Čekám chtěné druhé dítě, ale najednou se bojím ho mít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 20:37
čekám chtěné druhé dítě,ale najednou se bojím ho mít

Ahoj holky, mám takový problém… Nevím zda je to normální, jestli jsou to hormony, nebo jestli to jsem prostě jen nevyrovnaná JÁ…
Puvodně jsem byla přesvědčena že chci jen jedno dítě. Kor když to první bylo oprvadu náročné. Několik měsíců jen plakala a málo spala. Já byla na pokraji psychického zhroucení mockrát.
Do dceřiných dvou let jsem si stále stála za tím, že bude jen to jedno. Ale postupně jsem začala uvažovat o druhém, jelikož jsem nechtěla aby dcera byla v životě sama a začala jsem si představovat ještě jednu takovou malou lásku. Ted jsou ji 4 pryč a pro další jsme se definitivně rozhodli.
Když jsem zjistila, že jsem těhotná, štěstím jsem se rozplakala..jako nikdy. Uplná euforie.
Jenže jak čas plyne, začínám se toho obávat. Jsem ve 4. měsíci.
Už mám přeci jen tu svou pohodu s dcerkou, jsme partačky, cestujeme spolu vlakem po příbuzenstvu, už mám svobodu, klid, spánek celou noc bez přerušení…a je mi už 35 pryč.
Děsím se té změny zase.Co mě čeká, jaké to bude… jestli budu štastná…
Máte to taky tak nekdo?… Nebo měli jste to tak???
Jsem z toho celkem špatná, protože si myslím, že ta malá dušička ze mě cítí, že si nejsem jista, místo toho abych se na ni strašně těšila…

Reakce:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 21.08.18 20:44

Ahoj,já to mám úplně stejně.Mám syna 3 roky a teď jsem 14tt.Převažují u mě zatím nervy,jak to budu všechno s dvěma prcky zvládat.Přesně jak píšeš,se synem už máme pohodičku,celkem soběstačný,chodí do školky,já do práce a teď všechno na novo a ještě 2X…:) Ale to zvládneme,myslím si,že tyhle obavy jsou normální,já je měla i s prvním,dlouho jsme se snažili a pak jsem zjistila,že jsem těhotná a depky,že ztratím svobodu atd …Já myslím,že se to srovná,já už se dokonce začínám i těšit :D říkám si,jaký bude,jak bude vypadat…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 21.08.18 20:46

Jo, též si říkám co mě to napadlo, a jak to budu zvládat. Mám teda už dvě děti, už jsou poměrně samostatné, vyspím se, sice ráno vstávají brzo, ale nepotřebuji mně. Je to už jiný režim. Teď zase zpět k miminku, kojení, kočárku..ale chtěla jsem to. Navíc jsme už o jedno v 5 měsíci přišli, tak se nechci rouhat. Spíš jsem taková opatrná kvůli tomu. Jen doufám že teď to dotáhneme do konce a nějak to potom zvládneme. Taky mi už 35 bylo. A teď jsem 17 tt.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.08.18 20:58

To se časem srovná, až se to malé narodí, tak tyhle starosti hodíš za hlavu. Navíc ne všechny děti jsou náročné. Dcerka hned od narození prospala v noci 12h i víc, přes den se vzbudila na jídlo a po jídle byla vzhůru třeba jen hoďku a pak zase spinkala. Prospala pomalu celý den i noc. Teď je jí 21m a přes noc spí pořád těch 12h a přes den třeba i 2× dvě hodky, nebo 1× 3-4 hodiny. K hraní mě pomalu nepotřebuje, jen je příšerně zvídavá, takže ji nemůžu spustit ani na vteřinu z dohledu, ale je zlatá. O druhé se chceme začít snažit ještě letos, mám nějaké zdravotní potíže, tak až si je vyřeším, tak na to vlítneme. Také mě napadá jaké to bude a jak to zvládnu, jak to zvládne dcera, ale to se časem poddá ;-)

tereza12345
Echt Kelišová 9943 příspěvků 2 inzeráty 21.08.18 21:09

Rekla bych, ze je to naprosto normalni.. ale za me, je jednodussi mit druhe dite, mez prvni. vsechno to naskoci automaticky, nebudes tak vykolejena. Nebudes vsechno tolik resit, na to nebude cas. Jak ja rikala, kdybych u prvniho znala a vedela to, co u druhyho, bylo by to vsechno jednodussi. Neboj to zvladnes. A dcera uz bude pomocnice.. :kytka:

Uživatel je onlinesinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 21.08.18 21:12

měla jsem to tak když jsem čekala druhou, třetí, i u čtvrté, jak se narodily, bylo po problému :) během půl dne jsem naběhla na miminovský režim a byla ráda, že je mám

Avrun
Extra třída :D 12394 příspěvků 21.08.18 21:13

Mě je stejně, mám skoro dvouleťáka a jsem ve 3.měsíci, taky plánovaně. No a ač mám radost, tak se i děsím všeho toho, co tu popisuješ - celé těhotenství, porod, vše odznovu. No ale pak si zas vynadám, pohladím břicho a řeknu si, že to hold nějak zvládnem a jednou budu za dvě ráda ;)

Mallorka
Závislačka 3019 příspěvků 21.08.18 21:21

Měla jsem stejne pocity. Hrozně výčitky kvůli malemu, aby pak nebyl smutny a zvladl to. Teď mam 7 mesicni a nedala bych ji. Jak se pořád směje :D . A když si ji syn pochova a tak, je to uzasny. Na druhou stranu musím potvrdit porekadlo: jedno dítě, žádný dítě. Veljy rozdíl starat se o jedno a dve deti. Pořád v zaprahu.

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6565 příspěvků 21.08.18 21:24

pamatuji si den kdy mě s druhým pouštěli z porodnice, vůbec jsem si neuměla představit, jak to doma zvládnu…
Zvládla jsem to bez problémů :D

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 21.08.18 23:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový problém… Nevím zda je to normální, jestli jsou to hormony, nebo jestli to jsem prostě jen nevyrovnaná JÁ…
Puvodně jsem byla přesvědčena že chci jen jedno dítě. Kor když to první bylo oprvadu náročné. Několik měsíců jen plakala a málo spala. Já byla na pokraji psychického zhroucení mockrát.
Do dceřiných dvou let jsem si stále stála za tím, že bude jen to jedno. Ale postupně jsem začala uvažovat o druhém, jelikož jsem nechtěla aby dcera byla v životě sama a začala jsem si představovat ještě jednu takovou malou lásku. Ted jsou ji 4 pryč a pro další jsme se definitivně rozhodli.
Když jsem zjistila, že jsem těhotná, štěstím jsem se rozplakala..jako nikdy. Uplná euforie.
Jenže jak čas plyne, začínám se toho obávat. Jsem ve 4. měsíci.
Už mám přeci jen tu svou pohodu s dcerkou, jsme partačky, cestujeme spolu vlakem po příbuzenstvu, už mám svobodu, klid, spánek celou noc bez přerušení…a je mi už 35 pryč.
Děsím se té změny zase.Co mě čeká, jaké to bude… jestli budu štastná…
Máte to taky tak nekdo?… Nebo měli jste to tak???
Jsem z toho celkem špatná, protože si myslím, že ta malá dušička ze mě cítí, že si nejsem jista, místo toho abych se na ni strašně těšila…

Ano syna jsem měla ve 28letech a byl to děs nespal a celé dny řval…řekla jsem druhé nikdy…pak jsem si našla nového partnera a mám dceru jsou od sebe 8let…dcera taky masakr nespala…jsem ráda že to mám za sebou… 8oale miluju maminky které napíši že je to pohodička a zvládají to v pohodě… 8o

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >