Bydlíte někdo v montovaném dřevěném domku?

472
30.7.09 20:22

Bydlíte někdo v montovaném dřevěném domku?

ahojky,
nebydlíte někdo v dřevěném montovaném domku? Měla bych na vás pár otázeček:

• jak se vám tam bydlí
  • jak se v takovém domku řeší např. zatlučení obrazu nebo i nějaké těžší police do zdi (jestli to lze)
  • je ten domek dobře zvukově izolovaný? Není vše z domku slyšet venku?
  • a je pravda, že se za nějaké roky musí dělat nějaké udržovací opravy? (to jsem se zas dočetla na www. nějaké firmy s dřevostavbami)
  • za jak dlouho jste bydleli od zahájení stavby?
  • jaká firma vám domeček stavěla a jak jste byli s firmou spokojeni?
  • jak vás to cenově vyšlo?
  • jaké jsou nevýhody tohoto domečku, které jste popř. bydlením vypozorovali?

Moc díky za info. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2649
30.7.09 20:35

Ahoj,

já ti můžu odpovědět na část dotazů, protože rodiče bydlí v montovaném domku od RD Rýmařov.

• bydlelo se nám dobře, nepoznáš, jestli je to ze dřeva nebo z cihel. Pouze jak dřevo pracuje, tak se občas ozve nějaké to prasknutí nebo lupnutí
  • obrazy a police se zatloukají normálně, v pokojíku jsem měla hodně velkou knihovnu visící na zdi
  • zvuková izolace - venku není slyšet nic, uvnitř přes stěny normálně, jako v jiném domě. Patro - záleží, co si dáte za odhlučnění do podlahy. Pokud žádné nebo jen písek, tak je to hodně slyšet
  • první opravy byla střecha - dům byl postavený v roce 1979, střecha se dělala cca po 20-ti letech a termofasáda. Pak ještě v roce 2006 kompletní zateplení a výměna oken
  • samotná stavba bez základové desky trvala 14 dnů, teď to myslím trvá 3 týdny
  • nevýhody - já nepozorovala nic, jen to pracování dřeva mě jako malou párkrát vyděsilo

Brácha si postavil Okal před 2 lety a je spokojený.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
30.7.09 20:38

kámoška bydlí v okálu, má to tam moc hezký, z venku maj krásnou fasádu - akorát jediný, na co si „stěžuje“, že prý prostě nepředěláš příčky…
ale to by mně třeba konkrétně nevadilo.
Mimochodem na Rýmařov jsem četla moc dobré reference - taky jsme o domku uvažovali (pak jsme ale z finančních důvodů koupili velký byt).

Ale montovaného domku bych se fakt nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
30.7.09 20:42

A nemáte někdo zkušenost s touhle firmou?

http://www.ms-haus.cz/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
30.7.09 20:56

Ogulaa - jéé, taky zrovna tuto firmu mám uloženou v oblíbených. Mají docela dobré ceny. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
30.7.09 20:57

Pett1: no právě, Rýmařov jsme slyšela taky dobré reference, ale jsou docela drazí a my uvažujeme o opravdu malém domečku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
31.7.09 07:21

Bydlíme v domku od RD Rýmařov a jsme naprosto spokojeni.
Na zdi věšíme normálně, ven slyšet nic není, podlahy občas vrznou, a ta tepelná izolace je paráda :D V létě v noci vyvětráme a přes den je tu krásně, v zimě protopíme pár korun :)
Stavěli jsme před 4 lety, stavba (bez základovky) trvala týden - dělníci pospíchali domů do Rýmařova a dělali od rána do večera.
To co teď vidím u sousedů (staví Canaba) se nedá srovnat. Zrovna se moc nepřetrhnou :? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
31.7.09 15:51

A můžu se zeptat, jaké byly orientační náklady na výstavbu základovky a dotažení sítí a měli jste sítě u pozemku? Budoval někdo studnu či septik?
Díky všem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
31.7.09 16:14

A mě by zase zajímalo, jestli je možné mít svůj projekt nebo musí být nějaký ten jejich, který se dá jenom v rámci možností upravit… A jestli může být vlastní, jestli je to o moc dražší…

Celkem se mi představa toho montovaného domku líbí, hlavně že by to bylo brzy a byly by nízké náklady na vytápění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11724
6.8.09 13:17

Ahoj taky se přídávám k těm kdo bydlí v domečku od RD Rýmařov a tuto firmu si nemůžu vynachválit. Už pomalu vypadám jak obchodník s jejich domy:-). Vše jsme vyřizovali ve vzorovem domě v Praze, super přístup, měli jsme problém se stavebním ohlášením, tak posunuli nám splatnost zálohové faktury a spousta dalších věcí. Samotná montáž trvala 10 dnů, 11 den jsme se stěhovali. Co se týče obrazů, tak v technické místnosti máme regálový systém na zavařeniny a jiné blbůstky, vše v pohodě drží:-). Zimu jsme vytápěli pouze krbem a dům krásně drží teplo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jan L.
8.6.10 11:32

MS Haus

Dobrý den,

má rodina by chtěla stavět RD dřevostavbu a velice nás zaujala firma MS HAUS… máte někdo s ní zkuenosti? Velice prosím, zda by mi mohl někdo odpovědět?

velice děkuji :-)

Jan Louda

• Nahlásit
  • Citovat
Filip Kutílek
7.7.10 10:24

Dřevostavby MS Haus

Kolega má od nich rodinný dům, je spokojený. Snad jen pozor na to, že ty ceny, které mají na stránkách (http://www.ms-haus.cz) jsou bez DPH! Ale i tak je to pořád níž než třeba Rýmařov, který taky dělá dobrý domečky.

Jan L. píše:
Dobrý den,

má rodina by chtěla stavět RD dřevostavbu a velice nás zaujala firma MS HAUS… máte někdo s ní zkuenosti? Velice prosím, zda by mi mohl někdo odpovědět?

velice děkuji :-)

Jan Louda
  • Nahlásit
  • Citovat
Milan Ertl
27.3.11 12:08

ODPOVĚĎ

Bydlím v domku- dřevostavbě od RD Rýmařov s plochou 104 m2 i s pokrovím. Dnes tento domek stojí cca 2 500 000 Kč. Je z roku l985, mám již renovovaný, perfektně zateplený termofasádou, uvnitř nové kvalitní podlahy a stěny obložené sádrokartonem s tapetami.Jsme s manželkou velice spokojeni.Máme též nové schodiště do podkroví -masiv buk.Zatloukat do zdí je všechno možné zatloukat i šroubovat.Údržba domku je jednoduchá.Stavba takového domku trvá cca 21 dnů. Milan Ertl, Rýmařov, Opavská 46

• Nahlásit
  • Citovat
Standa K.
20.10.11 12:59

Ms Haus

Šéf Ms Haus pan Schmied je dost arogantní, namyšlený „obchodník“, takže jsme měli trochu problém s komunikací. Ono je těžké, když neodpovídá na maily a sám od sebe se nikdy neozve. Jde mu hlavně o kšeft, nějaké rozzářené oči zákazníků (jak v rámci marketingu píše v jednom časopise o dřevostavbách) mu jsou někde. Pak také nemá rád, když vše nejde dle jeho představ, ačkoliv vy za to nemůžete ani v nejmenším (počasí, nemoc podřízených, atd.). Každý si musí zodpovědět na otázku, zda lze mít s hulvátem dobré zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Franta D.
3.1.12 19:15

Zkušenost s domy RD Rýmařov

Můžete mi napsat svoje zkušenosti s vytápěním dřevostaveb RD Rýmařov? Chtěl bych postavit RD Nova 101 a uvažuji doplnit elektrické topení ze standartní nabídky o krbová kamna. Vyplatí se doplit topný systém o solární články, které nabízí RD Rýmařov místo 3% slevy z konečné ceny domu. Jaké jsou Vaše náklady na vytápění a jaký máte topný systém? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama