Bydlení v 1kk s přítelem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deniskaaaaa
Stálice 56 příspěvků 05.02.19 10:54
Bydlení v 1kk s přítelem

Ahojda holky. Jdu s názorem :))
S přítelem jsme se konečně rozhodli jít bydlet do „svého“. V našem městě je strašný nedostatek bytu a za poslední půl rok je to první volný byt a to konkrétně 1kk o cca 33m2. Nájem sice na takhle malý byt je dost vysoký, ale o financování strach nemám. Spíš jde o to, že je to naše obou „poprvé“. Bydlení s partnerem a ve „svém“. A do toho tedy v podstatě v jedné místnosti. Máte někdo zkušenost? Je jasný, že neznáte ani mě, ani jeho :mrgreen:, ale tak nějak obecně. :nevim: A další věc je, jak to uspořádat, když je byt tak malinký.
Je to prozatimní záležitost, než zrekonstrujeme „jeho dům“. Ale to je otázka třeba roku, dvou…
Díky za zkušenosti ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kristynka22
Kecalka 404 příspěvků 05.02.19 10:57

Já za sebe bych to teda nedala :lol: Ale jsou lidi, co bydlí v garsonce třeba se dvěma dětmi, takže určitě se to dá zvládnout

Deniskaaaaa
Stálice 56 příspěvků 05.02.19 10:59

@Kristynka22 Já teď bydlím s mamkou a jeho otčímem v 2+1 a to nejsou nikde dveře, takže je to spíš 1kk :mrgreen:. A musím říct, že mě to pěkne štve. Ale asi se to nedá srovnávat.. Mamku, „cizího“chlapa a partnera..

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 11:00

My bydleli s partnerem v garsonce čtyři a pul roku, dokonce poslední dva roky i s prcem. Vadilo mi, že když byl třeba nekdo z nas nebylo se kam zavřít, aby měl člověk klid

LennyL1
Kecalka 481 příspěvků 05.02.19 11:02

No na rovinu Ti řeknu, že to bude občas horor, ale zase to velmi prověří váš vztah. Protože před sebou nemůžete nikam utéct. 1+1 by bylo samozřejmě lepší, ale když to nejde, tak se nedá nic dělat. Dva roky to snad zvládnete a pak si budete užívat ten velký prostor v domě. Základ je dle mě udělat na jednu stěnu velkou vestavěnou skříň, ať máte úložný prostor. Koupit kvalitní skládací gauč s matrací, ať si nezničíte záda. Uvidíš, že si poradíte, až tam budete, tak postupně budeš vidět, kam co dát. Ale sranda to nebude.

Hoa Mai
Kelišová 5996 příspěvků 19 inzerátů 05.02.19 11:03

@Deniskaaaaa Ja jsem tak s partnerem bydlela nekolik let uplne v pohode. Zadne problemy, krom obcasneho nedostatku uloznych prostor, jsme nemeli. My jsme si na nervy nikdy nelezli, takze jsme nemeli ani potrebu se nejak separovat. Sice mam rada vetsi prostory, ale ani bychom nijak zvlast netrpeli, kdyby to tak jeste nejakou dobu zustalo. Do vetsiho jsme sli, az zacaly byt na programu deti.

Příspěvek upraven 05.02.19 v 11:10

hanullllka
Kecalka 127 příspěvků 05.02.19 11:04

Za mě je jedno jestli je to 1kk nebo 2 kk. Obojí vyjde podle mě nastejno, prostě málo prostoru, ale dá se to přežít. Ale třeba kamarádka takhle s přítelem bydlí a vadí jí, když on např. hraje na PC a ona chce spát. Stejné to máš např. kolejích, když sdílíš pokoj, chce to prostě víc tolerance, ale v tomhle případě ho aspoň sdílíš s někým, koho miluješ a s kým je to dobře. :palec: Co se týče zařízení, mě by stačila postel, ale někdo tam zvládne dát i gauč. Jinak klasika, vybavení kuchyně, koupelny, stůl a dvě židle, televize, popřípadě počítač. A aspoň nějakou skříň na oblečení. Na dva roky to nemá smysl přehnaně vybavovat podle mě. Jinak přeji hodně štěstí do společného bydlení :mavam:

moija
Povídálka 16 příspěvků 05.02.19 11:10

my jsme s přítelem ještě na VŠ studiích bydleli v jednom pokoji ve sdíleném bytě - tedy spolu jsme měli jeden pokoj, kuchyň a koupelna byla společná ještě pro další 2-3 spolubydlící. Takto jsme bydleli 3 roky a nikdy nám to nedělalo problém, byli a stále jsme spolu rádi :) Je fakt, že když ostatní spolubydlové nebyli doma, mohli jsme být třeba chvíli sami v kuchyni, ale i to vaření jsme většinou podnikali spolu. Pravda ale je, že jsme se díky oddělené kuchyně nerušili např. přípravou čaje a pozdněvečerních sváč, když jeden z nás spal - v tomto tedy vidím asi největší problém. Jinak za mě je tedy dočasné bydlení v 1kk úplně v pohodě, pokud si jinak povahově sedíte a už jste spolu trošku sehraní.

Deniskaaaaa
Stálice 56 příspěvků 05.02.19 11:11

@LennyL1 Teď máme, spíš já, problém s tím, že spolu nebydlíme. Já za ním každý den jezdím a v podstatě nejsem doma nikde. Zkrátka mě to unavuje a už nám není 15 a ani spolu nejsme týden.. :nevim:
Takže jsem ráda, že se to někam hlo a doufám a věřím, že to snad bude jen lepší :lol:

Deniskaaaaa
Stálice 56 příspěvků 05.02.19 11:13

Jé, holky. To mi spadl kámen ze srdce :mrgreen: Měla jsem z toho trošku obavy, ale když to tak čtu, asi se není čeho bát :oops:

Hanka1
Extra třída :D 13965 příspěvků 05.02.19 11:14

Do garsonky bych nesla s partnerem ani ve stadiu nejvyssi zamilovanosti, pluti na ruzovem oblacku a sexem trikrat denne…za to nase bezdetne padesatimetrove 2kk byla ta nejlepsi nvestice uz tenkrat (draze a vyhodne se pronajima)

hanullllka
Kecalka 127 příspěvků 05.02.19 11:21

@Hanka1 tak to mi v 2kk začínali a stejně jsme všechen čas strávili v jedné místnosti. Jediná chvíle, kdy jsem byla ráda za oddělenou kuchyň od ložnice byla, když si nyní už manžel, začal dělat ráno smoothie. Ten zvuk hlasitého mixéru po ránu byl i tak na ránu, když on vstával a já ten den nemusela. Samozřejmě oddělená kuchyň by byla fajn, už kvůli rannímu svícení, ale to se dá podle mě vyřešit třeba japonskou stěnou.

Deniskaaaaa
Stálice 56 příspěvků 05.02.19 11:23

@hanullllka Tohle máme fajn, protože spolu vstáváme, i když druhý do práce nemusí. Dáme si spolu kafe a když odjíždím do práce já, on si jde zase potom lehnout a když jde do práce on, já jedu k sobě domů..

Uživatel je onlineHobitka
Závislačka 4362 příspěvků 05.02.19 11:25

@Deniskaaaaa Ja takhle bydlela s klukem na koleji, kuchynku jsme meli spolecnou jeste s dalsimi dvema kluky a bylo to uplne v pohode. Meli jsme kazdy pracovni stul, velkou postel a na zemi nejaky koberec na cviceni. S muzem a tremi detmi jsme zase bydleli donedavna ve 2kk a taky uplne v pohode, kdyz se chce, tak jde vsechno. Ale je to hodne o zalozeni a nastaveni cloveka. A nesmis hledat problemy, ale moznosti. Tak hodne stesti.

Markéta80
Hvězda diskuse 41981 příspěvků 05.02.19 11:27

@Deniskaaaaa my bydleli v garsonce 5 let a bylo to fajn ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >