Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Anonimka5621 píše:
Prijmeni je Heřman / HeřmanováLauru jsem chtela ale chlap ne nelibi se mu :/
Pokud mate v prijmeni hacek, coz mate, tak jsem urcite pro ceske jmeno.
@Anonimka5621 píše:
Ahoj zeny, preferujete ceska jmena nebo cizi? Nemuzeme se domluvitChlap chce Matyase a Lucinku nebo Barborku… A ja bych chtela Sebastian nebo Elizabeth… Co myslite vy?
jsme češich, chtěli jsme české jméno
vy dejte, jaké vyhovuje vám..
@Anonimka5621 píše:
Prijmeni je Heřman / Heřmanová
Elizabeth Heřmanová ani Sebastian Heřman ani Barbora Heřmanová ani Matyáš Heřman mi k sobě vůbec nejde
. Takže z vašeho výběru se mi líbí jen kombinace Lucie Heřmanová.
Přijímení zcela typické české, takže bych volila i křestní české… Elizabeth fakt neeee! Alžběta Heřmanová je rozhodně lepší
Bětuška, Betynka, Alžbětka…
@evill píše:
Elizabeth Heřmanová ani Sebastian Heřman ani Barbora Heřmanová ani Matyáš Heřman mi k sobě vůbec nejde![]()
. Takže z vašeho výběru se mi líbí jen kombinace Lucie Heřmanová.
to souhlasim - ty kombinace jsou podivne vsechny, byt jednotlive jsou jmena pekne.
pokud je v prijmeni hacek, tak jmeno bych dala urcite bez hacku. libila by se mi treba Eva Hermanova nebo Anna z tech exoticteji znejicich treba Elena nebo Tina
@Anonimka5621 píše:
Prijmeni je Heřman / HeřmanováLauru jsem chtela ale chlap ne nelibi se mu :/
Barbora je v podstatě též cizí což značí význam „cizinka“.
Elisabet Heřmanová by byla jako pěst na oko. To už radši Elišku či Alžbětu Heřmanovou. I když je jejich všude hafo. Božidara Heřmanová zní mnohem líp.
K tomuto příjmení bych dala jedině česká jména slovanského původu:
https://cs.wikipedia.org/…_p%C5%AFvodu
Bohdan, Bohumil, Boleslav, Bořivoj, Břetislav, Ctirad, Dalemil, Dalibor, Dušan, Horymír, Jaromír, Jarovít Ludomír, Mnislav, Mnata, Přemysl, Hostivít, Rostislav, Stanimír, Svantovít, Svatoslav/mír/pluk, Vácslav, Vladan, Vlastimír, Vlastislav, Vlastibor, Vratislav, Zbyněk, Zbyšek…
Těch ženských slovanských jmen, ale moc není:
Běla, Božidara, Danica, Dobromila/míra, Doubravka, Jarmila, Jasna, Kazi, Květa, miLada, Libuše, Liběna, Ljuba, Ludmila, Ludiše, Milena, Miluše, Mokoš, Naděje, Radana, Radmila, Růže, Slavěna, Stáňa, Svatava, Vendula, Věnka, Věra, Vesna, Vlaďka, Vlasta, Zdenka, Zdislava, Zora, Zlata, Živa
@Morrígan Ní_Boii dekuji za seznam ale teda ani jedno se mi vubec nelibi :/ ![]()
@Anonimka5621 Je to samozřejmě vaše volba, jenom musíš počítat, že spousta lidí se na kombinaci cizího jména a českého příjmení - což Elisabeth Heřmanová určitě je - dívá s úšklebkem. Mně osobně to také zní komicky, ale samozřejmě neodsuzuju to, jenom upřímně říkám svůj názor. Mně se vaše příjmení líbí právě tím, že je takové pěkné české, tak bych ho podtrhla něčím klasickým (což se te´d ale stejně moc nedává, takže tuším, že klidně můžeme ta jména považovat za originální)… Jana, Hana, Eva, Jitka, Ivana, Iveta Heřmanová… Karel, Milan, Ivan, Radek, Zdeněk… Nebo i ten Adam, Jan, Pavel, Václav…
Jinak jsem se setkala s jedním Matyášem Heřmanem, nepřijde mi to nějaká nehezká kombinace, ale znám i lepší. Sebastian Heřman se mi už nehezká kombinace zdá. ![]()
Obecne jsem proti spojovani ciziho jmena a echtceskeho prijmeni, ikdyz Hermam jeste neni tak silene ceske. Ucim na VS, takze moc vystrednosti tam zatim nemame, ale musim rict ze nejvetsi „debilci“ se rekrutuji z rad prave techto kombinaci. Asi proto, ze rodice vyberem jmena i pristupem delaji z deti nedotknutelne naddeti a po takovychto lidech pak chtit, aby se chovali slusne, popr. bez reci splnili ukol nejde…
Ale Sebastian Herman mi jako vystrednost neprijde, Elizabeth uz ano
@Janee19 píše:
Obecne jsem proti spojovani ciziho jmena a echtceskeho prijmeni, ikdyz Hermam jeste neni tak silene ceske. Ucim na VS, takze moc vystrednosti tam zatim nemame, ale musim rict ze nejvetsi „debilci“ se rekrutuji z rad prave techto kombinaci. Asi proto, ze rodice vyberem jmena i pristupem delaji z deti nedotknutelne naddeti a po takovychto lidech pak chtit, aby se chovali slusne, popr. bez reci splnili ukol nejde…
Ale Sebastian Herman mi jako vystrednost neprijde, Elizabeth uz ano
Souhlasím, mě Sebastian Heřman také netrhá uši. Sebastian se mi však nelíbí, ale to už je čistě můj názor na to jméno. ![]()
@Anonimka5621 Pokud stojíš o tipy… Ella Heřmanová, Denisa Heřmanová, Sára Heřmanová, Terezie Heřmanová, Laura Heřmanová, Monika Heřmanová, Amélie Heřmanová, Emilie Heřmanová, Viktorie Heřmanová. Marek Heřman, Karel Heřman, Robert Heřman, Eduard Heřman, Gabriel Heřman, Dominik Heřman.
@Anonimka5621 píše:
@Morrígan Ní_Boii dekuji za seznam ale teda ani jedno se mi vubec nelibi :/
Sračí se podívat na tuto stránku:
https://cs.wikipedia.org/…_p%C5%AFvodu