Byl to tenkrát potrat?

Anonymní
18.8.12 22:48

Byl to tenkrát potrat?

Už je to 5 let zpátky, přesto na to nemůžu zapomenout. Začala jsem brát HA, po sedmi dnech, které byly v příbalovém letáčku uvedeny jako doba, kdy HA začíná fungovat, jsme s mým přítelem poprvé spali. Byl to můj první kluk. Bylo to v létě a já zrovna v době, kdy jsem dobrala první platíčko měla jet na dovolenou, tak jsem bez přestávky navázala hned druhé. Po dobrání druhého platíčka jsem čekala na MS. Pamatuju si, že mě v té době hrozně svědily bradavky - opravdu fest, přikládala jsem to PMS. MS přišla, měla jsem šílené křeče, vzpomínám si, že jsem je musela prodýchávat, bylo mi vážně blbě. Zrovna jsem měla brigádu kdesi v potravinách a tahala kartony s petkama, kroutila jsem se tam při doplňování vod, motala se mi hlava… Pak ty křeče ustaly, zničeho nic. Když jsem šla na wc, měla jsem na vložce cosi…jako rudou krevní sraženinu, velkou max. 3 cm, ale tvarem mi připomínala obrázek embria, takové to s velkou hlavou… Ale možná jen pracovala moje fantazie. Určitě to ale bylo spíše ploché než „3D“. Pak tam bylo takové kolečko, co vypadalo jako z kůže, i mělo myslím takovou barvu, v průměru asi 5cm. Dále byla klasická MS. Nic mi pak nebylo, nic zvláštního.
Byla jsem vyjukaná skoropanna, nikomu jsem o tom nikdy neřekla. Je to dávno, přesto to mám pořád v hlavě. Uklidňuju se tím, že kdyby to potrat byl, doktorka by to na gyndě při preventivce určitě poznala… Ráda si přečtu váš názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31603
18.8.12 22:57

Ranný spontánní potrat nemusí dr při prevenci naprosto poznat - děloha se vyčistí sama, zavine a tělo se rychle zregeneruje.
Spíš bych řekla, že na tebe zapůsobili hormony z HA, narostla hodně sliznice a je možné, že se ti udělala krevní sraženina, která mohla i bránit odtoku krve, proto ty křeče a pak konečně odešla.
Neřekla bych, že to byl potrat, ale i kdyby byl, tak ranné potraty, které se často připíšou jen jako „zpožděná menstruace“ jsou celkem dost rozšířené, takže by to nebyla nějaká rarita.
Nelam si s tím hlavu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
18.8.12 22:58

Ahojik já sice nemám podobnou zkušenost a nejsem si jista zda by to doktorka poznala někdy později ale podle toho co pišeš jakou to mělo asi velikost a pochopila sem že si nedostala MS v prvnim měsici a myslim si že miminko v prvniim měsici nema 5 cm ale nejsem si jista sem boužel stála snažilka :/ stači se juknout na net jak asi mimo v břišku roste a uvidiš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.12 23:00

@Gladys Děkuju moc za odpověď! Začali jsme se snažit o miminko, tak mi to zase „vyvstalo na mysli“…
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
6266
18.8.12 23:00

Mela jsem jeden cas problemy s HA, divne se mi rozhodil cyklus. MS se nekdy dostavila po dvou tydnech, nekdy po dvou mesicich. A prave pri tom dlouhem cyklu ze me padaly fakt velke kusy sliznice atd. Dr. rikal, ze je to tim, ze sliznice prirostla vlastne dvojnasobne, kdyz mel ten cyklus dni 60 misto 30.
Tezko rict, co to bylo, osobne bych to videla jen jako MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.12 23:01

@beručka No, „miminko“ jsem pokládala za tu krevní sraženinu, ta měla cca 3cm. Tenkrát bych byla 8. - 10. týden, co tak zpětně počítám.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.12 23:02

@teredes Díky :kytka:
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
23469
19.8.12 00:02

Za mě bych spíš řekla že ne…navázala si prášky na dva cykly, takže i té sliznice mohlo být víc, tím spíš, že jsi s HA začínala a mohla ti v těle udělat trochu „halo“…
já to měla hodně podobné - po prvním sexu zpožděná MS (i když sem použila kondom), nervy v prdeli, už sem si malovala, jak budu v šestnácti těhotná, pak to přišlo silněji než obvykle, ale s případným těhotenstvím sem to nespojovala, spíš nervy, hormony atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
19.8.12 07:56

Zažila jsem dvakrát takhle ranný potrat a nic takového jsem neobjevila. Naopak v „mládí“, kdy hormony a cykly lítaly, jak si chtěly, se mi občas velký kus sliznice ukázal.

Vím, proč na to teď myslíš :(. Za mne: nebyla jsi těhotná, zapomeň na to a těš se na těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
19.8.12 09:33

Taky si myslím, že to potrat nebyl… Já mám při MS často velké krevní sraženiny. Navíc jsi brala hned dva měsíce v kuse, to mohlo způsobit potom ty bolesti, nebyla jsi na hormony ještě zvyklá, ono nikdy nevíš, jak tělo zareaguje. A jak popisuješ pálení a bolesti bradavek, to se při HA stává, navíc v počátku užívání. Já jsem na to tenkrát dokonce dostala Algifen. Prý se prsa nalévají vodou při hormonech a potom to bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.12 09:46

Děkuju moc, holky :dance:
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
660
20.8.12 22:53

Kdyz jsem byla podruhe tehotna tak jsem presne takhle potratila. kontrakce tak 10min a pak to ze me takhle vypadlo. nemusela jsi mit, ale zrovna potrat. nekdy takhle proste odchazeji kusy tkani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alicia83
25.11.13 13:54

......časný potrat?

Ahojky holky,
snad mi poradíte - pokoušeli jsme se s přítelem o druhé mimi, bohužel menstruace dorazila dokonce o dvy dny dřív než měla - ale také delší- normálně mám ms max 5.dní teď už to trvá 8.den, i když už snad končí, taky mám bolesti v podbřišku, které mě jinak trápí max. první dva dny.? Tak přemýšlím, jestli se nám to nepovedlo a nedošlo k rannému potratu? Pokud ano byla bych těhotná 7 max11.dní. Myslíte si, že pokud by se jednalo o takhle časný potrat- máme s partnerem také nějakou dobu abstinovat, nebo ne? Taky přemýšlím, jestli s tím jít na gyndu, když vlastně ms dorazila dřív, těh. test negativní- jen ta delší menstruace a bolesti v podbřišku. Jinak na gyndě jsem byla před 3.týdny na preventivku a všechno v pohodě. Předem moc děkuji za vaše odpovědi a zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
25.11.13 14:44

Já bych na gyndu šla, pokud se ti stalo něco neobvyklého, což tak popisuješ. Pokud by to nebyl potrat, mohlo by se jednat mimo to taky o jiný problém a osobně bych teda nerada něco zanedbala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama