Partner chce, abych šla pracovat, jsem na mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 22:20
Chce, abych šla pracovat

Pěkný večer. Prosím o názor na věc. Žiji s partnerem, jsem doma na rodičáku s 1,5 ročním dítětem. Tři roky jsme žili v domě partnerových rodičů a téměř nám to zničilo vztah. Před pár měsíci nastala změna a my se nastěhovali do pronajateho bytu. Problémem jsou ale peníze. Partner se stěhovat nechtěl, nechtěl platit vysoký nájem, vyhovovalo mu platit minimální částku za bydlení u rodičů, přičemž každý z nás polovinou i po narození dítěte. Nyní v pronájmu je to tak, že platí celý nájem on, nájem činí polovinu jeho platu. Kromě nájmu platí benzín, obědy v práci, občas jídlo a svoje potřeby. Já z rodičáku 7 tis v podstatě živím sebe a dítě, kupuji pleny, drogerii, oblečení, potřeby do domácnosti, platím mobil a elektřinu. Na dite mi skoro neprispiva. Podotykam že mame kazdy svuj ucet, já snad ani jeden spolecny nechci, protoze je partner příliš šetřivý, ten už společný účet nechce vůbec. Teď partner přišel s tím, že kvůli mně a mému vymyslu se stěhováním mu z platu zbývá sotva existenční minimum. A že bych si měla začít hledat práci a přispívat mu polovinu na pronájem. Já jsem ztracená a nevím, co mám dělat. Dítě je ještě malé, já nemám možnost práce z domova ani práce na půl úvazku. Další problém je ten, že veškerá práce doma a péče o dítě je jen na mně. Nepomáhá mi s ničím ani on ani nikdo další. Je v právu se svým požadavkem nebo ne?
Prosím o anonym.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 53 Další »
Reakce:
vejilka
Závislačka 4726 příspěvků 19.11.18 22:23

8o 8o No našla sis suprového chlapa, to ti povím. Odpověděl ti na otázku, kam s dítětem, když budeš muset do práce?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 19.11.18 22:25

Není v právu. Poslala bych ho zpátky k rodičům pokud by si to nenechal vysvětlit. Co taky jiného s tímhle :nevim:

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 19.11.18 22:26

Zeptej se chytraka, zda na materskou v tom pripade pujde on, neco jineho je jit do prace za rok, kdy ditku bude dva a pul…
Mezi nama mate sice spolu dite, ale finance vyresene nemate vubec a on dle tveho popisu bude pekny skrblik a maman…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 19.11.18 22:28

Co se placení týká, platí nájem, občas jídlo, benzín a svoje obědy. Ty ze svého elektriku, pleny. Pokud vám vyhovují rozdělené finance, nechápu, proč by ti na dítě měl ještě přispívat. V bytě bydlíte všichni, na jídle se občas podílí a autem vás asi taky vozí. Pokud chce do budoucna přispívat na pronájem, tak bych mu vypočítala potřeby jeho dítěte a chtěla bych peníze od něj. Ale psát ti, že sis udělala dítě s nezodpovědnýn mamánkem, je pozdě.

nini77
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 8 inzerátů 19.11.18 22:30

Máte to podivně nastavené už od začátku. Snad jste partneři ne? Ještě pochopím dva účty, ale chtít striktně polovinu nájmu je divný. Jestli máte peníze na obyčejný život, tak si myslím, že to moc hrotí. Jestli vážně peníze chybí, a mělo by to ohrozit existenci rodiny, tak bych asi nebyla proti podívat se po nějaké brigádě v době, kdy on může hlídat dítě.

Markéta80
Hvězda diskuse 40535 příspěvků 19.11.18 22:30

a dítě bude kdo? To taky vymyslel? Zeptej se ho kolik bude naopak on potom přispívat na vlastní dítě? To totiž není jen tvoje ale i jeho ;)

marka123
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 19.11.18 22:31

8o co to zas mate za blba, fakt kolikrat valim oci, co maji doma dobrovolne zeny za exemplare. Mesicne sectete jidlo, pleny drogerii, a ukazte mu kolik zbyva z rodicaku vam. Jinak ok muzete si najit brigadu, ale v dobe ,kdy bude on hlidat. A ty penize budete mit na prilepsenou sobe a diteti, nebo na tvoreni rezervy. V zadnem pripade najem pul na pul, kdyz jste na rodicovske :zed: nebo jo, a muzete zase vy chtit klidne soudne stanovit vyzivne na sebe a dite, jeste ten 1,5 roku zpetne, kdyz nic neprispival a to mu pak muzete umazavat z te pulky najmu:D

Limi123
Závislačka 3691 příspěvků 19.11.18 22:32

@vejilka @sladke-mameni @Hanka1

No holky, ja to vidim tedy trochu jinak.

Zakladatelka presvedcila muze, at jde do pronajmu. Po zaplaceni najmu jim zbyva tak tak existencni/zivotni minimum, když je beru jako rodinu dohromady. Maji moznost zbyvajici rok a pul preklenout u jeho rodicu, coz zakladatelka nechce.

Opravdu vam prijde partneruv pozadavek na to, aby sla zakladatelka napr. aspon na brigadu, pripadne si nasla na nejaky uvazek praci, az tak prehnany?

Ja byt na jejim miste, uz mam nejakou praci davno… I kdyby treba jen jeden den o vikendu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 22:32

Vím to již nějakou dobu, že je to „super chlap“. Bohužel tohle poznání přišlo až po narození dítěte. Ano, finance vyřešené nemáme, je skrblik a otázku peněz s ním už nemám sílu řešit. Zpočátku na to přistoupil, že bude platit za nájem. Teď si začíná vymýšlet. Zakl.

Bebuše
Echt Kelišová 7907 příspěvků 19.11.18 22:33

Já bych šla klidně někam na noční a víkendy a jeho bych nechala starat se o dítě. Jedině léčba šokem.
Máš doma nezralého jedince v lepším případě, v horším idiota…

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 19.11.18 22:34

Nevím, čím začít, tady je všechno špatně od začátku, snad vyjma exitu od rodičů.

kristyn.g
Závislačka 2936 příspěvků 19.11.18 22:36

no a co se s ním pohovořit na téma jak se podělíte na půl o péči o domácnost a o dítě, když tedy budete chodit do práce oba…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 19.11.18 22:37

@Limi123 to minimum ale zbývá jemu, jestli dobře chápu. A jí k tomu celý rodičák. Já ho na jednu stranu chápu, pokud je chlap ochotný se o dítě postarat nevidím důvod, aby si ženská nenašla brigádu. Jestli je zvyklý mít rezervu a najednou vyjdou z měsíce na měsíc, asi je z toho na nervy. Taky nevíme, jak nakupuje zakladatelka pro sebe a své dítě.

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 19.11.18 22:38
@Limi123 píše:
@vejilka @sladke-mameni @Hanka1

No holky, ja to vidim tedy trochu jinak.

Zakladatelka presvedcila muze, at jde do pronajmu. Po zaplaceni najmu jim zbyva tak tak existencni/zivotni minimum, když je beru jako rodinu dohromady. Maji moznost zbyvajici rok a pul preklenout u jeho rodicu, coz zakladatelka nechce.

Opravdu vam prijde partneruv pozadavek na to, aby sla zakladatelka napr. aspon na brigadu, pripadne si nasla na nejaky uvazek praci, az tak prehnany?

Ja byt na jejim miste, uz mam nejakou praci davno… I kdyby treba jen jeden den o vikendu.

Zakladatelka píše, že jim společné soužití s rodiči málem zničilo vztah. Já bych na jejím místě taky prchala. A chlap s tím asi taky souhlasil, když odešli, násilím ho přece neodtáhla. A teď se mu to holt rozleželo a kope kolem sebe.
Já to rozdělování na moje tvoje fakt nechápu. Tvůj chlap je opravdu exemplář. Ale to Ty už asi víš :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 53 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >