Učitelka nás chce udat na OSPOD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 17:42
chce nás udat na ospod

Omlouvám se, že anonymně, ale jsou to citlivé údaje.
Ve čtvrtek mě ve škole zastavila učitelka, která má na starosti nápravy (na škole začala působit od loňského roku, do té doby na škole nápravy nebyly) a vyčetla mi, že moje dcera na ně nechodí, vysvětlila jsem jí, z jakého důvodu nechceme, aby tam chodila. Řekla mi, že samozřejmě mohu odmítnout, ale že to potřebuje písemně a poté nás nahlásí na OSPOD, že zanedbáváme výchovu dítěte. Nápravy jsou zaměřeny na dyslexii, tu má dcera jen lehkou, má hlavně dysgrafii a ADHD.

Minulý rok na nápravy chodila, ale poté jak jsme prožili minulý rok, jsme se zařekli, že starším dětem zrušíme, co jen půjde. My jsme prakticky jako rodina nežili, děti měli odpolední vyučování v různé dny, k tomu kroužky, doučování, DÚ, učení na druhý den, trénování na piano, kytaru, v sobotu se dohání, co se za týden nestihlo ap. Ale kvůli tomu děti nemáme, my s nimi chceme být.

Dcera je v deváté (na nápravách by byla nejstarší), týdně má 32 vyučovacích hodin (paní ředitelka loni zavedla třídnické hodiny - to mě taky štve :cert:, rodiče i učitelé byli proti) + 2 hodiny přípravy na přijímačky tzn. v pondělí a úterý přichází domů v 16:15, ve středu v 17:45 (ten den ještě od sedmi), v pátek 15:05 a ten čtvrtek, kdy by měla na ty nápravy chodit, je doma nejdříve - v 14:15, pokud by na ně chodila, byla by doma až 16:15-nebydlíme ve městě. Ona ale také potřebuje být doma, sice na konci osmé třídy měla vyznamenání, ale přesto se potřebuje učit, trénovat na piano, ale pokud je celé dny ve škole nebo se učí, je unavená. Z PPP nemá doporučení na nápravy chodit, ale i kdyby měla – není snad rozhodnutí v kompetenci rodičů?

Vím, že nejjednodušší řešení by bylo tam dceru posílat a mít klid. :zed: Ale to by bylo proti našemu přesvědčení a kromě toho se přece nenecháme vydírat. Vím, že tam donutila chodit i děti svých kolegů. Dcera je jediná, kdo tam nechodí. A když se naštve?… Něco na nás najde - to nebude nic těžkýho máme 5 dětí=socka (i když jsme vysokoškoláci). Opravdu nám kvůli tomu může dělat takové problémy? Co byste nám poradili? Problém je v tom, že kdyby k nám někdo z OSPODu přišel, tak se vyděsí - u nás to teď vypadá, jak kdyby vybouchl granát, já jsem už tři měsíce pořád nemocná (z nemoci do nemoci, jak mi to řekla tak jsem v noci nemohla spát a buch angína) a uklízí manžel s dětmi. :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

sara1000
Kelišová 5554 příspěvků 2 inzeráty 07.11.18 17:47

Mohu se prosim zeptat,co to jsou ty napravy?
Jsem zvedava,slysim to poprve Ze se kvuli nedochazeni na ne posila na rodinu socialka.

Beckyttine5
Kecalka 278 příspěvků 07.11.18 17:48

Domluv si schůzku s ředitelkou a vysvětli jí to tak jako nám tady

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 17:53

ředitelka nás moc nemusí - minulý rok jsem si dovolila stěžovat na učiteku češtiny, protože pořádně neučila:( Tak trochu si říkám, jestli vítr nefouká ood ní.

Nápravy je hodina týdně, ve které se děti, které mají doporučení z poradny (různé dys) nějakým způsobem doučují - pro představu - mohla by to být třeba i logopedie, ale většinou to jsou diktáty, tleskání po slabikách, čtení ap. ono hodně záleží na učitelce.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33207 příspěvků 07.11.18 17:54

„nápravy“ jsou hodiny reedukace a pedagogické intervence. Ty jsou stanoveny PPP. KAŽDÝ rodič podepisuje VŠECHNY souhlasy s jakýmkoli výkonem, které se týká jeho dítěte. Pokud nechcete dodržovat to, s čím jste souhlasili, obraťte se na vedení školy. Pokud je to jediný podnět pro OSPOD, nemáte se čeho obávat.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25008 příspěvků 07.11.18 17:55

Jak dlouho ji trvá cesta ze školy domů? Ty hodiny a časy, kdy dorazí nějak nesedí, ne?
Každopádně neumím si představit, jestli v 9. třídě nápravy mohou něco přinášet?
Oznámila bych vedení školy, že a proč dcera chodit nebude.
Ale doma bych se postarala o to, aby ospod nezavedl nějaký dlouhodobý dohled, pokud by dorazili a viděli to. Nevím, jak jsou staré děti, ale uklidit nějak, aby to vypadalo alespoň průměrně, by snad pod tvým dozorem s manželem měly zvládnout. Nebo si zaplaťte jednorázový úklid. :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 20753 příspěvků 1 inzerát 07.11.18 18:01

Na Ospod tě nenahlásí a i kdyby tomu je to jedno, ale zruší dceři veškeré úlevy co má na dyslexii, dysgrafii a ADHD a nebude mít úlevy na přijímačky na střední školu. Mě by to za to nestálo a ty nápravy pokud se vedou pořádně jsou pro ty děti plus. A počítám, že má nějaké špatné spoje, protože u nás mají deváťáci 31 hodin a to je do 13.15 a jednou do 14.30. Kdo chodí na doučko na přijímačky tak třikrát v týdnu končí ve 14.30 to není tak strašné.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18507 příspěvků 07.11.18 18:15
@Anonymní píše:
Omlouvám se, že anonymně, ale jsou to citlivé údaje.
Ve čtvrtek mě ve škole zastavila učitelka, která má na starosti nápravy (na škole začala působit od loňského roku, do té doby na škole nápravy nebyly) a vyčetla mi, že moje dcera na ně nechodí, vysvětlila jsem jí, z jakého důvodu nechceme, aby tam chodila. Řekla mi, že samozřejmě mohu odmítnout, ale že to potřebuje písemně a poté nás nahlásí na OSPOD, že zanedbáváme výchovu dítěte. Nápravy jsou zaměřeny na dyslexii, tu má dcera jen lehkou, má hlavně dysgrafii a ADHD.

Minulý rok na nápravy chodila, ale poté jak jsme prožili minulý rok, jsme se zařekli, že starším dětem zrušíme, co jen půjde. My jsme prakticky jako rodina nežili, děti měli odpolední vyučování v různé dny, k tomu kroužky, doučování, DÚ, učení na druhý den, trénování na piano, kytaru, v sobotu se dohání, co se za týden nestihlo ap. Ale kvůli tomu děti nemáme, my s nimi chceme být.

Dcera je v deváté (na nápravách by byla nejstarší), týdně má 32 vyučovacích hodin (paní ředitelka loni zavedla třídnické hodiny - to mě taky štve :cert:, rodiče i učitelé byli proti) + 2 hodiny přípravy na přijímačky tzn. v pondělí a úterý přichází domů v 16:15, ve středu v 17:45 (ten den ještě od sedmi), v pátek 15:05 a ten čtvrtek, kdy by měla na ty nápravy chodit, je doma nejdříve - v 14:15, pokud by na ně chodila, byla by doma až 16:15-nebydlíme ve městě. Ona ale také potřebuje být doma, sice na konci osmé třídy měla vyznamenání, ale přesto se potřebuje učit, trénovat na piano, ale pokud je celé dny ve škole nebo se učí, je unavená. Z PPP nemá doporučení na nápravy chodit, ale i kdyby měla – není snad rozhodnutí v kompetenci rodičů?

Vím, že nejjednodušší řešení by bylo tam dceru posílat a mít klid. :zed: Ale to by bylo proti našemu přesvědčení a kromě toho se přece nenecháme vydírat. Vím, že tam donutila chodit i děti svých kolegů. Dcera je jediná, kdo tam nechodí. A když se naštve?… Něco na nás najde - to nebude nic těžkýho máme 5 dětí=socka (i když jsme vysokoškoláci). Opravdu nám kvůli tomu může dělat takové problémy? Co byste nám poradili? Problém je v tom, že kdyby k nám někdo z OSPODu přišel, tak se vyděsí - u nás to teď vypadá, jak kdyby vybouchl granát, já jsem už tři měsíce pořád nemocná (z nemoci do nemoci, jak mi to řekla tak jsem v noci nemohla spát a buch angína) a uklízí manžel s dětmi. :oops:

Předpokládám, že skutečným důvodem, proč by o vás jednala škola s OSPOD nebudou ty nápravy. Nebo určitě nebudou jediným, protože jestli dítě na ně chodí nebo nechodí, je jen jeho věc. Rodič s nimi nevysloví souhlas a vyřešeno. Škoda, že tady lidi píšou jen zlomek věcí, pak učitelky a školství obecně vypadá jako nehorázný cirkus a buzerace.

svetylko83
Stálice 71 příspěvků 07.11.18 18:16

A co ma v doporuceni z PPP? Urcite jste podepisovali souhlas.

Kelsey
Hvězda diskuse 44746 příspěvků 07.11.18 18:18

Nesedi mi ty casy a hodiny.

svetylko83
Stálice 71 příspěvků 07.11.18 18:20
@Kelsey píše:

Me taky ne, to nebudou casy vyuky ale i s dopravou domu

-Vikiviki-
Stálice 60 příspěvků 07.11.18 18:23

Hele, běží tady diskuze „Dcera čeká miminko a bojím se, že páči nezvládne“. Jako když čtu, jak tam se rodiče nestarají, OSPOD nic neřeší, dítě ani neviděli, obvoďačka požádala babičku, aby se o miminko starala, protože bylo v kritickém stavu kvůli nekrmení, dále obvoďačka viděla, jak to u nich chodí - postýlka zastlaná plesnivým nádobím a podobně… O všem byly napsány zprávy, OSPOD nic nedělá… Ať tě klidně udá, však nebude ani první ani poslední, co tam bude za histerku, která dává nesmyslné udání. Takových jako ty už bylo… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 18:39

V těch školách neustále vymýšlí všelijaké kraviny, ale aby učili a vysvětlovali to ne. Šílené, kam to spěje. Až mám strach mít děti. Poradit bohužel nemůžu, ale držím palce :)

harim
Povídálka 49 příspěvků 07.11.18 18:41

Z PPP nemá napsáno, že tam má chodit, ale dcera má i sluchové potíže (má 60% sluchu), to je z jiné poradny, ale ani tam to není. resp. tam je logopedická péče a to chodíme k logopedce. Takže jsme nic takového nepodepisovali (vtip je, že druhá dcera to má taky, ale to té se nemluví)
Ohledně úklidu doma - ono to jde, ale třeba okna nejsou už 4 měsíce a já na to teď fakt nemám (pro mojí mamku, která je hodně na úklid máme strašný bordel, pro tchýni máme uklizeno), ale ty nevíš, kdo by přišel. V po, út, st končí v 15,10, ale autobus.. 16,15 doma, ale ve středu má piano. v čt a pá mají do 14,00 s obědem, ale ve čt je vyzvedávám. Ono to autobusem někdy trvá 10 jindy 20 minut, záleží na spoji, ale než se dostanou na nádraží a než jede…

Ona říkala, že to nahlásí - je to mrcha, může si najít i něco jiného př. dcera ve 4. třídě měla loni napomenutí třídního učitele za zapomínání Dú - zapoměla 11× za 4. čtvrtletí - a já blbka jsem ještě učitelku přemlouvala, aby jí to dala, aby se holka chytila za nos a nezlajdačila se. Je taky jasný že Ti třeba může utéct nějaký flíček, vím že jednou měla roztrhané punčocháče ap. ono se to stane v každé rodině, ale když je jich víc tak je to častěji.

Jinak všechny naše děti patří mezi premiantky, akorát mě nemá ráda ředitelka a tahle učitelka je její kamarádka. S tou ředitelkou je toho víc - aby děti byli dřív doma jezdili na kole - zakázala jim to a já si myslím, že se mi mstí - nejen za tu stížnost (stěžovala jsem si jí, ne inspekci), ale i za to, že holky přestali chodit na její kroužek a kvůli tomu že přestali oni tak přestali chodit i ostatní a musela to zrušit.ap.

svetylko83
Stálice 71 příspěvků 07.11.18 18:51
@Kelsey píše:
Me taky ne, to nebudou casy vyuky ale i s dopravou domu
@Elkka píše:
V těch školách neustále vymýšlí všelijaké kraviny, ale aby učili a vysvětlovali to ne. Šílené, kam to spěje. Až mám strach mít děti. Poradit bohužel nemůžu, ale držím palce :)

A jake kraviny napriklad?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >