Reklama

Třetí dítě na cestě - dá se zvládnout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veverka83
Stálice 58 příspěvků 11.02.17 17:49
Třetí dítě na cestě - dá se zvládnout?

Ahoj maminky, vím, že podobná témata už tu jsou, leccos jsem už načetla, ale nedá mi to a zakládám novou: Mám dvě zdravé dětičky 4 roky, 22 měsíců a teď čekám další. Jenže tohle třetí nebylo plánované a já jsem zralá na Chocholouška. Myšlenky na potrat byly, mám pocit, že na třetí už psychicky ani fyzicky nemám, prostě nejsem typ maminka-kvočna, spíš asi taková ta lehce vynervená matka, ale svoje děti miluju a snažím se na sobě pracovat, abychom byli co nejvíc v pohodě…Potrat bych asi nezvládla, žít s pocitem, že jsem si upekla tvorečka a dám ho pryč…Říkám si- potrat je nevratný, u miminka je přece jen šance, že to nakonec nějak zvládneme. A teď můj dotaz: dá se to zvládnout??.-) Pokud ano, jak moc vám pomáhají manželé, partneři, prarodiče? Jakou máte strategii? Jsou nějaké finty, jak se nehroutit? Jak funguje domácnost - úklid, vaření, žehlení?? Díky za všechny tipy!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

truelly
Závislačka 2644 příspěvků 11.02.17 17:52

Jsi vdaná? Pomáhá muž i s těmito malými? Jako jo, věkové rozdíly jsou male, hlavně, co se autosedaček tyče.
Ja jsem hned po druhém letěla pro tělísko, aby žádná nehoda náhoda už nenastala. ;) tak to pak pores ať necekas ctvrte :kytka:

Veverka83
Stálice 58 příspěvků 11.02.17 17:57

Vdaná jsem, manžel víceméně funguje, i když poslední dobou toho má v práci hodně a jezdí až večer. Jinak finanční stránka je celkem ok. Tělísko jsem nechtěla, nesnesla bych pocit mít nějakou věc v sobě. Pro příště tenhle pocit bude muset jít stranou!

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 18:04

@Veverka83 měla jsem stejný pocity, když jsem zjistila čtyři měsíce po porodu, že čekám třetí, taky nejsem matka roku, ale myslím že to zvládáme. Už je malýmu tři roky a nikdy nelituji že ho máme. Jestli máš s manželem vztah v pohodě tak to zvládnete. No ze začátku, domácnost šla stranou, dělala jsem jen to nejdůležitější a přežily jsme to. Teď už zvládám v pohodě, děti si spolu hrají, akorát by se u toho nemusely dohadovat. ;)

Veverka83
Stálice 58 příspěvků 11.02.17 18:08

4 měsíce po porodu otěhotnět, to musel být fičák…A jak třeba zvládáte odvádění do školky? Odvádí manžel?

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 11.02.17 18:08

@Veverka83 Ale to víš, že se to zvládnout dá :kytka: Chce to jen notnou dávku organizace a pevné nervy.
My máme první 3 děti do necelých 3 let prvorozené a šlo to úplně v pohodě.
V současné době máme 10 dětí během 12 let, jedenácté je na cestě a i tak to šlape. Neměnili bychom. Zapojuje se výhradně manžel, který chodí domů kolem 18hod, jinak nikdo, od babiček nic nechceme… Tipy a finty jak se nezhroutit psát nebudu, vlastně ani žádné neznám. Prostě jsme děti chtěli a máme je a jít to musí.
Neplánuj, nejlajnuj, stejně to všechno bude úplně jinak, než sis myslela :kytka:
Co se týče vaření, tak každý den, to neošidím, obědvají doma všechny děti kromě školkové. Moc nežehlím, protože máme sušičku a úklid - každý den se u nás vysává i vytírá + 1× týdně větší úklid není problém. Nehroutila bych se dopředu, ono to půjde, byť ti to teď přijde jako sci-fi ;) Hodně štěstí :kytka:

Veverka83
Stálice 58 příspěvků 11.02.17 18:09

Elot a jak dlouho jsi kojila?

lokynka
Kelišová 5228 příspěvků 11.02.17 18:10

Já myslím, že to zvládnete…

Můj muž je většinou do večera v práci, na domácích pracech a péči o děti se nijak nepodílí (nekoupe, nepřebaluje, úkoly atd. vše je na mě). Prádla je hodně, ale pořídili jsme před třetím dítětem sušičku a to je paráda, nic nežehlím a nic mi tu nikde nevisí.

Prarodiče - jedna babička je v jiném státu, druhá babička si starší děti bere o prázdninách na pár dní, ve školním roce občas víkend (tak 2×-3× do roka), ale vídáme se častěji, občas přijede k nám a pomůže s domácností, občas na pár dní jedu s dětmi tam si dáchnout od toho kolotoče doma

Veverka83
Stálice 58 příspěvků 11.02.17 18:10

Fragola - díky :hug: musíš mít svatozář, smekám…

Aamanda
Kelišová 5560 příspěvků 11.02.17 18:13

@Veverka83 my jsme třetí plánovali a stejně jsme z toho trošku na větvi. Místo klidných holčiček, na které jsme byli s manželem zvyklí, se nám narodilo malé tornádo :lol: :lol:. Zvládnout se to dá, základem je být zdravá. Jsem skřivan, takže večer kolem 18h už denně padám na ústa. Přes zimu je to o to horší, že se moc nechodí ven.
Hlídání mám, manžel a babičky u nás naštěstí fungují, jinak bych to měla o hodně složitější. Mám čas i na sebe, což jsem třeba u prvních dvou neměla vůbec.

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 11.02.17 18:14

@Veverka83 Ještě ne, ale občas už bliká :lol: Neboj se toho, sama na sobě testuju, jaké mám možnosti ;) Ale pravda je taková, že nemít takového muže, tak do tolika dětí nejdu, to je pravda. Ať se vám daří a neplaš se :kytka:

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 11.02.17 18:14

Všechno se dá zvládnout. Myslím že zvládneš další dítě :) manžel se ti bude snažit pomoct, rodiče ti snad taky pomůžou :kytka: Zvládneš to :kytka:

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 18:17

@Veverka83 do školky odvádím já, manžel jen výjimečně. Nejstarší chodí do první třídy ale ten naštěstí chodí se sestřenicí ( moje sestra bydlí vedle ve vchodě. A kojení my kupodivu u třetího šlo samo, kojila jsem do roka a půl, před tím žádná sláva. Legrační bylo že si občas cucla i ta prostřední. :lol:

Veverka83
Stálice 58 příspěvků 11.02.17 18:24

No bude se muset víc zapojit manžel, nebude zbytí. Má takového časově náročnějšího koníčka, bude ho muset zkrouhnout.. S těmi rodiči to moc růžové nebude. jedna babi je workoholik, většinu času tráví v práci a druhá (mamka) je sice na hlídání skvělá, ale není už nejmladší a rok od roku na ní i tátovi víc vidím, že už chtějí svůj klid…
S kojením uvidím, dceru 22 měsíců kojím pořád (právě si dává:-), měla být to poslední dítko, tak že si ji budu ňuňat… :D

jeřáb
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 11.02.17 18:51

Ahoj tak my máme třetí dítko od prosince. U nás hodně hlídá tchýně staršího syna. Ale paradoxně pro mě je lepší když jsou všichni doma. Kluci se zabavi a já mám klid na malou. Partner pomáhá hlavně o víkendu když si vezme kluky ven třeba do divadla. Občas si hold holka zařve když musím připravit jídlo pro kluky, nebo je obléknout po koupání. Moc se mi teď osvědčil košík na malou na kolečkách už teď je klidnější když na mě kouká a tak ji prevezu třeba do ty kuchyně a mužů uvařit a uklidit: )
Starší syn chodí do školky, takže ráno a odpoledne jezdíme autem, ale až bude lepší počasí tak snad budem jezdit metrem.
Ztim jsou tři děti super. Strašně se těším až bude malé aspoň rok a bude aktivnější.
Ps. Taky nejsem kvocna, ale to třetí dítě je něco co mě totálně dostalo do kolen. Nevím jak to popsat, ale já své děti díky té malé miluju ještě víc. I když teda občas si taky pěkně zařvu :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama