Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@MartinaIrena tak babička teda silný kafe ![]()
Tandemové kojení taky netuším, a já si teda neumím představit jak to funguje ani
každé dítě bude mít přeci potřebu mlíka jinou, i doby kojení, nevím osobně bych do toho asi nešla.
@loka Já bych teda radši starší dítě odstavila. Od 6 měsíců se stejně podávají příkrmy vč. mléčných kaší, takže nedostatek vitaminů nehrozí a mámu ty dvě děti při kojení akorád strašně vyšťavujou.
Sama jsem odstavovala v 11 měsících a nelituji toho. Kdybych ale měla už další mimčo, odstavila bych starší i dřív.
@MartinaIrena přesně jak píšeš, přijde mi to už zbytečně zatěžující. Ale názor každého samozřejmě, ale já s tebou naprosto souhlasím ![]()
Podle rozsáhlé norské studie mají nejstarší děti v rodině v průměru vyšší IQ než jejich mladší sourozenci. Důvod? Najdete na Instagramu.