další věc je suprtík.

Může to být kdeco, každopádně pokud je spokojená, nebrečí, není na ní patrné, že ji něco bolí, tak bych to nehrotila. Osobně bych tipla nejspíš ty zuby.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 28.10.18 09:17

Je to asi vše dohromady. Mozek toho daleko víc zpracovává, zuby se posouvají v dásních a to bolí, i když nic není vidět. Je to v tomhle období naprosto normální. Mně se malý budil po hodině, půl hodinky kojení, usnul a než jsem stihla zabrat, byl vzhůru znovu. Pak si začal dělat noční,, mejdany". Třeba tři hodiny nespal a jen křičel(neplakal) a hučel. Pak byl chvíli klid a teď znovu zuby. Dneska jsem spala 3,5 hodiny…

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 28.10.18 09:57

Mě syn vždycky o něco hůř, ale i výrazně déle spal vždycky než udělal nějaký pokrok ve vývoji, naštěstí měl dudlík, takže stačilo dát dudlík, chvíli nechat ruku na bříšku a bylo to. Jenom to chtělo stihnout včas než se víc probudil.

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25052 příspěvků 28.10.18 09:57

Naprosto normální, spíš si gratuluj, že do teď spala celou noc.
Jiné děti se klidně budí po hodině. že nevidíš zuby, neznamená, že nerostou.
Holt se musíš přizpůsobit, ona se chová normálně vzhledem k věku.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 28.10.18 09:59
@Zwetta píše:
Ještě chci dodat, že nemám pocit, že bych měla méně mléka a příjde mi divné, že by ji tak najednou nemělo stačit a budila se tak často jen kvůli hladu..? 8o
Večer se snažím dávat rýžovou kaši, ale moc nám nechutná.. :zed:

Taky to může být tou kaši. Není to moc dobré dávat na spaní, jsou to sacharidy, těžko stravitelné. Může bolet bříško. Je to těžké. Jsou teda děti kterým to nevadí a právě spí líp. My to právě měli tak, že po kaši se spalo hůř. Dávala jsem na večeři zeleninové příkrmy bez masa. Zeleninové polévky.

Zwetta
Kecalka 433 příspěvků 6 inzerátů 28.10.18 10:08

Děkuji holky.. ;) A teď už to tak bude pořád, nebo se to vrátí do starých kolejí a je šance, že ještě bude spávat celou noc..? :oops: :mrgreen:
Je fakt, že pár dní zpátky měla i teplotu, tu už nemá a je i přes den protivnější a ufňukanější a já nevím proč.., častěji ji přikládám k prsu i přes den, ale moje bradavky se nestíhají regenerovat, to většinou stíhaly v noci.. :roll: :?

radkka
Generální žvanilka 20642 příspěvků 28.10.18 10:24
@Zwetta píše:
Děkuji holky.. ;) A teď už to tak bude pořád, nebo se to vrátí do starých kolejí a je šance, že ještě bude spávat celou noc..? :oops: :mrgreen:
Je fakt, že pár dní zpátky měla i teplotu, tu už nemá a je i přes den protivnější a ufňukanější a já nevím proč.., častěji ji přikládám k prsu i přes den, ale moje bradavky se nestíhají regenerovat, to většinou stíhaly v noci.. :roll: :?

Ne, už nikdy spát nebude :jazyk: :jazyk: To víš, že zase jednou jo, těžko říct, kdy. U nás byl touhle dobou taky problém, děti na UM, takže prsofilie to nebyla :mrgreen: já si myslím, že se jim špatně zpracovávaly vjemy, prý děti touhle dobou mívají takový problém… Nevim, každopádně za pár týdnů byl pokoj. Ale můžu to být i zuby :kytka:

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 28.10.18 10:25

@Zwetta U nás to bylo jako na houpačce, ale myslím, že pokud je dítě od přírody spáč, tak až na drobné excesy se z něj nespavec nestane.

Zwetta
Kecalka 433 příspěvků 6 inzerátů 28.10.18 10:29

A podle čeho poznám, jestli to zuby jsou nebo ne? :think: Ruce si strká do pusy pořád, slintá taky pořád.., tak nevím, podle čeho to mám poznat. :) Jestli to vůbec jde a kaši na noc teda dávat nebudu, zkusím zeleninu..

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 28.10.18 10:34

@Zwetta To poznáte až se zuby vyklubou u syna od 4 měsíce se jelo v režimu „neřeš to, asi zuby“ když se něco změnilo, dost to pomohlo udržet si mentální zdraví.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >