Ahoj, doteď nevím, zda budu mít nárok na mateřskou (jsem 28. týden). Když jsem volala na sociálku, tak “prý mi to takhle z hlavy neřeknou”. Z důvodu vytíženosti jsem zatím neměla čas tam zajít osobně.
Jde o to, že mám dvě děti. Před nimi jsem byla 5 let v jedné práci, pak normálně nástup na mateřskou, druhé dítě po necelých dvou letech, opět mateřská a rodičák. Během té doby jsem byla celou dobu zaměstnaná.
Po rodičáku jsem v dubnu nastoupila do nové práce. Nová smlouva hned od 1. dubna 2021, ukončení předchozího zaměstnání k 31. 3. 2021. V tu dobu nějak zjištěno těhotenství… Nevejdu se tedy do těch 270 odpracovaných dní, ale nevím, když jsem byla zaměstnaná celou dobu, jen jinde a na rodičáku, zda se to nějak počítá?
Termín mám 21. 12. a já zatím pořád netuším, jak se zařídit. Nevěděl by někdo?
Citovat
Upravit
Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!
Ahoj, doteď nevím, zda budu mít nárok na mateřskou (jsem 28. týden). Když jsem volala na sociálku, tak “prý mi to takhle z hlavy neřeknou”. Z důvodu vytíženosti jsem zatím neměla čas tam zajít osobně.
Jde o to, že mám dvě děti. Před nimi jsem byla 5 let v jedné práci, pak normálně nástup na mateřskou, druhé dítě po necelých dvou letech, opět mateřská a rodičák. Během té doby jsem byla celou dobu zaměstnaná.
Po rodičáku jsem v dubnu nastoupila do nové práce. Nová smlouva hned od 1. dubna 2021, ukončení předchozího zaměstnání k 31. 3. 2021. V tu dobu nějak zjištěno těhotenství… Nevejdu se tedy do těch 270 odpracovaných dní, ale nevím, když jsem byla zaměstnaná celou dobu, jen jinde a na rodičáku, zda se to nějak počítá?
Termín mám 21. 12. a já zatím pořád netuším, jak se zařídit. Nevěděl by někdo?