Cestování dítěte se třetí osobou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 11.07.19 19:18
Cestovani ditete se treti osobou

Ahoj, chci se zeptat, jestli nekdo nema podobnou zkusenost a radu - kdyz poleti moje dite se treti osobou (neni to primy pribuzny) do zahranici a poleti z Vidne, bude pro vycestovani stacit muj souhlas overeny na Czechpointu na poste? Text je anglicko/cesky, ale ta potvrzovaci dolozka z posty samozrejme jen v cestine, bude to na letisti vadit nebo mam toto jeste radeji nechat uredne prelozit do anglictiny?
Diky

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8146 příspěvků 11.07.19 19:21

No a kam letí? Pokud v rámci EU, tak je to asi v pohodě, pokud mimo, tak si především pozjišťuj podmínky v té dané zemi.

Pety2
Závislačka 2706 příspěvků 11.07.19 19:23

Před dvěma týdny jsme posílali letecky dceru (3 roky) s babičkou. Měli jsme dokument v angličtině, nebylo potřeba nijak ověřovat (zajišťovala jsem si) A navíc byl potřeba kopie (opět neoverena) rodného listu, že naše podpisy jsou opravdu rodičů. Cestovala Eindhoven-Katowice a v pohodě.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 11.07.19 19:42

Pokud vim, tak je treba souhlas obou rodicu s vycestovanim :nevim: resila jsem to s manzelovou dcerou, meli jsme jet do Anglie, ale jelikoz maminka rekla, at si jede kam chce, ale ze ji nic nepodepise, tak jsme nikam nejely :(

KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 11.07.19 19:44

@Pety2 u nas by to bylo mimo Eu, ale tim, ze je to z letiste mimo Cr, tak prave nevim, jestli tomu rakouskemu urednikovi bude stacit razitko z naseho uradu…nebo to fakt radeji prelozit

tereza12345
Extra třída :D 12343 příspěvků 1 inzerát 11.07.19 19:57
@KlaraBoch píše:
@Pety2 u nas by to bylo mimo Eu, ale tim, ze je to z letiste mimo Cr, tak prave nevim, jestli tomu rakouskemu urednikovi bude stacit razitko z naseho uradu…nebo to fakt radeji prelozit

Hlavne si dejte pozor na vycestovani do zemi jako je dominikánská republika a jiste i mnoho dalsich. Tam jsou priserne podminky pro cestovani s detmi, ktere maji jina prijmeni a pod. Otec snad potreboval pro nevlastní dceru overeni z ambasady. :roll: at to mate podchycene a v poradku.

M-A
Kecalka 418 příspěvků 11.07.19 20:10

@Tazvesnice to je divný nějaký ne, když cestovala s jedním z rodičů? Já letam se synem zásadně sama a manžel žádný souhlas dávat nemusí

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 11.07.19 20:25

@M-A ehm,manzel s nami letet nemel, coz vyplyva z toho, ze jsme nikam nejelY :nevim: a pokud bys byla rozvedena, tak spravne by mel otec pisemne souhlasit s kazdou zahranicni cestou..

M-A
Kecalka 418 příspěvků 11.07.19 21:39

@Tazvesnice ano, omlouvám se, já četla měli jsme jet, ten konec s Y jsem už trochu vypustila :palec:

Pety2
Závislačka 2706 příspěvků 12.07.19 05:51

Ano, s vycestovanim musí vždy souhlasit oba rodiče a to i když s ním jeden z nich cestuje( ale když jsem s půlroční dcerou poprvé letěla sama), tak jsem od partnera podpis neměla, nevěděli jsme o tom, a nikdo se po něm neptal, ale možná jsme měli jen štěstí, taky nás nemuseli nechat odletět…A to má dcerka jiné příjmení.

Jinak bohužel na cestu mimo eu, to nevím:-( malá letěla s babičkou jen po eu, měla ty dokumenty co jsem psala, ale nikdo je stejně vidět nechtěl, zajimal je jen platný pas.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66889 příspěvků 12.07.19 07:59
@Tazvesnice píše:
@M-A ehm,manzel s nami letet nemel, coz vyplyva z toho, ze jsme nikam nejelY :nevim: a pokud bys byla rozvedena, tak spravne by mel otec pisemne souhlasit s kazdou zahranicni cestou..

Nemusi souhlasit s kazdou zahranicni cestou, bezna dovolena neni zadna zasadni udalost, o ktere musi rozhodovat oba rodice. Tedy z hlediska cr a eu, treti zeme neumim

Váš příspěvek
Reklama