Reklama

Cerkláž a zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lump
Povídálka 41 příspěvků 12.07.18 09:22
Cerkláž a zkušenosti

Prosím byla některá na cerkláži? Čeká mě to v pondělí. Jsem 23+2 a otevírám se. Jak u vás vše dopadlo. Diky :srdce:

Reklama

Reakce:

kačka39
Kecalka 169 příspěvků 12.07.18 09:28

Já myslela, že se to už dávno nedělá. Já na tom byla dvakrát, ale je to už dlouho, podruhý mě na to nahnal starý doktor, když moje doktorka měla dovču. ona by to nedělala. Jinak to bylo ok. Nebolelo to, trochu nepříjemný, ale porodila jsem v termínu.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 12.07.18 09:37

Neboj se. Mně dělali akutní cerkláž za minutu dvanáct teď v listopadu a v dubnu se mi narodila holčička. Kdyby mi ji bývali udělali před dvěma lety, měla bych o dceru víc.
Steh dělali v celkové narkoze, nic mě po tom nebolelo,vytažení stehu v 36+1 hodně nepříjemné, ale že by to bolelo, to zase ne.
Nejhorší byla ta čtyřměsíční hospitalizace, kdy jsem musela ležet nohama hore a modlit se za každý další týden. A zvládly jsme to :)
Pokud ti dělají cerkláž plánovanou, tak je tam hospitalizace jen řádově několik dní a pak doma klid na lůžku (alespoň tak to probíhalo tam, kde jsem byla hospitalizována).
Přeju hodně štěstí a neboj, vše dobře dopadne. Já mám díky cerkláži dítě.

andrejika
Povídálka 34 příspěvků 12.07.18 09:41

Já cerkláž měla u dcerky. O první dítě jsme ve 24.tt přišli a zjistili mi nedostatečnost děložního hrdla. Při dalším těhotenství to podchytili a udělali cerkláž a mám donošenou 8letou dceru. Jen já jsem se neotevírala, ale dělal se mi funneling z vnitřní branky. Nyní mám i miminko, opět hlídali, byl i funneling, ale nakonec jsem zvládla donosit i bez cerkláže. V nemocnici nás tam bylo víc, co měly cerkláž. První to zkouší samozřejmě konzervativně, magnézko, kapačky… a sledují stav vnitřním UTZ. Přeju zdárné donošení miminka

Lump
Povídálka 41 příspěvků 13.07.18 10:22

Díky holky.. A co ta narkoza.. Jaký má vliv na miminko?

kačka39
Kecalka 169 příspěvků 13.07.18 16:41
@Lump píše:
Díky holky.. A co ta narkoza.. Jaký má vliv na miminko?

Je to rychlovka, tak narkoza je asi slabá. Je to pro mimčo určitě lepší, než se narodit třeba ve 26t.

Lump
Povídálka 41 příspěvků 16.07.18 15:49

Tak mám po té cerkláži.. Dost mě Teda bolí v podbřišku jako při MS.. Dostala jsem něco na bolest.. Ta se zmírnila malinko..měla jste to některá tak?

Kelliee
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 17.07.18 15:18

Tak to už si nepamatuju. Mně tou hrůzou, že zase přijdu o mimčo fyzicky nebolelo snad vůbec nic :nevim:

Lump
Povídálka 41 příspěvků 23.07.18 09:14

Ještě jsem se chtěla optat.. Co po té cerkláži.. Vím že budu mít klidový režim.. Ale co jste dělaly.. Ty menší práce doma.. Jako nádobí, sem tam poklidit, na procházku jste chodily? Vím že nebudu vysávat.. Vytirat.. Nic netahat. Mám dvě malé děti tak jsem zvědavá jak to budu zvládat. Díky moc za odpověď :kytka:

andrejika
Povídálka 34 příspěvků 23.07.18 13:46

To bohužel neporadím, já to měla celkově komplikovanější a byla jsem až do porodu v nemocnici… celkem 5 měsíců :nevim:

kačka39
Kecalka 169 příspěvků 23.07.18 14:03

Určitě jsem dělala všechno, ale pomalu a opatrně. Chodila jsem na dlouhý procházky se psem, dokonce se naučil chodit pomalu a netahat. Ale dítě jsem už měla větší, tak to jsem nemusela nosit.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 28.07.18 20:43

:nevim: já jak Andrejka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama