Bydlení Praha - západ

260
4.1.21 14:26

Bydlení Praha- západ

Zdravím, přemýšlíme o stěhování z pražského paneláku do domečku u Prahy. Koukáme po Zbuzanech, Jinočanech, Chýni, Hostivicích, Rudné, Nučicích. Prosím, kdo bydlíte ve zmíněných vesnicích ( a městech) o sdílení jak se Vám zde žije, co Vám chybí atd. Pokud se najde i někdo, kdo odešel z Prahy, budu ráda. Jsem Pražák jak poleno, ale toužíme po domečku, který si v Praze nebudeme moc nikdy dovolit. Ale přece jen mám trochu obavy, co se týče dojíždění, dostupnosti služeb, školy, školky a kroužků pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.1.21 15:27

Žije se mi tady hezky, máme dům s velkým pozemkem na okraji, mám tady spoustu známých, kamarádů, rodinu, práci.
Prodali jsme jako rodina několik pozemků pražákům, co si plní sny o domečku a jsou napráskaní v satelitu, kde si z bungalovu k sousedům vidí až do koupelny, v létě se bojí zapálit gril, ráno stojí hodinu v koloně aut do Prahy, kde pracují, děti tam chodí většinou do škol a kroužků, které tady nejsou a přijedou se soumrakem, aby se tady vyspali. V čem tkví kouzlo tohoto bydlení jsem ještě nezjistila :nevim:
Pokud chceš opravdu na vesnici, tak bych vybrala lokatitu vzdálenější Praze, vyjde to mnohem levněji a budete mít opravdu dům a prostor, ne krabici vedle druhé. Ale to bys musela být rozhodnuta opravdu žít na vesnici, což myslím nejsi, když píšeš, že jsi pražák jako poleno :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 15:34

Tak tyto vesnice jsou skoro Praha. Cenově to bude vycházet stejně jako okraj Prahy. Platíš za to že máš vše blízko a krátká doba dojíždění do centra Prahy.
Anonymní 2. má sice pravdu, jenže to už člověk musí jít hodně dál od Prahy aby ceny byly výrazně nižší. Do 50 km od Prahy je to takřka stejné.
Mně osobně by satelit stačil. Bydlíme v blízkosti takového a docela jim závidím vlastní zahrádky. Šli jsme z centra Prahy na okraj bohužel do bytu a i to je ale pokrok kvůli zelení a vzduchu. Ale vlastní domek je samozřejmě o mnoho lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 15:51

Ja vyrustala na mensim meste, pak jsem zila pres 10 let v praze pri skolach, muz odmala prazak jak poleno. Po svatbe jsme to rozsekli, a prestehovali se cca 70km od prahy, do totalni diry, kde lisky davaji dobrou noc :D pro manzela ze zacatku to byl velice kuturni sok, ale rychle si zvyknul, dojizdeni do prace ma casove stejne jako kdyz jel rano/ vecer skrze celou prahu. K letisti a vetsimu nakupaku to mame cca 55 minut. Chybi mi tu akorat lepsi wellnessko, ale jak rikam do prahy to je chvilka. Mame velky dum, co by jsme si opravdu v tvych lokalitach nemohli dovolit. Soukromi, nejblizsi sousedi jsou v pohode, ale spise si rozumime se starousedlikama :D nejblizsi okresni mesto 10 minut ( obchody, sluzby, skoly, sice na prd vyber kvalitnich potravin, ale jsou tu ruzne farmy, sadky, vinoce, syrarny…) uz bych do prahy a hlavne do bytu nesla

• Citovat
  • Nahlásit
260
4.1.21 16:46
@Anonymní píše: Žije se mi tady hezky, máme dům s velkým pozemkem na okraji, mám tady spoustu známých, kamarádů, rodinu, práci.
Prodali jsme jako rodina několik pozemků pražákům, co si plní sny o domečku a jsou napráskaní v satelitu, kde si z bungalovu k sousedům vidí až do koupelny, v létě se bojí zapálit gril, ráno stojí hodinu v koloně aut do Prahy, kde pracují, děti tam chodí většinou do škol a kroužků, které tady nejsou a přijedou se soumrakem, aby se tady vyspali. V čem tkví kouzlo tohoto bydlení jsem ještě nezjistila :nevim:
Pokud chceš opravdu na vesnici, tak bych vybrala lokatitu vzdálenější Praze, vyjde to mnohem levněji a budete mít opravdu dům a prostor, ne krabici vedle druhé. Ale to bys musela být rozhodnuta opravdu žít na vesnici, což myslím nejsi, když píšeš, že jsi pražák jako poleno :nevim:

Děkuji za příspěvek a přesné jsi vystihla mé obavy. V Praze máme všechny přátele, rodiny, práci. Netoužím po životě na vesnici, ale po domečku s alespoň malou zahrádkou. V těch lokalitách, jsme schopni finančně zvládnout řadový domek, možná starší domek ve staré zástavbě, ale tam mě odrazuje nutnost dalších investic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
4.1.21 19:01
@Anonymní píše:
Tak tyto vesnice jsou skoro Praha. Cenově to bude vycházet stejně jako okraj Prahy. Platíš za to že máš vše blízko a krátká doba dojíždění do centra Prahy.
Anonymní 2. má sice pravdu, jenže to už člověk musí jít hodně dál od Prahy aby ceny byly výrazně nižší. Do 50 km od Prahy je to takřka stejné.
Mně osobně by satelit stačil. Bydlíme v blízkosti takového a docela jim závidím vlastní zahrádky. Šli jsme z centra Prahy na okraj bohužel do bytu a i to je ale pokrok kvůli zelení a vzduchu. Ale vlastní domek je samozřejmě o mnoho lepší.

My také před pár lety koupili byt na okraji Prahy a právě závidím i těm řadovkám kousek zahrádky, v létě posezení venku, výběh pro děti. Teď jsme v centru Prahy za 20 min metrem, které máme u domu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:12
@kama27 píše:
Děkuji za příspěvek a přesné jsi vystihla mé obavy. V Praze máme všechny přátele, rodiny, práci. Netoužím po životě na vesnici, ale po domečku s alespoň malou zahrádkou. V těch lokalitách, jsme schopni finančně zvládnout řadový domek, možná starší domek ve staré zástavbě, ale tam mě odrazuje nutnost dalších investic.

Když si spočítáš cenu za starší dům + investici do rekonstrukce, vyjde ti to leckdy nastejno, jako nechat postavit nový dům, do toho bych asi nešla (už vůbec ne, pokud si neuděláte aspoň polovinu věcí svépomocí)
Myslím, že by se ti odchod z Prahy za cenu zahrádky pár metrů za chvíli zajídal :think:
Tady bydlí dost mladých rodin (patrně měli stejný sen) a většina z nich tady v podstatě vůbec nežije.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:34

My jsme dřív bydleli v Jinocanech, Chyni, naši bydleli v Jenci, rodina v Hostivici, znám tu oblast dobre. V Jinocanech jsme bydleli jako bezdetni, to toho moc nepotrebujes, v Chyni už s dětmi, za mě skola, skolka super. Pustila bych tam v klidu dite samotné dojít, je tam kram, vedení obce fain, myslím ze se opravdu snaží.

• Citovat
  • Nahlásit
260
4.1.21 20:10
@Anonymní píše:
My jsme dřív bydleli v Jinocanech, Chyni, naši bydleli v Jenci, rodina v Hostivici, znám tu oblast dobre. V Jinocanech jsme bydleli jako bezdetni, to toho moc nepotrebujes, v Chyni už s dětmi, za mě skola, skolka super. Pustila bych tam v klidu dite samotné dojít, je tam kram, vedení obce fain, myslím ze se opravdu snaží.

Děkuji, zrovna v Chýni se mi líbí projekt Nová Chýně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 20:24
@kama27 píše:
Děkuji, zrovna v Chýni se mi líbí projekt Nová Chýně.

Ten jsem sledovala když začínali, pokud to opravdu probíhá tak jak slibovali, tedy ze součástí je i skolka, prostory pro obchody atd, mělo by to být super.

• Citovat
  • Nahlásit
4586
4.1.21 20:29

Zakladatelko, těžko říct

stará zástavba nemusí bejt výhra, záleží jaké chytnete sousedy, možná paka kteří budou pálit v kotli plasty a bor–del, a zjistíte že půl roku žijete v nedýchatelnu
je to hodně o štěstí

starej domek se může prodražit při opravě až natolik, že budete :zed:

ještě dalších 20 let – vlastní zkušenost, už bych nikdy do toho nešla, nikdy

hooodne hodně rozvažovat, zvažovat, ve vybraném místě se pokusit oslovit sousedy, vzít jim dárek a ptát se, ptát, hlavně nikdy ne nic narychlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
5.1.21 23:02

Ahoj, my se před třemi lety stěhovali z bytu v Praze do řadovky v Chýni. A opravdu to nevidím tak černě, jak některé prispěvovatelky. Satelit bez občanské vybavenosti to není, na metru na Zlicine jsi za deset minut. V létě klidně grilujem a že se vidíme se sousedama skoro do talíře? Lepší koukat sousedovi do zahrady, než jen do bytu v Praze. Bydlíme naproti domům z projektu Nová Chýně, to vypadá hezky 👍🏻

Zakladatelko, kdyby tě zajímaly nějaký podrobnosti, napiš klidně sz :)

Příspěvek upraven 05.01.21 v 23:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
5.1.21 23:03
@Anonymní píše:
Ten jsem sledovala když začínali, pokud to opravdu probíhá tak jak slibovali, tedy ze součástí je i skolka, prostory pro obchody atd, mělo by to být super.

O školce jsem teda neslyšela, ale je tam Billa a ještě nějaké neobsazené komerční prostory, takže něco by přibýt mělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat