Cerkláž a zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lump
Povídálka 50 příspěvků 12.07.18 09:22
Cerkláž a zkušenosti

Prosím byla některá na cerkláži? Čeká mě to v pondělí. Jsem 23+2 a otevírám se. Jak u vás vše dopadlo. Diky :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kačka39
Kecalka 363 příspěvků 12.07.18 09:28

Já myslela, že se to už dávno nedělá. Já na tom byla dvakrát, ale je to už dlouho, podruhý mě na to nahnal starý doktor, když moje doktorka měla dovču. ona by to nedělala. Jinak to bylo ok. Nebolelo to, trochu nepříjemný, ale porodila jsem v termínu.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 12.07.18 09:37

Neboj se. Mně dělali akutní cerkláž za minutu dvanáct teď v listopadu a v dubnu se mi narodila holčička. Kdyby mi ji bývali udělali před dvěma lety, měla bych o dceru víc.
Steh dělali v celkové narkoze, nic mě po tom nebolelo,vytažení stehu v 36+1 hodně nepříjemné, ale že by to bolelo, to zase ne.
Nejhorší byla ta čtyřměsíční hospitalizace, kdy jsem musela ležet nohama hore a modlit se za každý další týden. A zvládly jsme to :)
Pokud ti dělají cerkláž plánovanou, tak je tam hospitalizace jen řádově několik dní a pak doma klid na lůžku (alespoň tak to probíhalo tam, kde jsem byla hospitalizována).
Přeju hodně štěstí a neboj, vše dobře dopadne. Já mám díky cerkláži dítě.

andrejika
Stálice 57 příspěvků 12.07.18 09:41

Já cerkláž měla u dcerky. O první dítě jsme ve 24.tt přišli a zjistili mi nedostatečnost děložního hrdla. Při dalším těhotenství to podchytili a udělali cerkláž a mám donošenou 8letou dceru. Jen já jsem se neotevírala, ale dělal se mi funneling z vnitřní branky. Nyní mám i miminko, opět hlídali, byl i funneling, ale nakonec jsem zvládla donosit i bez cerkláže. V nemocnici nás tam bylo víc, co měly cerkláž. První to zkouší samozřejmě konzervativně, magnézko, kapačky… a sledují stav vnitřním UTZ. Přeju zdárné donošení miminka

Lump
Povídálka 50 příspěvků 13.07.18 10:22

Díky holky.. A co ta narkoza.. Jaký má vliv na miminko?

kačka39
Kecalka 363 příspěvků 13.07.18 16:41
@Lump píše:
Díky holky.. A co ta narkoza.. Jaký má vliv na miminko?

Je to rychlovka, tak narkoza je asi slabá. Je to pro mimčo určitě lepší, než se narodit třeba ve 26t.

Lump
Povídálka 50 příspěvků 16.07.18 15:49

Tak mám po té cerkláži.. Dost mě Teda bolí v podbřišku jako při MS.. Dostala jsem něco na bolest.. Ta se zmírnila malinko..měla jste to některá tak?

Kelliee
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 17.07.18 15:18

Tak to už si nepamatuju. Mně tou hrůzou, že zase přijdu o mimčo fyzicky nebolelo snad vůbec nic :nevim:

Lump
Povídálka 50 příspěvků 23.07.18 09:14

Ještě jsem se chtěla optat.. Co po té cerkláži.. Vím že budu mít klidový režim.. Ale co jste dělaly.. Ty menší práce doma.. Jako nádobí, sem tam poklidit, na procházku jste chodily? Vím že nebudu vysávat.. Vytirat.. Nic netahat. Mám dvě malé děti tak jsem zvědavá jak to budu zvládat. Díky moc za odpověď :kytka:

andrejika
Stálice 57 příspěvků 23.07.18 13:46

To bohužel neporadím, já to měla celkově komplikovanější a byla jsem až do porodu v nemocnici… celkem 5 měsíců :nevim:

kačka39
Kecalka 363 příspěvků 23.07.18 14:03

Určitě jsem dělala všechno, ale pomalu a opatrně. Chodila jsem na dlouhý procházky se psem, dokonce se naučil chodit pomalu a netahat. Ale dítě jsem už měla větší, tak to jsem nemusela nosit.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 28.07.18 20:43

:nevim: já jak Andrejka

Ryplovaluca
Stálice 64 příspěvků 01.01.19 14:16
Ahoj holky!!!

Mám dotaz jsem po cerklazi hrdla (ve 23 týdnu mi dělali)
Teď jsme došli do 35+2 týdnu.
Chci se zeptat kdy vám steh vytáhli?
Po ukončení 36+0tt?
A jak to probíhá!? A jde se domu nebo se musí být par dni v nemocnici? Děkuji :think: :mavam:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 01.01.19 20:38

@Ryplovaluca Mně asi 36 plus něco málo. Vypálení stehu trvalo chvilinku byť mě trochu strašili přispáním, že se někdy steh může mírně zaříznout a pak se to hůř provádí. Nakonec to trvalo jen pár sekund. Příjemné to teda nebylo, ale že by to bolelo, to zase ne. Pak jsem musela ještě noc ležet a na druhý den mě pustili domů. Že prý budu zpět cobydup :lol:
Nakonec mi porod vyvolávali až snad 12. den po termínu.

Ryplovaluca
Stálice 64 příspěvků 03.01.19 17:25

@Kelliee diky za tvou zkušenost.
Mě bylo řečeno, ze všem fakt drží jen ten steh a ze ho nebýt tak je malý už dávno venku. :think:
Mám prej hrozne měkké hrdlo!
Tak jsem zvědavá kdy vyndaji steh a kdy půjde malý ven. :zed:

Chci se zeptat jak se pozná hlenova zadka? Jde ze mě 3 den zvláštní hlen zelenobily. Ale Nepálí nesvedi nic. Neutrál. A přijde mi, ze u trochu vody jsme furt mokrá :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivní zpověď kamarádky pašeračky Terezy: Od modelingu až k heroinu

Tereza Hlůšková (22), která je obviněna z pašování heroinu, nebyla jedinou... číst dále >

Předražené boty Gucci: Kdo z našich celebrit by skočil po ošuntělých teniskách?

Nedlouho po skandálním rasistickém svetru módní dům Gucci představil nové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >