Poradna duly
Jana Čurdová
Euryanto,BLAHOPŘEJI a pokud nechceš holčičku,ráda s Tebou za pravděpodobného „Rozariuse“ vyměním
.
Holky nevíte čím pořádně vyčistit horkovzdušnou troubu???Koupila jsem nějaký čistič,nastříkala,nechala 1 hod. působit,ale že by to nějak extra pomohlo…a to ji máme od vánoc novou a skoro pokaždé jsem ji čistila hadříkem při umývání nádobí s jarem…ale to sklo zevnitř je pořád pěkně sprasený.
Jééé,koukám,že je připojená Silema ,tak to tě vítám doma,holka
,tak co,už to bylo tento týden naposledy a jakpak se máte s prďolkou,vše v pořádku?
Euryanto, gratuluji k holčičce. Aspoň trochu vyrovnáš seznam.
Ivčo, taky jsem ty krajkový límečky na košilkách odpreparovala. Hned to vypadalo líp. Jen jsem to zbaběle neukázala tchýni, asi by ji ranila mrtvice, když je přes 30 let schovávala. Ale určitě je to praktičtější.
Tak jsem byla u dr na kontrole toho vpichu. Dělal mi UTZ a prý tam je hematom, sice ne velký, ale je. Ještě to zkontroluje za týden.
Tak se mějte všichni fajn a užijte si víkend.
renko - co by ten hamatom mohl znamenat? jen, že se to bude pomaleji hojit, jinak snad nic? držim palce a už se těším, až budeš taky konečně vědět, že je vše v pořádku.
děkuju za gratulace k marušce. už jsem změnila metřík na holčičí, tak doufám, že úspěšně.
Ahoj holky,
Kami, Korculko gratuluji ke chalpečkům.
Euryanto, tobě gratuluji k holčiče. Až se narodí a uvidíš to malé, tak ti bude úplně jedno. co to je.
Já mám v okolí také mnohem víc kluků než holek. Tvrdím to samé - holky si budou moc vybírat, tak doufám, že nám jendou klučina nezůstane na krku až do důchodu. ![]()
Kami, Helenis mi poslala krásný návod, jak vložit metřík. Jestli chceš tak ti ho pošlu.
Ty přebalovací pulty vám moc závidím. Moc bych si ho přála, ale máme malý byt a už by se nám sem nevešel, tak koupíme jen podložku.
Do kočáku dám také jen plínku nebo nějakou látku na dno a budu ho přikrývat tou španělskou dekou. Dnes jsem se na ně byla podívat, ale moc velký výběr neměli, tak ji nejspíš objednám někde na internetu.
Nad plínkami také přemýšlím, nejdřív jsem myslela, že budu používat jen látkové - říká se, že jsou zdravější a jsou ekologyčtější. Pak jsem se rozhodla, že budu používat jak látkové tak jednorázovky. Když jsem mluvila s paní, která prodává látkovky, tak říkala, že jednorázovky rozhodně nemám zatracovat, že ona ze začátku používala jednorázovky, protože v šestinedělí byla ráda, že nemusí nic prát a žehlit. Teprve potom přešla na látkovky. Já si ale myslím, že když začnu s jednorázovkami, tak budu už tak líná a nebude se mi chtít prát a žehlit látkovky. Tak uvidím.
Loudalko, prací prášek mi kamarádka poradila také Lowelu a aviváž nepoužívá.
Zuzko, s tou fyzickou prací to moc nepřeháněj. Šetři síly na porod. ![]()
Novire, ohledně mateřské dovolené. Manžel to dnes zjišťoval. Počet dní dovolené záleží na tom, do kdy jsi byla v práci + se dovolená počítá i z mateřské dovolené, která je 28 týdnů. To znamená, že do práce budu chodit nějak do poloviny dubna (odcházím 8 týdnů před termínem porodu). To máš 3 a půl měsíce plus 28 týdnů, to je skoro 10 měsíců, takže nárok budu mít skoro na celou dovolenou.
Nejspíš skončím 30. března, takže pár dní dovolené si vyberu před nástupem na dovolenou a zbytek, kterou si nevybereš ti proplatí po skončení mateřské dovolené.
Nástup na mateřskou je 8 nebo 6 týdnů před termínem porodu.
Snad jsem to napsala nějak srozumitelně. Ještě se v pondělí v práci přeptám, ale myslím, že je to zbytečné. Manžel je hodně pečlivý, vyzná se a dělá ve stejné firmě.
Dominika
Euryanto - gratuluju k Marušce - konečně nějaká „posila“ do růžové části seznámku. Tak to Tvůj Dr. moc nezvládl - já měla do Ústí žádanku jak na normální UTZ, tak právě na ten „srdeční“ - ale na srdíčko koukali i na tom normálním - možná, že koukli ani nevíš - kdyby se jim něco nezdálo, tak by to určitě řekli. A cestování sockou do Ústí nezávidím - my jeli autem, to bylo v pohodě
Renko - doufám, že hematom neznamená nic špatnýho - určitě se brzy vstřebá
stef - mám pocit, že můj dr toho vážně nezvládá nějak moc
ale už když mi on dělal ten rozmazanej utz, tak říkal, že srdíčko vypadá v poho. tak to nebudu řešit. nějak to prostě je a taky si myslím, že by ten legrační doktor v ústí taky něco viděl. doprava do ústí je fakt příšerná. autem bych musela sama a to jsem se bála. přece jenom jsem dvě.
já když vás poslouchám, tak asi taky začnu nakupovat. ale prací prášek apod. snad zatim nekupujete ??
No, já už budu kupovat i prášek, protože jsem začala sem tam něco nakupovat a chci to raději přeprat.
Holky, oblčení na miminko stačí prát normálně na 40?
Dominika
Ahojky, krásné dopoledne,
tak se s Vámi loučím, za chvíli vyrážíme směr Nízké Tatry ![]()
Silem, doufám, že je všechno v pořádku a že už se do nemocnice nebudeš muset vracet.
Euryanto, gratulace k Marušce!
Renko, věřím, že hematom se rychle vstřebá a že se příští týden dozvíme od Tebe jen samé dobré zprávy.
Holčiny, mějte se krásně, opatrujte bříška a já se Vám ve čtvrtek ozvu i se zpravodajstvím a zážitky ze slovenských termálů
Ptala jsem se doktora, zda můžu a pokud prý nepůjdu do sauny nebo přímo pod vířivkový proud tak je to prý v pohodě ![]()
Ahoj holky,
Kaculko - dovolená v Nízkých Tatrách - to Ti moc závidím, hned bych jela taky. Tak si to tam pořádně užij a pozor na nachlazení.
Eury - já to s nákupama zatím taky moc nepřeháním, i když ty růžový věcičky jsou k neodolání - a to jsem říkala, že to s růžovou nebudeme přehánět
a prášek na praní zatím fakt nemám…
Malá dneska pěkně kope, fakt jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až bude mít tak 2 kila - to se asi prokope ven ![]()
Dobré ráno holky,
KACULKO, užij si dovolenou, hned bych jela taky…
DOMINIKO, jestli to stačí prát normálně na 40 netuším, ale snad jo. Já peru na 60 asi snad jenom ručníky a věci od psa. Ale plínky budu brát asi dokonce na 90…
Prcek dneska taky pěkně kope, asi mi vrací dnešní noc, nemohla jsem spát, tak jsem trajdala po bytě a asi se mu to moc nelíbilo, strašně divil, jak to že neležím ![]()
RENKO, s tím hematomem to snad nebude nic vážného, určitě se to vstřebá.
Ach jo, vůbec se mi nechce nic dělat, ale mám tady kupu prádla na praní co přivezl manžel a taky musím vařit ![]()
Tak si užívejte víkendu a pohlaďte bříška.
Novire - co vaříš? Já dneska nemusím, včera jsem dělala rizoto a máme i na dneska, ale potřebovala bych tip na zítra… Dneska jsem jen zadělala těsto na švestkový koláč
Stef, to se máš, že nemusíš vařit. Já sice nemám manžela dneska doma (má volejbalový turnaj), ale vařit musím. Až přijde, bude mít hlad. A hladový chlap je pěkně protivnej
. Já dělám plněné bramborové knedlíky uzeným a zelí.
Mrnousek je dneska v pohode, ale doufám, že se mi alespon jednou ozve, abych věděla, že je O.K.