Chci dítě - rada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 13.02.17 09:16
chci dite - rada

Ahoj holky, potřebuji radu a vypsat se. Je mi 21, letos v lete mi bude 22. Příteli tez. Je pracujici uz delší dobu, vydelava jak kdy, většinou ale pod 30 tis ne. Ja nastoupila v zari do práce. Takže pul roku. Mam středoškolské vzdělání. S přítelem chodíme 2 roky, 1.5 spolu žijeme. Máme hypotéku na byt 3,1. Máme něco našetřeno a setrime samozřejmě dal. Ted k věci chceme hrozne dítě. Ja se trosku bojím přeci jen je to něco nového. Ale přejeme si ho opravdu uz asi rok. Přidávám si na instargram maminky s miminkama a kochame se. Milujeme děti. Porad přemýšlím co a jak bude, finančně, chod domacnosti, atd. Mam dobrou praci, moc dobre placenou ne, ale jinak dobrou. Problém je také v tom, ze nechci udělat „podraz“ nechci tak brzo odejít. Bojím se reakce…chci se vás dal zeptat jak to je s mateřskou. Je to nějak podle odpracovaných dni? Kalendářních, pracovních? Budu moc ráda, za vaše názory… :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 13.02.17 09:22

Ano, za poslední dva roky aspoň 270 dní zaměstnaná (účastna nemocenského pojištění). Proč by odchod měl být podraz nechápu, navíc neodejdeš hned, rodí se až po 38 týdnech od oplodnění, nastupuje na mateřskou 6-8 týdnů před. Jsi mladá ve věku kdy se s dětma počítá, musí i oni.

avatatarka
Stálice 81 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 09:26

Myslim, ze idealni ekonomicka situace, jen bych pockala na odpracovany rok ;) Jako podraz mi to neprijde, kdyz neudelas nejakou svinarnu, tak nevim, proc by meli byt v praci nastvani ;) Je to tvoje volba a kdyz bude vsechno ok, pujdes na materskou az 6-8 tydnu pred porodem, coz je jeste dlouha doba ;) A vim, ze to neni moderni nazor, ale chtela bych porodit mimco do manzelstvi, ale to je samozrejme na kazdem :palec:

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 13.02.17 09:27

Ano samozřejmě, hned neodjedu. Bojím se ze semnou pocitali tak 2-3 roky urcite :nevim: :(

truelly
Závislačka 2770 příspěvků 13.02.17 09:28

Na smlouvu na neurčito počkat nechceš? Měla by ses pak po mateřské kam vrátit.
Svatbu neplánujete? Proč?
Finance jedete společně nebo bys z mateřské a rodičáku živila dítě jen ty?

Tichošlápek
Extra třída :D 10426 příspěvků 13.02.17 09:29

V praci s tím musí počítat ;) taky nemusíš otěhotnět hned a těhotenství je dlouhé. Ale vdala bych se. Jsem konzerva, ale proste pokud by přítel tak moc chtěl dítě, tak i se mnou a prstýnkem

truelly
Závislačka 2770 příspěvků 13.02.17 09:30
@Tichošlápek píše:
V praci s tím musí počítat ;) taky nemusíš otěhotnět hned a těhotenství je dlouhé. Ale vdala bych se. Jsem konzerva, ale proste pokud by přítel tak moc chtěl dítě, tak i se mnou a prstýnkem
:palec:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 13.02.17 09:30
@Jj.Mm píše:
Ano samozřejmě, hned neodjedu. Bojím se ze semnou pocitali tak 2-3 roky urcite :nevim: :(

Já taky počítala, že místo kam jsem nastoupila mi vydrží pár let do mateřský a ono po roce výpověď z reorganizačních důvodů, zrušení účtárny, převod do centrálního střediska v době, kdy jsme žádali o hypotéku… Neřeš, člověk míní, život mění. Taky není nikde psáno, že otěhotníš hned, ne že bych chtěla něco přivolávat, ale i s takovou variantou se musí počítat.

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 13.02.17 09:30
@avatatarka píše:
Myslim, ze idealni ekonomicka situace, jen bych pockala na odpracovany rok ;) Jako podraz mi to neprijde, kdyz neudelas nejakou svinarnu, tak nevim, proc by meli byt v praci nastvani ;) Je to tvoje volba a kdyz bude vsechno ok, pujdes na materskou az 6-8 tydnu pred porodem, coz je jeste dlouha doba ;) A vim, ze to neni moderni nazor, ale chtela bych porodit mimco do manzelstvi, ale to je samozrejme na kazdem :palec:

Já samozřejmě taky, rekonstruovali jsme byt a setrime peníze, na miminko, kdyby něco v praci atd. Chceme v létě k moři atd. Svatba je dnes draha záležitost a nikdo nam na ni nedá. A obřad ve 4 lidech na radnici nechceme. Snažíme se šetřit 15 tis měsíčně. :nevim: Je to náročné dnes všechno…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 13.02.17 09:31

@Tichošlápek I s tím se ztotožňuji ;)

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 13.02.17 09:32
@xstrasilka píše:
Já taky počítala, že místo kam jsem nastoupila mi vydrží pár let do mateřský a ono po roce výpověď z reorganizačních důvodů, zrušení účtárny, převod do centrálního střediska v době, kdy jsme žádali o hypotéku… Neřeš, člověk míní, život mění. Taky není nikde psáno, že otěhotníš hned, ne že bych chtěla něco přivolávat, ale i s takovou variantou se musí počítat.

Asi máš pravdu. Přítel mi to taky říká… :kytka:

truelly
Závislačka 2770 příspěvků 13.02.17 09:32

@Jj.Mm a zvladla bys platit z rodičáku i tu polovinu hypotéky?

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 13.02.17 09:35

Tak v práci s tím musí počítat. ;)
Ale chce to přemýšlet i o svatbě, když chce přítel dítě tak nebude pro něj svatba problém. A taky hlavně finance..ať to netahneš s pár tisíci celý sama :think:

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 13.02.17 09:37
@truelly píše:
Finance jedete společně nebo bys z mateřské a rodičáku živila dítě jen ty?
@truelly píše:
Finance jedete společně nebo bys z mateřské a rodičáku živila dítě jen ty?

Neurčito mám. Peníze máme společné, ikdyž přítel bere x více, muzu si koupit co uznam za vhodné, v rámci mezi samozřejmě. Takže 1 účet kam chodí obě výplaty, zaplatí se nutne výdaje. Někdy ušetříme 15 tis, někdy 10 někdy 20. S tím, ze ze zbytku žijeme. Kupujeme dost oblečení, nekupujeme úplně nejlevnější jídlo atd. Ušetřit by se dalo i více ale chceme trošku žít, dokud to jde :)

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 13.02.17 09:38

@Jj.Mm také jsem měla před pár lety podobné pocity. Já teda už v práci byla rok a byla jsem o pár let starší, když mě manžel „ukecal“, že už je na děti čas :) Měla jsem pocit, že to bude vůči šéfové podraz, že tam jsem tak krátce a hned ji uteču na mateřskou. Dnes už vím, že to byla pitomost :) Zajištění jste, nějakou dobu už spolu žijete (2 roky sice není moc, ale někdy toho člověka pořádně nepoznáš ani po 10 letech vztahu :mrgreen: ), takže v miminku nevidím problém. Jen bych osobně také chtěla nejprve svatbu - naplánovala bych si ji na léto a pak se teprve přestala chránit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >